Sprężyny obniżające do GS450h

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Sprężyny obniżające do GS450h

Post autor: Thorgal1 »

Zelus19882 pisze:Panowie wlasnie nabylem miesiac temu Gs450h fsport i tez sie zastanawiam nad lekkim obnirzeniem ale niewiem czy mozna do tych amortyzatorow zakladac takie sprezyny podpowie ktos??

fsport? a który to rok ? to jest mk3?
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
acieply
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2017, o 22:59
Model Lexusa: GS
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Sprężyny obniżające do GS450h

Post autor: acieply »

Gdzie kupie sprężyny -30mm do GS430 mk3? pytałem kilka sklepów internetowych, niestety nikt nie posiada w ofercie, jedynie do mk2
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: Sprężyny obniżające do GS450h

Post autor: thepowerofbeams »

-30m najlepiej Ebay ;) koszt z wysylka ok 1,5k
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Sprężyny obniżające do GS450h

Post autor: Seb-GS430 »

Życząc przy okazji Świąt Wszystkiego Najlepszego zawsze, nie tylko w Święta - chciałbym się pochwalić, że z półrocznym poślizgiem, ale założyłem w końcu sprężyny.. Jest naprawdę pięknie, ale jeszcze dustansów nie mam i w sumie nadal mam rozkminę odnośnie felg - biję się z myślami, ale one nie są dobrym podpowiadaczem, więc zdaję się na dobrych rozmówców - może coś się zrodzi w trakcie debaty.. :pijak:

Czy robi różnicę czy jest to felga 19", czy 18"? Macie doświadczenie w tym temacie odnośnie komfortu i względów wizualnych? :biggrin2:

Druga sprawa - czy dystanse przód 20mm i tył 25mm tondobry wybór przy oryginalnych felgach 18"? :hobby:

Pozdrawiam! :podziw:

P.S. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mam oryginalne sprężyny w garażu - czekają na zainteresowanego kupca.. :beach:
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Sprężyny obniżające do GS450h

Post autor: michalllw »

Seb-GS430 pisze:Życząc przy okazji Świąt Wszystkiego Najlepszego zawsze, nie tylko w Święta - chciałbym się pochwalić, że z półrocznym poślizgiem, ale założyłem w końcu sprężyny.. Jest naprawdę pięknie, ale jeszcze dustansów nie mam i w sumie nadal mam rozkminę odnośnie felg - biję się z myślami, ale one nie są dobrym podpowiadaczem, więc zdaję się na dobrych rozmówców - może coś się zrodzi w trakcie debaty.. :pijak:

Czy robi różnicę czy jest to felga 19", czy 18"? Macie doświadczenie w tym temacie odnośnie komfortu i względów wizualnych? :biggrin2:

Druga sprawa - czy dystanse przód 20mm i tył 25mm tondobry wybór przy oryginalnych felgach 18"? :hobby:

Pozdrawiam! :podziw:

P.S. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mam oryginalne sprężyny w garażu - czekają na zainteresowanego kupca.. :beach:
Jeśli zmienisz z 18'' na 19'' to będzie minimalna różnica jeżeli chodzi o komfort ale jak zmieniłem z 19'' na 17'' to już jest mega komfort, też mam obniżonego
U mnie tarło przy dystansach 20mm i 25mm ale miałem ET40 i teraz mam przód 10mm a tył 15mm+ dłuższe szpilki i jest :ok: Wszystko zależy jakie ET będą mieć twoje 19".
Coś za coś czym więcej cali i czym szerzej będzie to straci na komforcie ale w UK macie dobre drogi więc kombinuj :ok:
Można tak i tak :biggrin2:
Obrazek

Obrazek
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Sprężyny obniżające do GS450h

Post autor: Seb-GS430 »

Tak to narazie wygląda u mnie.. :biggrin2:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

michalllw pisze:
Seb-GS430 pisze:Życząc przy okazji Świąt Wszystkiego Najlepszego zawsze, nie tylko w Święta - chciałbym się pochwalić, że z półrocznym poślizgiem, ale założyłem w końcu sprężyny.. Jest naprawdę pięknie, ale jeszcze dustansów nie mam i w sumie nadal mam rozkminę odnośnie felg - biję się z myślami, ale one nie są dobrym podpowiadaczem, więc zdaję się na dobrych rozmówców - może coś się zrodzi w trakcie debaty.. :pijak:

Czy robi różnicę czy jest to felga 19", czy 18"? Macie doświadczenie w tym temacie odnośnie komfortu i względów wizualnych? :biggrin2:

Druga sprawa - czy dystanse przód 20mm i tył 25mm tondobry wybór przy oryginalnych felgach 18"? :hobby:

Pozdrawiam! :podziw:

P.S. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mam oryginalne sprężyny w garażu - czekają na zainteresowanego kupca.. :beach:
Jeśli zmienisz z 18'' na 19'' to będzie minimalna różnica jeżeli chodzi o komfort ale jak zmieniłem z 19'' na 17'' to już jest mega komfort, też mam obniżonego
U mnie tarło przy dystansach 20mm i 25mm ale miałem ET40 i teraz mam przód 10mm a tył 15mm+ dłuższe szpilki i jest :ok: Wszystko zależy jakie ET będą mieć twoje 19".
Coś za coś czym więcej cali i czym szerzej będzie to straci na komforcie ale w UK macie dobre drogi więc kombinuj :ok:
Można tak i tak :biggrin2:
Obrazek

Obrazek
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
rodzyneck
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:06
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Sprężyny obniżające do GS450h

Post autor: rodzyneck »

Cześć wszystkim

Czy ktoś może badał temat na nowo?
Chętnie bym swojego 450h lekko opuścił... ale wychodzi na to że jedyna opcja to te RS-R z końca świata, ewentualnie jakiś gwint (choć szkoda mi jeszcze sprawne amorki z regulacją demontować)... lub Pospring, ale to i tak bym musiał drugi komplet sprężyn kombinować :)
Awatar użytkownika
Pitbu77
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, o 06:58
Model Lexusa: GS 450h S191
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Sprężyny obniżające do GS450h

Post autor: Pitbu77 »

rodzyneck pisze:Cześć wszystkim

Czy ktoś może badał temat na nowo?
Chętnie bym swojego 450h lekko opuścił... ale wychodzi na to że jedyna opcja to te RS-R z końca świata, ewentualnie jakiś gwint (choć szkoda mi jeszcze sprawne amorki z regulacją demontować)... lub Pospring, ale to i tak bym musiał drugi komplet sprężyn kombinować :)
Jest na to rozwiązanie. Możesz zdemontować sprężyny i oddać je do zakładu, który Ci je obniży i utwardzi.
Ja mam taki zakład blisko siebie a namiar dostałem od kolegi, który obniżył i utwardził wszystkie 4 sztuki w GS'ie 430. Cena na tę chwilę (połowa 2020r.) to jakieś 90 złotych netto za parę. Zatem około 220 brutto za komplet 4 sprężyn.
rodzyneck
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:06
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Sprężyny obniżające do GS450h

Post autor: rodzyneck »

Koniec końców założyłem gwint ;)
pyntla
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2017, o 09:21
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Opole Lubelskie
Kontakt:

Re: Sprężyny obniżające do GS450h

Post autor: pyntla »

Pitbu77 pisze:
rodzyneck pisze:Cześć wszystkim

Czy ktoś może badał temat na nowo?
Chętnie bym swojego 450h lekko opuścił... ale wychodzi na to że jedyna opcja to te RS-R z końca świata, ewentualnie jakiś gwint (choć szkoda mi jeszcze sprawne amorki z regulacją demontować)... lub Pospring, ale to i tak bym musiał drugi komplet sprężyn kombinować :)
Jest na to rozwiązanie. Możesz zdemontować sprężyny i oddać je do zakładu, który Ci je obniży i utwardzi.
Ja mam taki zakład blisko siebie a namiar dostałem od kolegi, który obniżył i utwardził wszystkie 4 sztuki w GS'ie 430. Cena na tę chwilę (połowa 2020r.) to jakieś 90 złotych netto za parę. Zatem około 220 brutto za komplet 4 sprężyn.
Tylko pytanie, o ile je ścisnąć żeby było dobrze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości