Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bulgot?

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

Aha i jeszcze jedno pytanko.
Jak miałem motocykl to spotkałem się z takim czymś jak db killer.
Niby mała wkładka A dawała dużo dźwięku
Czy istnieje podobne ustrojstwo ktore z powodzeniem mogę zamontować w tych tlumikach zeby wyciszyć je trochę?
Kto wie może akurat to pomoże
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

scotti pisze:@kazekat
Gdy miałem Subaru to db killer służył do wyciszenia tłumika a nie jego podkręcenia.
Poszukaj w necie jest dostępny

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Tak jasne może źle określiłem ale chodziło mi o to ze po wyjęciu wkładki dźwięk był sporo glosniejszy
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

Czyli...
Jednym słowem mówiąc by uzyskac fajny dzwiek wydechu nie koniecznie wiąże się to z wymianą koniecznie na przelotowe
Jakbym wcześniej się dowiedział to pewnie poszedłbym w stronę "komorowe bez środkowych" mogłoby być całkiem w porządku.
Narazie muszą te zostać przecież ich nie wyrzuce. A spawanie kolejnych to nie o tyle koszt samych puch co i sama robocizna.

I regulacja głośności to chyba najlepsze rozwiązanie jednak.
Trochę kosztuje ale jak ktoś planuje autem pojeździć z pare lat to warto zainwestować :hobby:
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bulgot?

Post autor: legato97 »

https://youtu.be/TYVNlRUKKbI
Same puszki. Pięknie to grało.
Wojtax
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2016, o 14:15
Model Lexusa: GS 430 II
Skąd:: stolica
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: Wojtax »

DŻEJKU pisze:W jedym z moich poprzednich gs430 zrobilem od ostatniego kata przelot z kwasa 2.5cala zakończony najtanszymi dostępnymi tłumikami przelotowymi (turboworks).
Dźwięk wspaniały i nie strasznie głośny. Wyciszal sie wraz z prędkością.

W aktualnym gs430 polecialem budżetowo, trochę z ciekawosci.
Seryjne tlumiki przerobione z komorowych na przelotowe - zero roznicy w dźwięku, aż bylem w szoku.
Wyciąlem rezonatory i cośtam słychać V8 ale dosc cicho i tylko przy niskich obrotach.
Ale generalnie mam teraz przelot tyle, że na dużych koncowych tlumikach.
Dlatego dziwi mnie Twoj uciazliwy rezonans o którym piszesz.
Moze faktycznie tylko profesjonalny warsztat moze cie uszczesliwic
siema, też wpadłem ostatnio na ten pomysł z końcowymi. planuje od góry wyciąć otwór żeby mieć dostęp i przerobić komorę na przelot. mowisz, że nie ma różnicy, a zdradzisz tajemnice jak to zrobiłeś? w sensie tam w środku w komorze powinna być wełna stalowa? ją dawałeś na około rury od przelotu czy to wywaliłeś? myślę jak to zrobić żeby dwa razy nie spawać xd
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: muzz »

ja polecam zamontować sobie aktywny wydech.
mam porównanie dwóch 430tek, u mnie jest seryjny wydech i klapki mam przed tłumikami końcowymi a kumpel ma za pierwszymi katalizatorami.
u mnie jest głośniej ale relatywnie cicho ot taki miły bulgot, nie przeszkadzający w jeździe na codzień, słychać dopiero od 140km/h wzwyż.
u znajomego drze ryja niesamowicie a jak się zrobi redukcje przy hamowaniu silnikiem to i małe popsy i bangsy słychać ;)
oczywiście po zamknięciu klapek mamy cichutki samochód i można bez wstydu wszędzie wjechać i odpalać go w nocy nie irytując sąsiadów ;)
a i jak wydech nie był dotykany to jest szansa na to, że dużo rurek będzie musiało zostać wymienionych bo będą przerdzewiałe, w szczególności flansze przy katalizatorach i rury pod osłonami termicznymi...
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

muzz pisze:ja polecam zamontować sobie aktywny wydech.
mam porównanie dwóch 430tek, u mnie jest seryjny wydech i klapki mam przed tłumikami końcowymi a kumpel ma za pierwszymi katalizatorami.
u mnie jest głośniej ale relatywnie cicho ot taki miły bulgot, nie przeszkadzający w jeździe na codzień, słychać dopiero od 140km/h wzwyż.
u znajomego drze ryja niesamowicie a jak się zrobi redukcje przy hamowaniu silnikiem to i małe popsy i bangsy słychać ;)
oczywiście po zamknięciu klapek mamy cichutki samochód i można bez wstydu wszędzie wjechać i odpalać go w nocy nie irytując sąsiadów ;)
a i jak wydech nie był dotykany to jest szansa na to, że dużo rurek będzie musiało zostać wymienionych bo będą przerdzewiałe, w szczególności flansze przy katalizatorach i rury pod osłonami termicznymi...
Odświeżę trochę bo jeszcze nic nie robiłem z wydechem a kaska się uzbierała to planuje jednak pójść w jakiś temat... :hobby:
Tak aktywny wydech mi proponowali w jednym z serwisów ale krzyknęli za to ponad 10 koła.
Nawet zakladajac inflacje to trochę dużo jak na to autko. :lame:

Fakt też że jeśli chodzi o aktualny wydech to on co kilka cm ma jakieś przepalenia, dziury... Nawet na łączeniu kata coś rok temu "hukło" :zryw: i okazało się że kat się urwał... zrobiłem na szybko u jakiegoś majstra i do tej pory jeżdżę. Ale słyszę że kolejne dziury powstały więc nie chce nic po taniości już robić.
Pewnie trzeba cały wydech łącznie z kątami powymieniać rurki tłumiki więc liczę że kilka tysięcy na to wydam.
Z tego co pamiętam proponowali mi prosto od kolektora przelot z kątami i z końcowymi tłumikami komorowymi na klapach.
Fajne rozwiązanie ale cena trochę przeraża
Pytanko czy ktoś może polecić jakiś serwis który zdobi oględziny i wyceni w okolicach Wawy? :LEXUS:
Ewentualnie co proponujecie w takiej sytuacji
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: ledziu »

kazekat pisze:Pytanko czy ktoś może polecić jakiś serwis który zdobi oględziny i wyceni w okolicach Wawy?
Przemocar Wiązowna.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: muzz »

ja tylko powiem, że niestety ceny teraz oszalały, cena stali poszła sporo w górę, cena robocizny też...
jeżeli mówimy o zrobieniu w zasadzie całego wydechu od katalizatorów (a tak się pewnie skończy) to ta cena nie jest chyba bardzo przesadzona niestety...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości