sc400 ile miejsca na kompresor?

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
a_osa
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2018, o 16:42
Model Lexusa: sc400
Skąd:: Sękocin Stary
Kontakt:

sc400 ile miejsca na kompresor?

Post autor: a_osa »

Witam jestem nowy na forum więc na początek chciałem wszystkich serdecznie powitać
za kilka tygodni stanę się zapewne szczęśliwym posiadaczem sc400 92r który już od jakiegoś czasu do mnie płynie i od razu biorę się za montaż kompresora i zmianę skrzyni biegów
pierwsze pytanie mam takie bo samochodu jeszcze nie mam u siebie ale mam zapasowy 1uz na stanie i kompresor z ic wodnym od jaguara 5.0 więc zaczynam już sobie go montować wolnymi chwilami ale nie mam pojęcia ile miejsca jest między kolektorem dolotowym a maską silnika. Czy ktoś mógłby mi zmierzyć ile jest miejsca nad silnikiem albo jaka jest odległość z przodu silnika od osi wału korbowego (osi koła pasowego) do maski?? Chętnie już bym sobie wyspawał kolektor dolotowy a nie chce mi się czekać kilka tygodni aż dojedzie mój sc a nie chciałbym przerabiać maski bo wolę zachować oryginalny wygląd.
z góry dziękuję za pomoc
Osa
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: sc400 ile miejsca na kompresor?

Post autor: BeeMiX »

Bez cięcia maski nie wejdzie. Ale turbo się ładnie mieści przed silnikiem :)
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: sc400 ile miejsca na kompresor?

Post autor: DanLexus »

Obrazek

Obrazek

Tu masz 1UZ z kompresorem Eaton MP112
Supras are just a hatchback SC300
a_osa
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2018, o 16:42
Model Lexusa: sc400
Skąd:: Sękocin Stary
Kontakt:

sc400 ile miejsca na kompresor?

Post autor: a_osa »

No właśnie tak to napewno nie będzie bo wygląda to strasznie pedalsko, turbo przed silnikiem też mnie nie przekonuje bo strasznie przekombinowana konstrukcja dużo gorących rur pod maską i zabija dźwięk v8.
Decyzja już zapadła kompresor już się montuje ale jeśli nie uda mi się z kimś spotkać i zobaczyć ile jest miejsca to będę musiał zaczekać w sumie nie ma tragedii bo przynajmniej zrobię adapter do skrzyni biegów.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: sc400 ile miejsca na kompresor?

Post autor: DanLexus »

Eaton'a raczej nie zmiescisz bez ruszania maski. Dla ciebie rozwiązaniem może być Rotrex
Supras are just a hatchback SC300
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości