IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: Miłosz »

Nie no Panowie pewnie, bez obrażania się od tego mamy forum żeby można było sobie podyskutować :piwko: Każdy jakąś wiedzę i jakieś przekonania ma , jeśli ktoś mi udowodni że jestem w błędzie to jak najbardziej mogę iść z nim na pizze baa i nawet stawiam hehe ;)
Nie do końca się zgadzam że dłubanie N/A nie ma sensu, i tu trochę żałuję że sprzedałem swoje e46 bo był plan na inny kolektor, downgrade dme do eu2 i ten nic niedający remap ;) i już ze 170 mamy coś koło 210-215. Mi się to nie udało, ale kolega z innego forum odniósł sukces
Jakby nie było finito z n/a, 100-200 z ponad 24s poprawione do 18-18.5s, dla mnie wypas!
I to w domowych warunkach ;) Ja w sumie też nie jestem trolem z pierwszej łapanki i jakieś tam pojęcie mam, chociaż tym na co dzień się nie zajmuję i wydaje (w sumie nie wydaje nawet :P ) mi się że mogę się czasem mylić w pewnych kwestiach :) Chyba jako pierwszy zacząłem zabawę z kodowaniem i diagnozowaniem auta poprzez telefon parę lat temu, gdzie ludzie jak z nimi rozmawiałem to się pukali po głowach mówiąc że jakieś farmazony gadam. Chyba też w naszym kraju a raczej na forach jako pierwszy zainteresowałem się chiptuningiem z poziomu telefonu poprzez mhd flashera gdzie również udało mi się znaleźć lukę w programie (obecnie kolega na tym śmiga i jest zadowolony z tego rozwiązania) ;) O JB4 już nie wspominam bo tego momentalnie rozgryzłem :D Do tego porobiłem trochę tutoriali z akutalizacjami softów alpiny csla czy nawet gtsa poprzez jeden z najprostszych programów winkfp. Zresztą nawet i na tym forum to co udało mi się ogarnąć to się podzieliłem, chciałbym w sumie jeszcze podjąć się tematu zabawy z kluczami , ale i na to przyjdzie czas ;)
A co do mojego auta , to mam problem z ciśnieniem paliwa, także ogarniam scv i mam nadzieję że będzie dobrze :ok:
Podsumowując nie uważam że dłubanie n/a kompletnie nic nie daje. A czy finansowo ma to uzasadnienie to już zależy od portfela właściciela danego auta :piwko:
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: ledziu »

Miłosz ale czy Ty piszesz o n/a?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: Miłosz »

Tam gdzie cytat to auto chwilowo bez biturbo , biturbo było w tej budzie ale przy silniku 2.0. N/a dłubał na takim samym silniku jaki ja miałem czyli m52tub25 potocznie zwane wraz z modelem 323 ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: ledziu »

Miłosz pisze:i ten nic niedający remap ;)
Ale kto Ci powiedział że remap nic nie daje jest to podstawa modów...

A tak ogólnie nie będę już się spierał o te zacne przyrosty... pozostanę przy tym czego osobiście doświadczyłem na ulicy podczas prób oraz tego co zbudowali moi koledzy...
a są tacy którzy tuningują/stroją profi auta do sportu i na wariacką ulicę oraz zużywają więcej opon w ciągu sezonu niż ja zużyje przez następne 50lat... :doh:

Więc jak oni by posłuchali tego co mówisz vs konkrety uliczne/torowe to :biggrin2:

Ale ok... pocieszaj się tabelkami... :piwko:
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: ArtIS »

Koledzy czy ktoś zrobił (bez gadania o planach) jakieś modyfikacje w swoim IS250?
Pytam o mechanikę a nie jakieś softy/sterowniki i inne bzdety.

Zainteresował mnie ten temat ale cieżko zacząć z konkretem. Ciekaw jestem czy ktoś z forum osiagnął jakieś ciekawe efekty - przyrost mocy ale nie takiej papierowej tylko w odczuciach z jazdy.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: ledziu »

ArtIS pisze:Koledzy czy ktoś zrobił (bez gadania o planach) jakieś modyfikacje w swoim IS250?
Pytam o mechanikę a nie jakieś softy/sterowniki i inne bzdety.

Zainteresował mnie ten temat ale cieżko zacząć z konkretem. Ciekaw jestem czy ktoś z forum osiagnął jakieś ciekawe efekty - przyrost mocy ale nie takiej papierowej tylko w odczuciach z jazdy.
A o jaką mechanikę pytasz ???

A co do konkretów to raczej będzie ciężko mała kto coś dłubie przy nowych iSach.
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: luxus »

GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: ArtIS »

Jaki on nowy - 2009 rok Panie :). Pytam o mody w silniku a co dokładnie tam można zrobić to nie wiem :D

Dźwięk tego wyżej spoko ale pytanie jak się przekłada na jazdę. Jednak mi to bardziej pasuje do tedeika aniżeli Lexa.
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: octane »

Jedyne co możesz zrobić to dolot ( F-sport) wydech i kolektory. Ale najlepszym modem jest zmiana auta na IS350 lub ISF.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: Dawid0ss »

octane pisze:Ale najlepszym modem jest zmiana auta na IS350 lub ISF.
:ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość