Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: michalllw »

michas1991 pisze:więc jak Panowie pomożecie? :)
lukasz24 to ogarniał ale chyba z rok się z tym pie...lił i miło i chyba tego miło nie wspominał, do tego będziesz musiał kawałek budy przyciąć ponieważ lewarek z is300 się nie zmieści więc będzie małą rzeźba więc najlepiej daj to komuś kto to ogarniał, np do Riki-iego z forum, myślę że Ci to ogarnie za w miarę rozsądne pieniądze i nie będzie to trwało rok czasu :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
michas1991
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 28 gru 2014, o 10:16
Model Lexusa: is200
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: michas1991 »

endrju1 pisze:Ale w czym? Przecież wszystko zostało już napisane kilka postów wyżej. Będziesz sam swap ogarniał, czy zlecasz komuś?
ale mi chodzi o info co dokładnie zrobić, a wcześniej byłobaardzo ogólnie to było opisane
krzysztof33
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2017, o 13:28
Model Lexusa: lfc
Skąd:: barcice
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: krzysztof33 »

Dobre mam doświadczenia z warsztatem z portalu [SPAM]. Odbierają auto we własnym zakresie, także nie trzeba kombinować transportu do nich na warsztat samemu. Robiłem u nich Swap i poszło fajnie. Silnik wstawiony i dostrojony, pobiera paliwa i oleju w punkt, co przy starej Warszawie żeby tak to wszystko wyregulować jest już sztuką.
artino131
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 6 lut 2014, o 23:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: artino131 »

Witam, lada dzień biorę się za przeszczep 2jz ge + skrzynia at z angola do mojego is200. Czy sanki pod silnik i maglownica od 1gfe pasują do 2jz? Ewentualnie w co jeszcze warto się uzbroić przed rozpoczęciem prac żeby później w trakcie nie szukać gratów ?
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: michalllw »

artino131 pisze:Witam, lada dzień biorę się za przeszczep 2jz ge + skrzynia at z angola do mojego is200. Czy sanki pod silnik i maglownica od 1gfe pasują do 2jz? Ewentualnie w co jeszcze warto się uzbroić przed rozpoczęciem prac żeby później w trakcie nie szukać gratów ?
Riki z forum robił coś takiego i ma wszystkie graty więc napisz do niego to Ci pomoże :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
ronnie441
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 1 lip 2016, o 15:49
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Holandia
Lokalizacja: Holandia/Lubelskie
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: ronnie441 »

Witam. Chcę zrobić SWAP na 2jz w swoim is 200 na razie mam tylko silnik. Czy silnik wchodzi p&p czy trzeba coś rzeźbić? no i oczywiście manual od BMW na razie mam na to 2500euro mam nadzieje ze to wystarczy. Czy jest sporo potrzebnych przeróbek instalacji zeby wszystko działało jak nalezy?
Awatar użytkownika
NoTwixD
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2017, o 22:57
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Natolin
Lokalizacja: Natolin
Kontakt:

Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: NoTwixD »

Zależy czy masz całego dawce czy tylko silnik. jeżeli dawca to np gs300 robią się problemy
Druga sprawa do przerobienia umiejscowienie lewarka , wał ,podpory wału i adaptery. Nie lepiej zrobić adapter do skrzyni od is200 i swapowac ?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ronnie441
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 1 lip 2016, o 15:49
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Holandia
Lokalizacja: Holandia/Lubelskie
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: ronnie441 »

nie sadzisz ze skrzynia z is 200 jest za słaba na te 200 koni? Powiedzmy ze dawca to is 300 angol automat a ja koniecznie chce manualna skrzynie biegow.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: ledziu »

ronnie441 pisze:nie sadzisz ze skrzynia z is 200 jest za słaba na te 200 koni? Powiedzmy ze dawca to is 300 angol automat a ja koniecznie chce manualna skrzynie biegow.
A co ma moc do trwałości napędu? Jego trwałość będzie uzależniona od nm i jego charakterystyki...
Awatar użytkownika
ronnie441
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 1 lip 2016, o 15:49
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Holandia
Lokalizacja: Holandia/Lubelskie
Kontakt:

Re: Swap silnika 2JZ-GE do IS200.

Post autor: ronnie441 »

ok. Ale czy silnik bez problemu mozna zamienic bez rzezby?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości