[ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Amg997
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2020, o 17:16
Model Lexusa: Lexus is200t
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Amg997 »

I kolego na tą aplikację nie patrz dużo zależy od zasięgu w danej chwili mi w 535d wychodziły czasy ok 7s do 100 a byłem szybszy np od kolegi któremu wychodziło 5.7s do 100 więc ta aplikacja działa bardzo różnie (mierzyliśmy się obok siebie w tej samej chwili jedynie kolega miał Samsunga Galaxy note 7 albo 8 z tego co pamiętam ja miałem Galaxy do+) i wychodziły dwa różne wyniki z kosmosu nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

asmaxx pisze:Część, tydzień temu kupiłem Lexa. Czytałem wcześniej, że seria gubi parę KM, byłem na to nastawiony. Jednak dzisiaj sprawdziłem na aplikacji drag racer czas i wyszło 8.1 do 100 km/h. Auto stoi na 18" fsporta z oponami 225 i 255 z tyłu. Jednak czas deklarowany znacznie odbiega serii. Trochę siara bo spod świateł goła octavia z 1.8 tsi 180km z dsg może mnie zrobić.....:/ To, że chip wpadnie jest bardziej niż pewne. 44 tuning śpiewa sobie za diagnostykę, chip i poprawianie fabryki przez wypełnianie ubytków silnika, wspominał coś o niebezpiecznym spalaniu stukowym, ok 9 tys zł ;))) oczywiście, za tyle to można swapa zrobić na motor 3.5 czy setap na 300+. Macie jakieś swoje opinie na ten temat?
Jak wasze doświadczenie z Unitronic ? Jaka jest aktualna cena ? Była zniżka na hasło Tomek......
Jest też jeszcze w Leżajsku V-tuning i robią te motory, jakieś opinie?
Jeśli możecie zainstalujcie tę apke i zobaczcie jak u Was czasy wychodzą. Np. jak mierzyłem w poprzednim aucie czas z ręki 0-100 było 7.6/7.7 s a na gps z telefonu 8.8/8.9 s.

Dzięki za wszelką pomoc i rady.
Moja rada jest taka... nie określaj skuteczności jazdy tego typu pomiarami bo sprzęt użyty do ich wykonania jest delikatnie mówiąc śmieszny... równie dobrze możecie się z kolegami spotkać przy piwku i chwalić się który ma więcej na liczniku :biggrin2:
Do tego nawet jeżeli chciałbyś pomiar zrobić na idealnej drodze, w idealnych warunkach np.według RL to i tak czas 0-100 jest mocno dyskusyjny...
pewnie zapytasz skąd to wiem... a no autopsja i tzw.ustawki które zazwyczaj tabelkowcom przewracają światopogląd do góry nogami :biggrin2:
Oczywiście jak jest auto mające 12s 0-100 i drugie 8s to da się okreęlić różnice który będzie szybszy ale podejście aptekarskie czyli ten ma 7s a tamten ma 8s nic nie wnosi :ok:

Co do tunów to omijał bym takie firmy jak "cztery cztery coś tam" chociażby za sam farmazon który zapodają przy nowatorskich formach zwiększania mocy... :biggrin2:
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: asmaxx »

ledziu pisze:
asmaxx pisze:Część, tydzień temu kupiłem Lexa. Czytałem wcześniej, że seria gubi parę KM, byłem na to nastawiony. Jednak dzisiaj sprawdziłem na aplikacji drag racer czas i wyszło 8.1 do 100 km/h. Auto stoi na 18" fsporta z oponami 225 i 255 z tyłu. Jednak czas deklarowany znacznie odbiega serii. Trochę siara bo spod świateł goła octavia z 1.8 tsi 180km z dsg może mnie zrobić.....:/ To, że chip wpadnie jest bardziej niż pewne. 44 tuning śpiewa sobie za diagnostykę, chip i poprawianie fabryki przez wypełnianie ubytków silnika, wspominał coś o niebezpiecznym spalaniu stukowym, ok 9 tys zł ;))) oczywiście, za tyle to można swapa zrobić na motor 3.5 czy setap na 300+. Macie jakieś swoje opinie na ten temat?
Jak wasze doświadczenie z Unitronic ? Jaka jest aktualna cena ? Była zniżka na hasło Tomek......
Jest też jeszcze w Leżajsku V-tuning i robią te motory, jakieś opinie?
Jeśli możecie zainstalujcie tę apke i zobaczcie jak u Was czasy wychodzą. Np. jak mierzyłem w poprzednim aucie czas z ręki 0-100 było 7.6/7.7 s a na gps z telefonu 8.8/8.9 s.

Dzięki za wszelką pomoc i rady.
Moja rada jest taka... nie określaj skuteczności jazdy tego typu pomiarami bo sprzęt użyty do ich wykonania jest delikatnie mówiąc śmieszny... równie dobrze możecie się z kolegami spotkać przy piwku i chwalić się który ma więcej na liczniku :biggrin2:
Do tego nawet jeżeli chciałbyś pomiar zrobić na idealnej drodze, w idealnych warunkach np.według RL to i tak czas 0-100 jest mocno dyskusyjny...
pewnie zapytasz skąd to wiem... a no autopsja i tzw.ustawki które zazwyczaj tabelkowcom przewracają światopogląd do góry nogami :biggrin2:
Oczywiście jak jest auto mające 12s 0-100 i drugie 8s to da się okreęlić różnice który będzie szybszy ale podejście aptekarskie czyli ten ma 7s a tamten ma 8s nic nie wnosi :ok:
Co do tunów to omijał bym takie firmy jak "cztery cztery coś tam" chociażby za sam farmazon który zapodają przy nowatorskich formach zwiększania mocy... :biggrin2:

Zgadzam się z tym, że takie mierzenie czasu 0-100 jest słabe, ale powtarzalność czasów jest do 0.1 sekundy. Pozostaje racelogic i wiadomo co i jak.
Akurat przy różnicy 7 a 8 sek to bardzo duża różnica w odczuciu. Pomiędzy 5 a 6 sekundami to przepaść. Żeby w Lexie zejść z 7-7.5 na 6-6.2 sek trzeba wydać ok 10 tys więc dla mnie jest to bardzo ważne, zwłaszcza że miała być cupra w podobnych pieniądzach, ale oczy i serce wybrało japan design.
Update: wg filmików kręconymi telefonem 0-100 ok 7-7.5 sek. Powinno być blisko serii uwzględniając ciężkie fele i szerokie gumy

Jesteś długo na forum czy możesz kogoś od Siebie polecić do chiptuningu? Koledzy niech też podsyłają propozycje. Z tego co widziałem w temacie większość jechała do Unitronic, który z tego co się dowiedziałem stosuje boxy.


Dzięki!
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: ledziu »

asmaxx pisze:Akurat przy różnicy 7 a 8 sek to bardzo duża różnica w odczuciu. Pomiędzy 5 a 6 sekundami to przepaść
Znowu Cie zmartwię nie ma żadnej różnicy... sprawdzane wieeele razy na wielu autach :biggrin2:
Dlatego czasy 0-100 są czysto orientacyjne.

Co do firmy nie polecę Ci bo temat jest ogólnie mało znany. Chociaż nie wiem czy bym nie wolał dobrego boxa niż kiepskiego stroiciela.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Dawid0ss »

asmaxx pisze:Trochę siara bo spod świateł goła octavia z 1.8 tsi 180km z dsg może mnie zrobić.....:/
Naprawdę tak Was to martwi ? Imo tam ratuje sytuację tylko i wyłącznie bardzo szybka skrzynia, dlatego te auta sprawnie przyśpieszają do około 80. Powyżej tych prędkości robi się w nich kupa, bo tam liczy się już tylko pure power.
Poza tym od dawna wiadomo, że IS mk3 do mistrzów sprintu nie należy, właśnie przez wolne skrzynie. Może trzeba było brać BMW, skoro lubicie się ścigać ze Skodziarzami :-D
U siebie mam 250KM (1400kg) i jak gorzej zmienię biegi (dwie zmiany biegów) 0-100 wyjdzie czas i 9s, ale 80-120 mam za to 3,9 tyle co IS350. Dla mnie zdecydowanie ważniejsze jest wyprzedzanie, aniżeli sprinty ze świateł.
Z ciekawości sprawdziłem właśnie taką Skodę 180KM, 80-120 ma 6,3, więc jak on ruszy się z miejsca, mnie już dawno nie ma.
Dla łatwiejszego zrozumienia, u mnie sprint 80-120 odbywa się na 113m (GPS), a tam na 200-250 m. Czym wolisz jeździć na co dzień ? Naprawdę tabelami 0-100 ?
Pzdr
Ostatnio zmieniony 22 mar 2020, o 10:10 przez Dawid0ss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: asmaxx »

Dawid0ss pisze:
asmaxx pisze:Trochę siara bo spod świateł goła octavia z 1.8 tsi 180km z dsg może mnie zrobić.....:/
Naprawdę tak Was to martwi ? Imo tam ratuje sytuację tylko i wyłącznie bardzo szybka skrzynia, dlatego te auta sprawnie przyśpieszają do około 80. Powyżej tych prędkości robi się w nich kupa, bo tam liczy się już tylko pure power.
Poza tym od dawna wiadomo, że IS mk3 do mistrzów sprintu nie należy, właśnie przez wolne skrzynie. Może trzeba było brać BMW, skoro lubicie się ścigać ze Skodziarzami :-D
U siebie mam 250KM (1400kg) i jak gorzej zmienię biegi (dwie zmiany biegów) 0-100 wyjdzie czas i 9s, ale 80-100 mam za to 3,9 tyle co IS350. Dla mnie zdecydowanie ważniejsze jest wyprzedzanie, aniżeli sprinty ze świateł.
Z ciekawości sprawdziłem właśnie taką Skodę 180KM, 80-120 ma 6,3, więc jak on ruszy się z miejsca, mnie już dawno nie ma.
Dla łatwiejszego zrozumienia, u mnie sprint 80-120 odbywa się na 113m (GPS), a tam na 200-250 m. Czym wolisz jeździć na co dzień ? Naprawdę tabelami 0-100 ?
Pzdr
Może nie martwi, tylko płacąc 90k za produkt oczekuję, że spełnia deklarowane przez producenta parametry. I nie dyskutujemy tu o skrzyniach (z wiadomego powodu) tylko o parametrach.
Jednego interesuje 0-100, innego 80-120, a dwudziestego ósmego 100-200. Temat dotyczy chip tuningu i podejmowanego tematu nie trzymania serii a jednym z podstawowych kryteriów trzymania mocy jest sprawdzenie czasu 0-100 lub elastyczności 60-100. Później hamownia, ewentualnie dokładna diagnostyka. Dlatego to jest poruszane we wcześniejszych postach.
ps. dobrze Ci się toczy lex
:ok:
Pytanie dalej aktualne o to gdzie chip tuning zrobić do niełatwego IS 200t.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: Dawid0ss »

asmaxx pisze:Może nie martwi, tylko płacąc 90k za produkt oczekuję, że spełnia deklarowane przez producenta parametry. I nie dyskutujemy tu o skrzyniach (z wiadomego powodu) tylko o parametrach.
Spojrzałem teraz wstecz na wpisy. Hamownia wypluła 10% mocy mniej niż powinna. No to nie jest wporzko w nowym aucie. Rozumiem.

Był ktoś może z tym u producenta i zgłaszał w ramach gwarancji ? Nie jesteś pierwszą osobą z tym samym problemem.
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: asmaxx »

Dawid0ss pisze:
asmaxx pisze:Może nie martwi, tylko płacąc 90k za produkt oczekuję, że spełnia deklarowane przez producenta parametry. I nie dyskutujemy tu o skrzyniach (z wiadomego powodu) tylko o parametrach.
Spojrzałem teraz wstecz na wpisy. Hamownia wypluła 10% mocy mniej niż powinna. No to nie jest wporzko w nowym aucie. Rozumiem.

Był ktoś może z tym u producenta i zgłaszał w ramach gwarancji ? Nie jesteś pierwszą osobą z tym samym problemem.
Ja jeszcze nie wiem jak u mnie to wygląda, ale każdy kto był na hamowni nie miał serii, więc zakładam na dzień dobry te 10-15 km mniej. Ja kupiłem przez salon i teoretycznie mam rękojmię 2 lata. Pytanie czy gra warta świeczki z nimi będzie. Zawozić samochód, powrót, pewnie przepychanki itp bo już gwarancja minęła. Widać nikt wcześniej nie bawił się w to na gwarancji albo nie zgłosił do aso. Trudno powiedzieć
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: pss »

Tylko pytanie jak to producent mierzy... bo mamy opcje na kołach i na silniku ;)
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: asmaxx »

pss pisze:Tylko pytanie jak to producent mierzy... bo mamy opcje na kołach i na silniku ;)
Tego nie wiem, na pewno podaje tak jak reszta producentów, ale dziwne że w RC 300 z tym samym silnikiem , masą producent podaje czas 7.5 sek :) i tą samą prędkość maks. Czyli prawie 1.7 sek gorzej od bmw :laugh1: niesamowite to jest . Chyba, że auto przejedzie milion km bez usterki to :ok:
Auto za 250k osiągi sprzed dekady dla 2.0 t a design wybiegający w przyszłość. Trochę się to gryzie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości