[IS200] Montaż kompresora

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż kompresora

Post autor: owczar »

Jak go nie wystroisz to będzie ubogo w open loop. Jeśli standardowo masz w przy WOT około 12.5 Afr, to jak mu dasz kilkanaście procent więcej powietrza to jak myślisz - nadal będziesz miał Afr 12.5?
pmq0
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 1 lis 2016, o 10:54
Model Lexusa: gs400
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż kompresora

Post autor: pmq0 »

do 0,28b bemani isy kompresował bez ingerencji w elektronike
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż kompresora

Post autor: owczar »

Trochę mi się nie chce wierzyć że nic nie modyfikowali...

Po zwykłej obróbce głowic często jest konieczne strojenie.
Awatar użytkownika
Boris86
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2017, o 15:22
Model Lexusa: GS300 & Soarer
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż kompresora

Post autor: Boris86 »

Eaton M45 o którym wspomniałeś nie ma więszego sensu tak jak i Eaton M65 (nazwa marketingowa a rozmiar rotowów jak M45)
W kitach TTE i Bemani jest Eaton M62.
Też spotkałem się z opiniami że do 0,28 -0,3 bara nie wymagają strojenia i ingerencji w układ paliwowy.
Górna realna granica Eatonów M45 i M65 to około 200KM
Natomiast Eatona M62 to już jakies 240KM, natomiast przy 185 czy 200 poprostu będzie się wolniej kręcić a zarazem mniej zużywał.
Jeśli będziesz miał jakieś pytanie do samych Eatonów to wal na PW. Od kilku lat sprzedaję na cały świat przez firmę w Anglii zestawy naprawcze do Eatonów, współpracuję też z kilkoma warsztatami w Polsce które regenerą Eatony.
W razie czego odbudowany Eaton M62 albo M65 w mocno atrakcyjnej cenie jestem w stanie załatwić.
Części do Kompresorów/ Superchargerów EATON - Szukasz? Pisz!
gniew43
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 8 kwie 2017, o 09:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gostyń
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż kompresora

Post autor: gniew43 »

Dziękuję wam bardzo za zainteresowanie tematem. Będę musiał coś wymyślić jednak póki co jest to przyszłościowy temat :)
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż kompresora

Post autor: Rzeznix »

A ja mam pytanie dotyczące hałasu, który wytwarza kompresor. Czy da się to jakoś wyciszyć? Turbo podobno wycisza silnik, a z tego co widzę na filmach na jutubie z kompresorem jest odwrotnie.
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż kompresora

Post autor: Rzeznix »

To jak jest z tą głośnością? Rozumiem, że kompresor, intercooler, blow-off i orurowanie/kolanka starczą? Na jakie osiągi w stosunku do serii można liczyć na tym doładowaniu 0,2-0,3b, jeśli chodzi o dynamikę i przyspieszenie? Chciałbym kupić Lexa, ale jedyne co mnie odstrasza to właśnie te osiągi...
Dej mu na zimnym!
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Montaż kompresora

Post autor: carsik »

Rzeznix pisze:To jak jest z tą głośnością? Rozumiem, że kompresor, intercooler, blow-off i orurowanie/kolanka starczą? Na jakie osiągi w stosunku do serii można liczyć na tym doładowaniu 0,2-0,3b, jeśli chodzi o dynamikę i przyspieszenie? Chciałbym kupić Lexa, ale jedyne co mnie odstrasza to właśnie te osiągi...
turbo nie wycisza silnika, wycisza wydech a samo zachowuje się raczej cicho. Więc masz odpowiedź, kompresor typu roots nie ma szans wyciszyć wydechu a oba współpracujące rotory muszą trochę powyć.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości