[is200] kolektor wydechowy

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
bioly_jaslo
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2010, o 21:28
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: bioly_jaslo »

:) hehe kolego chodzi mi o podanie konkretnej średnicy, ponieważ ułatwi mi to zakup owej rury bez konieczności mierzenia przy samochodzie. Z góry będę wdzięczny za pomoc. Zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić tak... Wyciągnąć kolektor rozciąć miejsce gdzie jest kat i go wyciągnąć. Następnie zaspawać. Jest to o tyle dobre, że nie muszę się pierdzielić z "dopasowywaniem" nowego kolektora....
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: Flash »

Jeśli się nie mylę masz na kolektorze dwa katy.... tak jak w moim IS300. Samo "wyciąć" nie jest takie proste.
Bynajmniej u mnie - zanim zdjęliśmy wydech trzeba było spawnąć blaszkę między dwie jego części ze sobą żeby się nie rozjechały. Na dole obydwa katalizatory są w jednym mocowaniu, u góry niestety nie. Zdjęcie ze szpilek i przykręcenie na kilku śrubach do jakiejś płyty bądź skręcenie płaskownikiem gdyby heftnięta blaszka miała puścić. Wtedy dopiero wycinasz jednego kata i wstawiasz na jego miejsce rurkę. Kiedy już ją dobrze pospawasz, wycinasz drugiego. Ja dobrałem rurkę o średnicy zewnętrznej 60mm i ściance 1.6mm, jutro może pojutrze zobaczymy jak się ten manewr sprawdzi :smile:
bioly_jaslo
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2010, o 21:28
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: bioly_jaslo »

Dzięki kolego Flash za odpowiedź, choć połowicznie zrozumiałeś moje intenecje. Otóż zastanawiam się czy zamiast bawienia się w wspawywanie rury zamiast katów, nie lepej je wybebeszyć nie ingerując w konstrukcję kolektora... Obawiam się tylko, czy nie będzie jakiegoś reznansu ze względu na "pustą" puszkę po wybebeszonym katalizatorze... Może przerabiałał ktoś temat?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: carsik »

ale po chcesz to zrobić? Żeby było głośno?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
KRYSPIN

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: KRYSPIN »

bioly_jaslo pisze:Dzięki kolego Flash za odpowiedź, choć połowicznie zrozumiałeś moje intenecje. Otóż zastanawiam się czy zamiast bawienia się w wspawywanie rury zamiast katów, nie lepej je wybebeszyć nie ingerując w konstrukcję kolektora... Obawiam się tylko, czy nie będzie jakiegoś reznansu ze względu na "pustą" puszkę po wybebeszonym katalizatorze... Może przerabiałał ktoś temat?
będziesz miał nieciekawy efekt metalicznego brzęczenia głównie w dolnym zakresie obrotów ogólnie nie polecam męczy ucho a i do lexa nie pasuje
bioly_jaslo
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2010, o 21:28
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: bioly_jaslo »

Wczoraj rozebrałem środkowe część wydechu - i moim oczom ukazał się puściutki kolektor bez katów. Poprzedni właściciel wywalił je - najprawdopodobniej jakimś prętem je "wydłubał'. Zapewniam, że żadnego brzęczenia nie ma. Są puste puszki i jest ok.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: tomekb »

To nie jest wydlubany wklad tylko wypalony podobnie bylo u flasha sprawdz teraz 3 katalizator czy nie jest zapchany
bioly_jaslo
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2010, o 21:28
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: bioly_jaslo »

Kolego tomekb zapewniam - są wydłubane :) no chyba że się całkowicie " rozpuściły", ale w czary nie wierzę :)
matis91
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2014, o 16:29
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: matis91 »

witam. nie wiecie gdzie moge nabyc taki kolektor bez katów mam problem ze swoim lexem. jest zamulony ciezko sie wkreca szukam przyczyny na kompie zero błedow..
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [is200] kolektor wydechowy

Post autor: forest »

tylko aftermarketowy i chorej cenie, szukaj kolektora do GXE
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości