[IS 300] Turbo vs Kompresor

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

[IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: rafael »

Witajcie, od jakiegoś czasu zbieram info na temat zwiększenia mocy w is-ach 300 (mam taki z 2002 r. VVT-i, automat 5 biegów).
Generalnie temat Turbo jest w miarę rozpoznany (stage 1), ale najbardziej interesuje mnie fachowe porównanie dwóch wariantów pod kątem kosztów i pracochłonności a osiągniętego rezultatu tj. KM i Nm.
Nie celuje w 100 % przyrostu mocy - bo to tylko Turbo, wystarczy ok. 350 KM, ale bardzo kuszące jest podniesienie osiągów motoru od samego dołu - Kompresor, nawet rezygnując z parunastu kuców.
Stąd pytanie Turbo czy Kompresor.
Może ktoś ma wiedzę i doświadczenie w porównaniu obu tych wariantów przy takich założeniach.
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: dzadzar »

Nikt? nic? Też jestem ciekaw czy ktoś z forum kombinował z kompresorem i jak to sie ma do turbo.
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: rafael »

Myślę, że temat umarł śmiercią naturalną ... szkoda, bo jak za 8-10 tys. można wsadzić z dodatkami do 2jz małe turbo i wykręcić 350 kunia, to kompletnie nikt nie pisze jak sprawa ma się z kompresorem.
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: Mastah »

Kompresor do takiej mocy to bedzie duża rzeźba, z jakiegoś C36 AMG wystarcza na 400 koni ale to duży sprzęt i straszna rzezba. No chyba że ma sie kase na nowy wielkości turbiny jakiś ESS albo VF tylko to kupa kasy. Do 2JZ najlepszy, najtanszy i najszybszy pomysł to turbo na 350koni z VVTi wstanie mega szybko, kupić jakaś turbine z wydajnościa do 400km i bedzie mega.
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: dzadzar »

rafael pisze:Myślę, że temat umarł śmiercią naturalną ... szkoda, bo jak za 8-10 tys. można wsadzić z dodatkami do 2jz małe turbo i wykręcić 350 kunia, to kompletnie nikt nie pisze jak sprawa ma się z kompresorem.
Masz może jakiś temat z takim zabiegiem? Bo co nie szukałem to każdy pisał, że 15k to minimum a najlepiej to swapa zrobić na 2jz-gte. A tak do 350KM to mnie właśnie ciekawi, ile co gdzie i jak :) I czy np takie małe turbo będzie już łapało od dolnych obrotów?
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: Dawid0ss »

rafael pisze:Myślę, że temat umarł śmiercią naturalną ... szkoda, bo jak za 8-10 tys. można wsadzić z dodatkami do 2jz małe turbo i wykręcić 350 kunia, to kompletnie nikt nie pisze jak sprawa ma się z kompresorem.
Hehe 8-10k, powiedz to tym, co już próbowali. Pzdr
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: dzadzar »

Dawid0ss pisze:
rafael pisze:Myślę, że temat umarł śmiercią naturalną ... szkoda, bo jak za 8-10 tys. można wsadzić z dodatkami do 2jz małe turbo i wykręcić 350 kunia, to kompletnie nikt nie pisze jak sprawa ma się z kompresorem.
Hehe 8-10k, powiedz to tym, co już próbowali. Pzdr
No własnie trochę mnie zaskoczyła ta kwota :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: ledziu »

rafael pisze:Myślę, że temat umarł śmiercią naturalną ... szkoda, bo jak za 8-10 tys. można wsadzić z dodatkami do 2jz małe turbo i wykręcić 350 kunia, to kompletnie nikt nie pisze jak sprawa ma się z kompresorem.
Za 8-10k dobre :doh:

Ogólnie temat kompresora byłby pionierski z kilkoma :?: :?: :?: i wtedy mogłoby się okazać że byłoby to najwolniejsze 350km w wiosce :biggrin2:
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: cdexnh »

tak ale kto wystroi to turbo w automacie bo chyba nie udało sie to dobrze nikomu ?! :)
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [IS 300] Turbo vs Kompresor

Post autor: BeeMiX »

Nie udało sie i sie nie uda bo komp robi korekcje po biegach :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości