5.0 V8 + NITRO ???

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
tommm
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 4 maja 2017, o 17:21
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: pln
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: tommm »

ledziu pisze:Jeździłem v8 z nitro może nie lexem ale było v8... Nie wiem jak to wpłyneło na czas 0-100 bo 16 lat skończyłem bardzo dawno i już ta tabelka mnie nie intetesuje :biggrin2: . Ogólnie montaż jest szybki i dosyć łatwy chociaż trzeba dowiedzieć się co ze strojeniem. Jeżeli nie będziemy przesadzać powinno doklepać około 100-150nm i tyle samo mocy. Dotrysk gazu w aucie którym jeździłem był sterowany przez świnkę i zależał od kilku zmiennych. Więc filmowego czerwonego guzika do walenia z nitro nie ma. Największą wadą całej zabawy jest jest częsta zmiana butli i zmiany ciśnienia gdzie niby jeszcze jest gaz ale już po strzale nie ma odpowiedniego walnięcia. Oczywiście jest to do ogarnięcia + trzeba wyszukać dostawce gazu bo na takiej samej pojemności butli może być 10krotna różnica w ilości strzałów. Temat skierowany na ustawki raczej z rolki niż ze startu bo fizyki rwd nie oszukasz.
ja wiem ze to nie jest najszybszy bolid na swiecie ...
odrobine drozej mozna kupic GT-Ra ktory ma chyba najlepszy stosunek jakosci/predkosci do ceny

tylko ze ja lubie tylny naped bo daje duzo zabawy i lubie duze silniki V8 ... i lubie lexusa bo nigdy mnie nie zawiodl
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: pss »

rcf mega kiepsko się prowadzi... dorzuć trochę i LC jak już chcesz bardzo lexa.
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: BeeMiX »

GTR jest bardzo słabo wykonany. W porównaniu z Lexem to dramat. LC na ta chwile ma ten sam problem co RCF, no nie jedzie to niestety na obecne realia
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: pss »

LC nie jest super sport i wszyscy to wiedzą, ale w porównaniu do RC jakoś się prowadzi,
Z resztą Lexus to nigdy nie był sport, to tylko Toyota premium :)

Tu już lepszą opcją Alfa Giulia...
tommm
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 4 maja 2017, o 17:21
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: pln
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: tommm »

pss pisze:rcf mega kiepsko się prowadzi... dorzuć trochę i LC jak już chcesz bardzo lexa.
LC mi sie nie podoba. Jak na auto o tym wygladzie to brakuje mu przynajmniej 150PS i osiagow.
W mojej ocenie to auto dla ludzi ktorzy jezdza zgodnie z przepisami.
rcfem jezdzilem i u mnie sie prowadzil bardzo dobrze
zwlaszcza na mokrym zabawa jest swietna bo zrywa przyczepnosc przy kazdym dodaniu mocniej gazu a nie ma tej swiadomosci ze znow trzeba bedzie opony kupic :)
tommm
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 4 maja 2017, o 17:21
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: pln
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: tommm »

BeeMiX pisze:GTR jest bardzo słabo wykonany. W porównaniu z Lexem to dramat. LC na ta chwile ma ten sam problem co RCF, no nie jedzie to niestety na obecne realia
gtr to tak naprawde stare auto jesli chodzi o wyglad. Co roku robia jakies drobne zmiany ale szczegolnie srodek to jakas dawno miniona epoka.
Nadrabia za to tym ze potrafi jezdzic w zakretach i za 100k euro ciezko znalezc lepsze auto ktore przyspiesza w ok 3 sek.
Mnie jednak bardziej podoba sie rcf choc jego wnetrze tez odstaje od nowych aut.
Musze tylko przeanalizowac jak mu poprawic osiagi bo to co ma fabrycznie to troche wstyd
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: pss »

Osiągi rc-f to jedno, ale problemem będzie redukcja tej jego koszmarnej wagi i trakcja/prowadzenie.
Co byś nie zrobił to i tak tego rc-fa weźmie Giulia RWD 510KM która w serii ma 3.9s :)
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: adamsky73 »

pss pisze:Co byś nie zrobił to i tak tego rc-fa weźmie Giulia RWD 510KM która w serii ma 3.9s :)
No chyba że akurat będzie jechała na lawecie, albo stała w serwisie miesiącami, bo akurat wiele jest takich przypadków. Silnik "prawie z Ferrari" jest fajny, ale reszta niestety nie jest wolna od klątwy Alfy.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: ledziu »

pss pisze:LC nie jest super sport i wszyscy to wiedzą, ale w porównaniu do RC jakoś się prowadzi,
Z resztą Lexus to nigdy nie był sport, to tylko Toyota premium :)

Tu już lepszą opcją Alfa Giulia...
A mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym prowadzeniem, za bardzo nie kumam... bo dla mnie jest to zwykłe opasłe coupe którego środowiskiem mają być autostrady z możliwością skutecznej jazdy poza nimi. Podstawowy temat który mnie drażni w topowej wersji rc to brak należytego pazura...

Co do porównania do innych aut typu rs itp.to trzeba na to spojrzeć z innej strony każde z tych aut reprezentuje inny segment rynku i jest skierowana do innego klienta o innych preferencjach...

Notabene fajnie że jest wyminiana alfa v8 ja może dodam że jechała dwa razy na hamkę pod Wawą i nie dojechala a jak dojechała to zwaliła się na hamce :biggrin2:
A do tego to podawanie czasu do 100km/h przy rwd jest :doh: .Mam znajomego który próbował wydobyć tą wartość z tej alfy to najpierw 40min.szukał asfaltu który pozwoli ruszyć z przytupem :laugh1:
tomm pisze:
tommm pisze:
Miłosz pisze:Tu Ci wrzucą nitro i do smierdziela i do prawilnej benzyny
https://web.facebook.com/nx3miasto/
Tylko nie pisz ze smieszne bmw bo duzo bmek robią a mcgraba 335d to najszybszy smierdziel w kraju kwitnącej cebuli.
Ogladalem juz ich prace.
Diesle to cos co moim zdaniem powinno zniknac z rynku. Czarne chmury za autem to porazka niezaleznie od tego jakie ma osiagi itd.

Bardziej mnie interesuje to czy ktos ma doswiadczenie z rcfem .. czy wytrzyma skrzynia i pozostale elementy przeniesienia napedu.
Nie chce sobie zafundowac jednorazowej zabawki ktora bedzie drogo kosztowala w naprawie.
Nikt Ci niczego nie zagwarantuje. Przyjmij że tuning jest jedną wielką ściemą na którą się nakładają zeznania kierowców/użytkowników aut po tuningu które też są miarodajne jak prognoza pogody na 3lata do przodu :biggrin2:
Może jak byłaby to supra z 2jz który na 1mln.sztuk wyprodukowanych 2mln.razy był dłubany :biggrin2: albo lancer evo używany do sportu to można by wyciągnąć jakiś wspólny mianownik i też bez pewników ale nawet jak 10 osób od rcfa by mówiło że jest ok.to do momentu sprawdzeni raczej bym zachował max ostrożności. W/g mnie podstawowy problem nosa w rcf to nie będzie trwałość napędu tylko strojenie i tak jak napisał beemix wtrysk bezp.
tommm
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 4 maja 2017, o 17:21
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: pln
Kontakt:

Re: 5.0 V8 + NITRO ???

Post autor: tommm »

pss pisze:Osiągi rc-f to jedno, ale problemem będzie redukcja tej jego koszmarnej wagi i trakcja/prowadzenie.
Co byś nie zrobił to i tak tego rc-fa weźmie Giulia RWD 510KM która w serii ma 3.9s :)
nawet jakby alfa robila 2 sec do setki nie bralbym jej pod uwage. Ta marka mnie nie interesuje.
szukajac wynikow kupilbym GT-Ra ... wlalbym dobra benzyne i wykrecilby ponizej 3sec ...
wole ufac japonskim mechanikom niz wloskim

porownywanie fiatow do lexusa nie ma chyba wiekszego sensu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość