Stożek kN do is250

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Matys27
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2017, o 18:50
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Galway
Kontakt:

Re: Stożek kN do is250

Post autor: Matys27 »

A nie lepiej zrobić dolot z fSport?
Awatar użytkownika
Sybir92
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 20 sie 2017, o 23:41
Model Lexusa: IS 250 FSPORT
Skąd:: Olesno
Lokalizacja: OLESNO
Kontakt:

Re: Stożek kN do is250

Post autor: Sybir92 »

U siebie mam zamontowany stożek z KN i dodatkowo pudło rezonansowe.
Jeżeli chodzi o dźwięk to robi robotę i to bardzo. Wielu ludzi już się mnie pytało czy mam tam jakieś 4 litry , a gdy słyszą , że to zwykłe V6 z 2.5 litra pod maską to aż nie wierzą. :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:
Co do mocy.... ciężko mi powiedzieć. Nie byłem go mierzyć ale zamierzam za niedługo, bo jednak brakuje mi już mocy a nie chce wymieniać na innego.
Awatar użytkownika
tmx89
Lex Driver
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2011, o 14:34
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Stożek kN do is250

Post autor: tmx89 »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bodzik
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:41
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Korzenna
Kontakt:

Re: Stożek kN do is250

Post autor: Bodzik »

Ja miałem u siebie cały dolot z K&N i stożek wywaliłem wstawiłem większy ze simoty i obudowałem go odizolowałem bo sie gotował jak kurak w rosole. Po takiej operacji wróciło mi 19KM i 30NM.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Stożek kN do is250

Post autor: ledziu »

Bodzik pisze:Ja miałem u siebie cały dolot z K&N i stożek wywaliłem wstawiłem większy ze simoty i obudowałem go odizolowałem bo sie gotował jak kurak w rosole. Po takiej operacji wróciło mi 19KM i 30NM.
Ale względem czego Ci wróciło ?
Awatar użytkownika
Bodzik
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:41
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Korzenna
Kontakt:

Re: Stożek kN do is250

Post autor: Bodzik »

jak przywiozłem rexia do siebie pojechałem na hamownie i na całym kicie K&N wyszło mi 191KM i 220NM załamka była totalna więc zabrałem sie za małe mody i wyleciał stożek i wpadł większy przerobiłem trochę osłony i go zabudowałem całego i doprowadziłem wiecej zimnego powietrza no i wtedy znowu na hamownie no i wyszło wtedy 210KM i 250NM. Więc wniosek taki że nic ze stożka jeśli go nie odizolujesz bo gotowe kity tylko robią fajny dźwięk a mocy zero wg mnie oczywiście.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Stożek kN do is250

Post autor: ledziu »

Bodzik pisze:jak przywiozłem rexia do siebie pojechałem na hamownie i na całym kicie K&N wyszło mi 191KM i 220NM załamka była totalna więc zabrałem sie za małe mody i wyleciał stożek i wpadł większy przerobiłem trochę osłony i go zabudowałem całego i doprowadziłem wiecej zimnego powietrza no i wtedy znowu na hamownie no i wyszło wtedy 210KM i 250NM. Więc wniosek taki że nic ze stożka jeśli go nie odizolujesz bo gotowe kity tylko robią fajny dźwięk a mocy zero wg mnie oczywiście.
Pytam bo ja sprawdzałem kity injena dla 3uz i wychodziło łajno, kolega ma takie ambitniejszre v8 to po dolocie podskakiwała moc i nm ale wszystko w górnej vzęsci rpm nie dało to żadnych realnych efektów a nawet spowolniło auto.
Do tego jeszcze sam pomiar staraliśmy się robić jednego dnia żeby tu też nie było przekłamań.
Awatar użytkownika
Bodzik
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:41
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Korzenna
Kontakt:

Re: Stożek kN do is250

Post autor: Bodzik »

Dolot wg mnie coś tam da na pewno lepszy dźwięk i coś tam więcej powietrza na pewno ale póki się go nie odizoluje to jeszcze bardziej osłabia auto i to ja mam potwierdzone u siebie i u kolegi w hondzie ta sama sytuacja była. Ja u siebie w rexiu wy....rzucilem wszystkie obudowy silnika i co się dało żeby jak najwięcej zimnego lapalo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości