5.0 V8 + NITRO ???

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego

5.0 V8 + NITRO ???

Postprzez tommm » 27 maja 2018, o 23:36

Witam
zastanawiam sie nad zakupem RCFa, ale irytuje mnie ze jakies smieszne bmw serii M jest szybsze od klasycznego wolnossacego V8

czy ktos ma doswiadczenie w montazu nitro do tego auta?
sadze ze dodatkowe 100-150PS zniwelowaloby moje watpliwosci co do zadowolenia z zakupu tego auta

pozdrawiam
tomek
tommm
Nowy lex user

Model Lexusa: GS 450h

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Postprzez Miłosz » 28 maja 2018, o 10:31

Tu Ci wrzucą nitro i do smierdziela i do prawilnej benzyny
https://web.facebook.com/nx3miasto/
Tylko nie pisz ze smieszne bmw bo duzo bmek robią a mcgraba 335d to najszybszy smierdziel w kraju kwitnącej cebuli.
Miłosz
Lex Master

Model Lexusa: is220d

Postprzez Dawid0ss » 28 maja 2018, o 10:57

tommm napisał(a):Witam
zastanawiam sie nad zakupem RCFa, ale irytuje mnie ze jakies smieszne bmw serii M jest szybsze od klasycznego wolnossacego V8

sadze ze dodatkowe 100-150PS zniwelowaloby moje watpliwosci co do zadowolenia z zakupu tego auta

pozdrawiam
tomek

A moje zdanie jest w takim razie takie, abyś odpuścił zakup jednak. Skoro jakieś 0,5s do setki różnicy stanowi problem, to montaż nitro i innych cudów w takim samochodzie, tylko te problemy powiększy. Może A45 zatem ? Ciągnie na cztery łapy, będziesz zawsze najszybszy ze świateł :crazy:
Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo mk1 http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo mk1 (link w stopce)

Postprzez adamsky73 » 28 maja 2018, o 11:17

Dawid0ss napisał(a):Może A45 zatem ? Ciągnie na cztery łapy, będziesz zawsze najszybszy ze świateł :crazy: Pzdr

Niestety RS3 już jest szybsze :dirol:
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Postprzez Majster » 30 maja 2018, o 00:48

Jedna z możliwości to kompresor RR-Racing. Już niedługo pierwszy w Polsce. Pzdr
Obrazek
Majster
Lex user

Model Lexusa: 5.0 V8

Postprzez ledziu » 30 maja 2018, o 08:36

Jeździłem v8 z nitro może nie lexem ale było v8... Nie wiem jak to wpłyneło na czas 0-100 bo 16 lat skończyłem bardzo dawno i już ta tabelka mnie nie intetesuje :biggrin2: . Ogólnie montaż jest szybki i dosyć łatwy chociaż trzeba dowiedzieć się co ze strojeniem. Jeżeli nie będziemy przesadzać powinno doklepać około 100-150nm i tyle samo mocy. Dotrysk gazu w aucie którym jeździłem był sterowany przez świnkę i zależał od kilku zmiennych. Więc filmowego czerwonego guzika do walenia z nitro nie ma. Największą wadą całej zabawy jest jest częsta zmiana butli i zmiany ciśnienia gdzie niby jeszcze jest gaz ale już po strzale nie ma odpowiedniego walnięcia. Oczywiście jest to do ogarnięcia + trzeba wyszukać dostawce gazu bo na takiej samej pojemności butli może być 10krotna różnica w ilości strzałów. Temat skierowany na ustawki raczej z rolki niż ze startu bo fizyki rwd nie oszukasz.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez BeeMiX » 30 maja 2018, o 09:58

Ciężko to widzę w aucie z bezpośrednim wtryskiem. No i jak tym sterować
BeeMiX
Lex Maniak

Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd

Postprzez ledziu » 30 maja 2018, o 11:32

BeeMiX napisał(a):Ciężko to widzę w aucie z bezpośrednim wtryskiem. No i jak tym sterować

No właśnie nie pomyślałem o bezp.wtrysku czyli są dwa tematy do pgarnięcia wtrysk b. i strojenie.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez tommm » 30 maja 2018, o 14:37

Miłosz napisał(a):Tu Ci wrzucą nitro i do smierdziela i do prawilnej benzyny
https://web.facebook.com/nx3miasto/
Tylko nie pisz ze smieszne bmw bo duzo bmek robią a mcgraba 335d to najszybszy smierdziel w kraju kwitnącej cebuli.

Ogladalem juz ich prace.
Diesle to cos co moim zdaniem powinno zniknac z rynku. Czarne chmury za autem to porazka niezaleznie od tego jakie ma osiagi itd.

Bardziej mnie interesuje to czy ktos ma doswiadczenie z rcfem .. czy wytrzyma skrzynia i pozostale elementy przeniesienia napedu.
Nie chce sobie zafundowac jednorazowej zabawki ktora bedzie drogo kosztowala w naprawie.
tommm
Nowy lex user

Postprzez tommm » 30 maja 2018, o 14:42

Dawid0ss napisał(a):
tommm napisał(a):Witam

pozdrawiam
tomek

A moje zdanie jest w takim razie takie, abyś odpuścił zakup jednak. Skoro jakieś 0,5s do setki różnicy stanowi problem, to montaż nitro i innych cudów w takim samochodzie, tylko te problemy powiększy. Może A45 zatem ? Ciągnie na cztery łapy, będziesz zawsze najszybszy ze świateł :crazy:
Pzdr

Jesli A45 to merc w amg to ... nie interesuja mnie amg, rs, serie M ... ja lubie auta robione przez Japonczykow :) mam trzeciego lexusa i kolejny bedzie rowniez lexus.
rcf ma byc jako drugie auto bo jazda takim glosnym stworem na codzien nie jest czyms co mi sie podoba. Poza tym 450h pali mi srednio 9,7-9,8 przy dobrej dynamice ... tcf pewnie spali mi ponad 20 wiec to poza kwestia wygody rowniez ekonomia ...
tommm
Nowy lex user

Następna strona

Powrót do Tuning mechaniczny