[IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
TmK18
Lex user
Posty: 158
Rejestracja: 9 lip 2013, o 19:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: TmK18 »

Ciezko skomentowac tego swapa :szok:
Ale nierozumiem 3 rzeczy:
1. Czemu nie kupic gs430 ktory ma to wszystko w podstawie i to o niebo lepszy komfort lub chociaz is250 i swap
2. Jak juz swap to dlaczego wywazacie otwarte drzwi, skoro mozna wlozyc obcykanego 1UZ z prosta elektonika
3. Po co marnowac czas z dzwonami i lapami jak w angli gotowe czekaja
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: ledziu »

TmK18 pisze:2. Jak juz swap to dlaczego wywazacie otwarte drzwi, skoro mozna wlozyc obcykanego 1UZ z prosta elektonika
A co jest obcykane w 1uz czego nie ma w 3uz?
Sama elektronika przy rozmiarze wydanych $$$ wydaje się skromnym tematem :biggrin2: .

Ogólnie dziwny projekt od strony użytkowej chociaż kto wie może jako DD będzie fajnie :ok:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: owczar »

Ronald pisze: Obecnie planują zostawić kompa z IS200, a następnie połączyć go z kompem od LS430. Mówiąc w prost (choć tego sami nie powiedzą), nie wiedzą jak to zrobić.
Jakaś masakra. Przecież można to puścić na kompach z LS430.

Ronald pisze: Z innych ciekawostek jakie wyszły przy okazji:
- skrzynia biegów obsługuje sekwencyjne zmiany biegów. Innymi słowy można podłączyć łopatki do kierownicy. Teoretycznie ponieważ jest to elektronika można ustawić zmianę biegów na dokupione łopatki, lub mówiąc dosadnie na dowolny przycisk w kabinie. Praktycznie - nikt tego nie zrobił, przynajmniej nie słyszałem. Wszystko kwestią ceny i umiejętności (przede wszystkim) magika od elektroniki.
Banalna sprawa. Przecież tryb sekwencyjnej zmiany biegów w tej skrzyni to stykanie przewodów. Wystarczy podpiąć to rónolegle do łopatek i temat zamknięty. łopatki przy kierownicy można zaadoptować z innego auta.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: gmiter »

owczar pisze:
Ronald pisze: Obecnie planują zostawić kompa z IS200, a następnie połączyć go z kompem od LS430. Mówiąc w prost (choć tego sami nie powiedzą), nie wiedzą jak to zrobić.
Jakaś masakra. Przecież można to puścić na kompach z LS430.

Ronald pisze: Z innych ciekawostek jakie wyszły przy okazji:
- skrzynia biegów obsługuje sekwencyjne zmiany biegów. Innymi słowy można podłączyć łopatki do kierownicy. Teoretycznie ponieważ jest to elektronika można ustawić zmianę biegów na dokupione łopatki, lub mówiąc dosadnie na dowolny przycisk w kabinie. Praktycznie - nikt tego nie zrobił, przynajmniej nie słyszałem. Wszystko kwestią ceny i umiejętności (przede wszystkim) magika od elektroniki.
Banalna sprawa. Przecież tryb sekwencyjnej zmiany biegów w tej skrzyni to stykanie przewodów. Wystarczy podpiąć to rónolegle do łopatek i temat zamknięty. łopatki przy kierownicy można zaadoptować z innego auta.

Chyba Ci magicy chcą wyciągnąc jak najwięcej kasy i tyle w temacie. Jeśli uważają za czarna magie podpięcie łopatek zamiast przycisków do sekwencyjnej skrzyni to nie ma co..
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: BeeMiX »

owczar pisze:
Banalna sprawa. Przecież tryb sekwencyjnej zmiany biegów w tej skrzyni to stykanie przewodów. Wystarczy podpiąć to rónolegle do łopatek i temat zamknięty. łopatki przy kierownicy można zaadoptować z innego auta.
Wybacz ale nie :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: owczar »

Jesteś pewien? Na schemacie selektor mechaniczny jest osobno i osobno jest przełącznik do biegów.
Przerzucasz drążek w bok, a resztą możesz sterować przez stykanie pinów oznaczonych na schematach przez Shift up and shit down.

Identycznie jest sterowana skrzynia AISIN w mitsubishi galancie.
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: BeeMiX »

Ale skrzynie masz podpięta pod ECU silnika i te sygnały o których mowisz idą do ECU i to one zmienia biegi. Także fabryczny komp od LSa MUSI zostać, dodatkowo trzeba mu zapodać pare sygnałów zeby nie zgłupiał. U mnie w 1JZ jak wrzuciłem EMU i zostawiłem seryjne ECU do sterowania skrzynia, ktore miało za mało sygnałów, skrzynia przestała miec kickdown i jeszcze pare dziwnych rzeczy sie działo
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: owczar »

Zgadza się, ale ja to pisałem przy założeniu, że oba kompy - od silnika i skrzyni będą od LS430.
Ronald
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 8 sty 2015, o 23:48
Model Lexusa: IS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: Ronald »

Dzis bylem w warsztacie obekrzec Lexa. Samochod wrocil od lakiernika (bylo kilka otarc, etc).

Co do lopatek przy kierownicy, to jak to w koncu jest? :) Zrozumialem, ze oprocz dokupienia kiery z lopatkami, potrzeba jeszcze polaczyc z kompem, tak?

Ktos na gorze pisal o tym, ze dlaczego nie kupic GS430 i na nim ewentualnie cos rzezbic, to samo z IS250 i SWAP. Otoz zdaje sobie sprawe, ze te samochody istnieja, jednak ja chce dokladnie bude IS200 i zadne inne auto nie wchodzi w gre. Dlaczego akurat te? Jest male, kompaktowe, swietnie prowadzi sie w poslizgu, a jak podjade w celach zawodowych, to ani nie bedzie wstydu, ani zazdrosci... No i z zewnatrz to tylko stary Lexu, a woec perfect sleeper! :-)

W planach mam kolejne projekty. Lexus to czubek gory lodowej. W garazu od 2 lat stoi Scorpio z 1993 roku w perfekcyjnym stanie. Czeka na 5.0 V8. Ford nie mial jaj by zrobic Scorpio V8. Poprawimy fabryke :-)
Jeżeli masz pytania ws IS430 to pisz bezpośrednio na 512 424 819, bo na forum bywam niestety rzadko.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS430] SWAP z 2.0 R6 na 4.3 V8 3UZ-FE

Post autor: DawGad »

ledziu pisze:
Ronald pisze: także będę tuningować samochody zawodowo. Oczywiście nie ja - a moi ludzie, ale jednak :)
A co będziesz dokładniej robić ?? W tym tuningu... :biggrin2:

odp.: paCZeć :shock:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości