Lexus Gs300 2007 Zmiana dolotu na Short Ram Dc Sport Intake

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LexusMODE
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 29 lis 2016, o 19:49
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Ruda Śląska
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Lexus Gs300 2007 Zmiana dolotu na Short Ram Dc Sport Intake

Post autor: LexusMODE »

Planuje zmienic uklad dolotowy w moim Gsie na ebayowy zestaw firmy DC Sport
https://m.ebay.com/itm/DC-Sports-Short- ... Ciid%253A3
Generalnie nie mam parcia na przyrosty mocy czy cos, ale moja rura w dwoch miejscach zaczęła pękać. Jedno pekniecie wychodzi po za cybande dlatego sie zastanawiam nad wymiana. Oem pewnie wyjdzie mnie podobnie cenowo jak nie wiecej..
Prosze o opinie jakiegos znawce tematu stozkow itp :-)
Oczywiscie w planie jest rowniez wykonanie izolacji cieplnej.
Awatar użytkownika
LexusMODE
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 29 lis 2016, o 19:49
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Ruda Śląska
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Lexus Gs300 2007 Zmiana dolotu na Short Ram Dc Sport Int

Post autor: LexusMODE »

Zaryzykowałem.. kupiłem.. załozylem :-)
Jak dla mnie bomba!
Jezeli chodzi o przyrosty mocy badz tez spadek to nie wiem bo nie bylem na hamowni.
W zwiazku z tym ze przy okazji wymiany, zostala wyczyszczona przepustnica (ktora byla mega zabrudzona), to reakcja auta na pedał przyspieszenia moim zdaniem jest lepsza i w sumie na tym bym skonczyl -jezeli chodzi o jazde.
Na bardzo wielki plus zasluguje dzwiek V6, ktory wkoncu zaczal wybrzmiewac z oryginalnego wydechu!!!
Dzwiek jest mega i owszem.. jest glosniej w zakresie 4k rpm i wyzej, ale tylko przy max. wcisnieciu pedalu przyspieszenia. (Od tych obrotow nastepuje zmiana fazy rozrzadu co wyraznie slychac)
Podsumowujac.. przy spokojnej jezdzie za duzej roznicy nie ma, natomiast jak chcemy sie pobawic to jest mega frajda :-)
Cos czuje ze spalanie mi wzrosnie :-p
Aa wlasnie apropo spalania... poki co widze ze sie poprawilo (patrzac na chwilowe w trakcie jazdy), ale moze to byc spowodowane po prostu wyczyszczeniem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak sie poprawi pogoda to zrobie krotki film jak to gra.
Jesion
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2019, o 13:37
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Birmingham
Kontakt:

Re: Lexus Gs300 2007 Zmiana dolotu na Short Ram Dc Sport Int

Post autor: Jesion »

Kupiłem ostatnio ten sam dolot i muszę przyznać ze dźwięk z wydechu przy wciśnięciu gazu na maxa jest jak muzyka dla moich uszu. Pojawił się jednak problem i jestem ciekaw czy u ciebie tez to wyskoczyło. Po jakiś dwóch tygodniach jazdy pojawił się błąd check VSC. Po odłączeniu aku i zrestartowaniu systemu błąd znikł ale wydaje mi się ze to nie rozwiąże problemu na długo i za jakiś czas znów wyskoczy mi check VSC. Miał ktoś z tym do czynienia? Nie zamontowałem jeszcze osłony termicznej i wiem ze powinienem wlasnie od tego zaczac ale może ktoś jeszcze coś doradzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości