Jednomas w IS200

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: carinus »

Więcej radości przyniesie poprawa zwłoki w reakcji przepustnicy na wciśnięcie gazu.Nie wiem na razie jak tego dokonać,ale wszystkie pomysły mile widziane.
felizz
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 6 lut 2017, o 13:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: felizz »

W 300 było coś takiego jak throttle lock, taka pastylka którą montowałeś między zębatki silniczka przepustnicy a dźwignię (nie wiem jak to nazwać) przepustnicy. Może coś podobnego by się udało zaadaptować do 200. No ale to już na stałe robi TRC OFF i pewnie jakimś błędem sypnie przy okazji, gdy będzie komputer chciał użyć tego systemu.
Dawid 95
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 18 cze 2016, o 12:08
Model Lexusa: IS 200 swap IS300
Skąd:: Zaleszany
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: Dawid 95 »

Po roku użytkowania mogę powiedzieć że ogółem jestem zadowolony z jednomasu, różnica w działaniu u mnie była ponieważ dwumas już trochę potęgował u mnie luz bodajże na skrzyni lub moście ( dalej nie zlokalizowałem źródła) bo przy ruszaniu lubiał szarpać całą budą, tak jakby kosz sprzęgłowy był źle zamontowany i nie równo łapał więc trochę było to upierdliwe, po wymianie problem prawie całkowicie ustąpił, czuć jeszcze delikatnie luz ale mniejsza z tym, jeśli chodzi o dynamikę przyśpieszenie i tak dalej, ja tu nie widzę większej różnicy, lex teraz po prostu lubi bardziej wysokie obroty, na niskich minimalnie ustąpił momentu obrotowego więc elastyczność silnika spadła ale też jest to prawie niezauważalne, spalanie się trochę podniosło ale to jest różnica rzędu 0.5 litra na 100km więc to też ciężko tak na prawdę udowodnić, czasem mam wrażenie że zmieniłem trochę styl jazdy odkąd mam jednomas i to się mogło do tego przyczynić, pierwsze co zauważyłem to rozrusznik ma na pewno lżej słychać od razu różnicę podczas odpalania, drgań żadnych absolutnie nie doświadczyłem ( to jest 6 cylindrowy rzędowy motor więc o kulturze pracy tego silnika nie trzeba mówić ) fakt że w moim przypadku przy kupnie jednomasu zakupiłem sprzęgło i wysłałem do warsztatu na wyważenie całego zestawu więc było to zrobione profesjonalnie :)
Na sprzedaż części do IS200, więcej pod 723962396

2JZ NO SHIT!!! :zryw:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości