[ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
rmickey
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 8 gru 2015, o 14:10
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: rmickey »

Mój IS 200t ma boxa od 44tuning strojonego przez nich i wyszło 265KM i 417Nm. Auto już z nim kupiłem i ciekawi mnie porównanie z serią...
Amg997
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2020, o 17:16
Model Lexusa: Lexus is200t
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Amg997 »

Witam jestem nowy na forum i mam pytanie dzisiaj byłem ze swoim is200t z 2015r na hamowni no i szału nie ma auto jest seryjne i wypluło tylko 226km i 338nm ale wykresy nie były równe moje pytanie brzmi czy to może być problem z podciśnieniem ? Jeżeli tak czy ma ktoś takich czujnik na sprzedaż czy ciężko jest to nwymienic we własnym zakresie ? Chip będę robił w firmie agma w Toruniu ma ktoś jakieś opinie na temat tego Pana ?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

rmickey pisze:Mój IS 200t ma boxa od 44tuning strojonego przez nich i wyszło 265KM i 417Nm. Auto już z nim kupiłem i ciekawi mnie porównanie z serią...
Musisz najlepiej ustawić dwa auta obok siebie.
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Kriss1970 »

Amg997 pisze:Witam jestem nowy na forum i mam pytanie dzisiaj byłem ze swoim is200t z 2015r na hamowni no i szału nie ma auto jest seryjne i wypluło tylko 226km i 338nm ale wykresy nie były równe moje pytanie brzmi czy to może być problem z podciśnieniem ? Jeżeli tak czy ma ktoś takich czujnik na sprzedaż czy ciężko jest to nwymienic we własnym zakresie ? Chip będę robił w firmie agma w Toruniu ma ktoś jakieś opinie na temat tego Pana ?

Jeśli masz problem z czujnikiem podciśnienia ewidentnie będziesz odczuwał falowanie przy przyśpieszaniu na wymianę czujnika była akcja zobacz w papierach do auta powinien być na to kwit
rmickey
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 8 gru 2015, o 14:10
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: rmickey »

ledziu pisze:
rmickey pisze:Mój IS 200t ma boxa od 44tuning strojonego przez nich i wyszło 265KM i 417Nm. Auto już z nim kupiłem i ciekawi mnie porównanie z serią...
Musisz najlepiej ustawić dwa auta obok siebie.
Muszę na jakiś spocik w Wawie wpaść i tak zrobić...
ps. dzieje się coś regularnie?
glowix
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 3 sie 2014, o 21:31
Model Lexusa: IS Mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: glowix »

rmickey pisze:
ledziu pisze:
rmickey pisze:Mój IS 200t ma boxa od 44tuning strojonego przez nich i wyszło 265KM i 417Nm. Auto już z nim kupiłem i ciekawi mnie porównanie z serią...
Musisz najlepiej ustawić dwa auta obok siebie.
Muszę na jakiś spocik w Wawie wpaść i tak zrobić...
ps. dzieje się coś regularnie?
Na takie porównania to ja jestem chętny. Kiedyś proponowałem już, ale bez odzewu.
Ostatnio zmieniony 8 mar 2020, o 21:10 przez glowix, łącznie zmieniany 1 raz.
rmickey
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 8 gru 2015, o 14:10
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: rmickey »

glowix pisze:Na takie porównania to ja jestem chętny. Kiedyś proponowałem już, ale bez odzewu. Seria, boxy, programowanie.... W końcu będą jakieś wymierne rezultaty.
Jak mieszkasz w Wawie lub okolicach to chętnie. Przenieśmy się do spotów regionalnych i tam ustalmy termin i miejsce coby wątku nie zaśmiecać :)
Amg997
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2020, o 17:16
Model Lexusa: Lexus is200t
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Amg997 »

Kriss1970 pisze:
Amg997 pisze:Witam jestem nowy na forum i mam pytanie dzisiaj byłem ze swoim is200t z 2015r na hamowni no i szału nie ma auto jest seryjne i wypluło tylko 226km i 338nm ale wykresy nie były równe moje pytanie brzmi czy to może być problem z podciśnieniem ? Jeżeli tak czy ma ktoś takich czujnik na sprzedaż czy ciężko jest to nwymienic we własnym zakresie ? Chip będę robił w firmie agma w Toruniu ma ktoś jakieś opinie na temat tego Pana ?

Jeśli masz problem z czujnikiem podciśnienia ewidentnie będziesz odczuwał falowanie przy przyśpieszaniu na wymianę czujnika była akcja zobacz w papierach do auta powinien być na to kwit


No w papierach nic nie ma ostatni przegląd w ASO był robiony bodajże w 2018r przy 45 tys km później auto serwisowane było po za ASO teraz mam przebieg 74 tys km auto zakupiłem przy przebiegu 71 tys km i teraz moje kolejne pytanie czy jeżeli zadzwonię do ASO to mi odpowiedzą wprost czy było to już robione czy będą coś ściemniać i czy od czasu ostatniego przeglądu w 2018r w ASO weszły jakieś nowe aktualizacje skrzyni silnika itp ? Co do falowania przy przyspieszaniu sam nie wiem czy już sobie coś wmawiam czy faktycznie coś jest na równej drodze wydaje mi się że nie czuć nic natomiast gdy przyspieszam na ok 3/4 gazu pod sporą górkę wtedy wydaje mi się jak by te przyspieszenie nie było do końca płynne fakt że jeździłem wcześniej na paliwie 95 teraz przesiadam się na 98 chce zobaczyć czy będzie jakaś różnica odczuwalna w jeździe i na hamowni gdyż mój poprzedni wynik był na paliwie 95 i jeszcze sprawdzę świece gdyż ktoś założył NGK zamiast Ori Denso nie są zużyte mają max 10k przejechane ale NGK to raczej tani zamiennik. Następne pytanie może ktoś się orientował czy opłaca się wkładać wkładkę k&n ?
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: asmaxx »

Część, tydzień temu kupiłem Lexa. Czytałem wcześniej, że seria gubi parę KM, byłem na to nastawiony. Jednak dzisiaj sprawdziłem na aplikacji drag racer czas i wyszło 8.1 do 100 km/h. Auto stoi na 18" fsporta z oponami 225 i 255 z tyłu. Jednak czas deklarowany znacznie odbiega serii. Trochę siara bo spod świateł goła octavia z 1.8 tsi 180km z dsg może mnie zrobić.....:/ To, że chip wpadnie jest bardziej niż pewne. 44 tuning śpiewa sobie za diagnostykę, chip i poprawianie fabryki przez wypełnianie ubytków silnika, wspominał coś o niebezpiecznym spalaniu stukowym, ok 9 tys zł ;))) oczywiście, za tyle to można swapa zrobić na motor 3.5 czy setap na 300+. Macie jakieś swoje opinie na ten temat?
Jak wasze doświadczenie z Unitronic ? Jaka jest aktualna cena ? Była zniżka na hasło Tomek......
Jest też jeszcze w Leżajsku V-tuning i robią te motory, jakieś opinie?
Jeśli możecie zainstalujcie tę apke i zobaczcie jak u Was czasy wychodzą. Np. jak mierzyłem w poprzednim aucie czas z ręki 0-100 było 7.6/7.7 s a na gps z telefonu 8.8/8.9 s.

Dzięki za wszelką pomoc i rady.
Amg997
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2020, o 17:16
Model Lexusa: Lexus is200t
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Amg997 »

Sprawdzę dzisiaj na aplikacji jaki wychodzi mi czas ogólnie przesiadłem się z BMW 535d E60 po lekkim chipie (310km610nm) na lexa is200t no i wiadomo było że będzie gorzej. Byłem z moim leksem na hamowni wyszło słabo bo 228km i 338nm więc trochę do serii brakuje z tym że jeździłem na paliwie 95. Doradzono mi żebym jeździł na 98 i na tym paliwie jeżdżę póki co nie wiem czy jest jakas różnica jeśli chodzi o liczby bo już na hamownie drugi raz nie jechałem ale powiem tak kolega ma 535d F10 i myślałem że zloi mi dupę nie miłosiernie (wcześniej ja go brałem E60 z każdej prędkości itp.) ale się zdziwiliśmy oboje ja na plus ponieważ ok od 0-100 delikatnie mi odskakuje co było do przewidzenia ale i tak myślałem że będzie gorzej (max długość samochodu ) natomiast powyżej 100kmh ja zaczynam go dochodzić by przy ok 200km się z nim zrównać a nawet go wyprzedzić minimalnie. Dodam że on ma serie.
Ale to i tak miłe zaskoczenie felgi mam póki co 17 zimówki 225/45 planuje teraz zakup 19" no i wtedy podejrzewam że sytuacja będzie gorzej wyglądać dlatego też poszukuje kogoś ogarniętego do swojego lexa. Nie chodzi mi o moce 300+ tylko żeby delikatnie poprawić osiągi i nie stracić tego na czym mi najbardziej zależy czyli niezawodności
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości