IS300 2jz-ge + kucie i single czy 2jz-gte + single pod 400KM

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS300 2jz-ge + kucie i single czy 2jz-gte + single pod 4

Post autor: ledziu »

Nie ma co bić piany... są dwie opcje zakup auta do zabawy i posiadanie is300 ewentualnie kupienie drugiego is300 do turbienia i zostawienie pierwszego is300 do jeżdżenia. Innej opcji nie ma :biggrin2:
zupa
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 lut 2019, o 23:13
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Mazowsze
Kontakt:

Re: IS300 2jz-ge + kucie i single czy 2jz-gte + single pod 4

Post autor: zupa »

zawsze można zrobić auto w okolicach 300-400 KM i wymienić skrzynię na manual i czerpać radość z jazdy na daily. Pytałem wcześniej o swapa na CD009 manual ale coś ciężko to idzie.. widziałem na olx cały swap pod 2jz za 4.500,- i się nad nim zastanawiam tylko czy to będzie takie P&P, jest tam wał do przeróbki ale nie do końca się na tym znam, a nie chciałbym popełnić błędu i kasę w błoto wyrzucać :P
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS300 2jz-ge + kucie i single czy 2jz-gte + single pod 4

Post autor: ledziu »

zupa pisze:zawsze można zrobić auto w okolicach 300-400 KM i wymienić skrzynię na manual i czerpać radość z jazdy na daily. Pytałem wcześniej o swapa na CD009 manual ale coś ciężko to idzie.. widziałem na olx cały swap pod 2jz za 4.500,- i się nad nim zastanawiam tylko czy to będzie takie P&P, jest tam wał do przeróbki ale nie do końca się na tym znam, a nie chciałbym popełnić błędu i kasę w błoto wyrzucać :P
Ale to co piszesz nie ma znaczenia bo różnica kosztów softa i nie softa będzie znikoma przy całości a i tak czeka Cię wieczny projekt.
zupa
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 lut 2019, o 23:13
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Mazowsze
Kontakt:

Re: IS300 2jz-ge + kucie i single czy 2jz-gte + single pod 4

Post autor: zupa »

dobra a powiedzmy, że zapominamy o turbo i chciałbym tylko zmienić skrzynię, czy mogę liczyć na porady?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS300 2jz-ge + kucie i single czy 2jz-gte + single pod 4

Post autor: ledziu »

zupa pisze:dobra a powiedzmy, że zapominamy o turbo i chciałbym tylko zmienić skrzynię, czy mogę liczyć na porady?
kup gotowca bmw diesel i tyle.

Miałem skrzynke Zkową w gs300 i dupy nie urwało bo coś haczyło podczas zmiany biegów, do tego trzeba było ciąć tunel i było głośno.
zupa
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 lut 2019, o 23:13
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Mazowsze
Kontakt:

Re: IS300 2jz-ge + kucie i single czy 2jz-gte + single pod 4

Post autor: zupa »

a w BMW nie trzeba nic ciąć i brzerabiać wału?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS300 2jz-ge + kucie i single czy 2jz-gte + single pod 4

Post autor: ledziu »

zupa pisze:a w BMW nie trzeba nic ciąć i brzerabiać wału?
Co do cięcia tunelu nie wiem na 100% bo to jest tuning i pewnych sprawach dowiadujesz się na bieżąco a skrócenie wału w całej akcji jest bzdetem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości