Sportowy układ wydechowy Lexus IS350 zakup / budowa

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Sportowy układ wydechowy Lexus IS350 zakup / budowa

Post autor: GT Cajek »

Witam

Mam dylemat, proszę o rade.
Podjąłem decyzje o zmianie fabrycznego układu wydechowego na sportowy, mam do wyboru albo skorzystać z usług Polskiej firmy np. el-tec
http://www.el-tec.pl/pl/
i zlecić im budowę od postaw – koszt ok. 6000zl

lub kupić gotowy dedykowany układ taki jak
Invidia Q300 – 5150zl + montaż
Tanabe Medalion – 4900zl + montaż
lub inny ?
Ceny podane przez http://www.topendpower.pl/ - chyba że można kupić gdzieś taniej ?

Chciałbym, by był to wydech sportowy, głośny. Przeglądając różne filmy najbardziej podoba mi się Borla Atac, ewentualnie S-Type niestety nie mogę ich znaleźć do tego auta.

Jakieś rady, sugestie …

Jacek
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Sportowy układ wydechowy Lexus IS350 zakup / budowa

Post autor: twiti7 »

Pogadaj z el-tec
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sportowy układ wydechowy Lexus IS350 zakup / budowa

Post autor: gmiter »

Tanabe Medalion mogę mieć o jakieś 20% taniej. :) Pytanie czy chcesz zostawić katy i robić Catbacka, czy chcesz mieć Axlebacka?

Co do wydechów na zamówienie - po co kombinować za sporą kasę jeśli można mieć sprawdzony produkt i wiedzieć jaki może być dźwięk?
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: Sportowy układ wydechowy Lexus IS350 zakup / budowa

Post autor: GT Cajek »

gmiter pisze:Pytanie czy chcesz zostawić katy i robić Catbacka, czy chcesz mieć Axlebacka?
Trzeba się znać, żeby wiedzieć czego się chce :)
Dzięki, muszę poczytać ...
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sportowy układ wydechowy Lexus IS350 zakup / budowa

Post autor: gmiter »

Jeżeli nie chcesz mocnego kombinowania to polecałbym samego Axlebacka - czyli bez ruszania sekcji tłumika środkowego. Wtedy w czasie jazdy będzie się dało w aucie wytrzymać a z tyłu będzie lekki ryk:)
Tu masz przykład wymiany środkowego oraz końcowego - fajnie brzmi ale nie będzie się dało tym jeździć więcej niż godzinę (rezonans CIę zniszczy po czasie, przerabiałem to) :)
https://www.youtube.com/watch?v=OzcDqzO96Js

Kolejna sprawa to środkową sekcję można wymienić/dołożyć w każdym momencie na Megan/OBX/Tanabe/Manzo - nie jest to spawane tylko Bolt-on więc kanał i w pół godziny masz dojebany dźwięk.

W przypadku wydechu na zamówienie masz wszystko pospawane i dużo nie zdziałasz. A jak juz nie jest pospawane to nie wrócisz midpipe-a do stockowego bez wyjazdu do szefa od wydechów.
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: Sportowy układ wydechowy Lexus IS350 zakup / budowa

Post autor: GT Cajek »

Szybka lektura i widzę, że http://www.tanabe-usa.com/ oferuje jedynie wersje Axle Back.
Dzięki za cenne rady !
mamut55
Lex user
Posty: 163
Rejestracja: 9 lut 2016, o 22:42
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: Sportowy układ wydechowy Lexus IS350 zakup / budowa

Post autor: mamut55 »

gmiter a jakby pokombinować coś z dołożeniem przepustnicy? Da to jakieś fajne efekty?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sportowy układ wydechowy Lexus IS350 zakup / budowa

Post autor: gmiter »

mamut55 pisze:gmiter a jakby pokombinować coś z dołożeniem przepustnicy? Da to jakieś fajne efekty?
Zależy w którym miejscu i jak jest skonstruowany Customowy tłumik końcowy (do dedykowanego typu Borla, Apexi itp nie ma sensu zakładac), przeważnie wrzucają ludzie przed tłumikiem końcowym lub nawet przed środkowym i jest konkretny ryk w aucie i na zewnątrz jednak sensownie to nie brzmi.
Najlepsze rozwiązanie to przepustnice wewnątrz tłumików końcowych - tworzony jest rezonowany obieg który otwiera przepustnica ale w inny sposób są ułożone blokady fali ciśnienia - wtedy jeśli ktoś się zna na robocie jest poezja. Ale też cena to do V6 z dwoma wydechami końcowymi będzie z 8-10k. Wtedy jest też dobrze bo masz wybór między w miarę dobrym dźwiękiem do trasy i konkretnym rykiem, bangsami itp :D
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Sportowy układ wydechowy Lexus IS350 zakup / budowa

Post autor: niven »

a ja Ci polecam kontakt z firma INOCHI z łodzi - jakościowo jak EL-TEC ale cenowo co najmniej połowe. Za wydech do IS200t gdzie tam były dwa tłumiki i sporo roboty - proponowali 1500zł.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sportowy układ wydechowy Lexus IS350 zakup / budowa

Post autor: gmiter »

niven pisze:a ja Ci polecam kontakt z firma INOCHI z łodzi - jakościowo jak EL-TEC ale cenowo co najmniej połowe. Za wydech do IS200t gdzie tam były dwa tłumiki i sporo roboty - proponowali 1500zł.
Oo ciekawa informacja, sam z chęcia zagadam bo do Volvo coś szukam :) Cena podana była za axleback rozumiem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości