IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
adaml
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 01:36
Model Lexusa: -
Skąd:: wwa
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: adaml »

octane pisze:Jedyne co możesz zrobić to dolot ( F-sport) wydech i kolektory. Ale najlepszym modem jest zmiana auta na IS350 lub ISF.
w pl ciężko znaleźć is350, a bezwypadkowy to już w ogóle rarytas, gdyż to auta głównie z usa
isf to cena kilkukrotnie wyższa od is250
może swap w is250 rozwiązałby sprawę? Jeżeli tak, to na jaki silnik?
mamut55
Lex user
Posty: 163
Rejestracja: 9 lut 2016, o 22:42
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: mamut55 »

adaml pisze:
w pl ciężko znaleźć is350, a bezwypadkowy to już w ogóle rarytas, gdyż to auta głównie z usa
Eeee tam. Ja przeszukiwałem allegro dosyć często w poszukiwaniu IS 250, a natrafiłem na ogłoszenie IS 350 - pojechałem, przebadałem wszędzie i kupiłem gdyż okazał się prawdziwą perełką jeśli chodzi o wymagania jakie sam stawiałem i jakie Ty również tu stawiasz ;)
adaml
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 01:36
Model Lexusa: -
Skąd:: wwa
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: adaml »

A jak wygląda sprawa z dodawaniem turbo? czy silnik\skrzynia is'a 250/350 by to wytrzymał(a)? Ew. czy coś jeszcze do wymiany?
Jaka konfiguracja silnika\skrzyni najlepsza do uturbiania?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: carsik »

adaml pisze:A jak wygląda sprawa z dodawaniem turbo? czy silnik\skrzynia is'a 250/350 by to wytrzymał(a)? Ew. czy coś jeszcze do wymiany?
Jaka konfiguracja silnika\skrzyni najlepsza do uturbiania?
przy wtrysku bezpośrednim to generalnie poszukiwanie kłopotów.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: ArtIS »

Silnik w 250tce jest słaby do modyfikacji. To solidny i bardzo dobry silnik ale taki, jakim go wyprodukowano. Wbrew podejściu w VAGu tu fabryki nie trzeba poprawiać :)
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: Tomx »

ArtIS pisze:Silnik w 250tce jest słaby do modyfikacji. To solidny i bardzo dobry silnik ale taki, jakim go wyprodukowano. Wbrew podejściu w VAGu tu fabryki nie trzeba poprawiać :)
Słaby do modyfikacji jest tylko i wyłącznie przez pieprzone ecu które jest ciężkie w modyfikacji. Sam silnik jest bardzo dobry i znosi spore wartości. Ludzie to uturbiają na świecie i bez zakucia latają na wartosciach bezpiecznych 320/440 przy boostach rzędu 0,7bara! Po prostu na 'fachu' znaja sie nieliczni i stad większosc nie ma pojecia.
Swojego czasu Arma opracowala uturbienie 4gr-fse i bardzo ladnie im to wyszlo. Swoje kosztowalo ale bylo przetestowane w 100%. Z produkcji zrezygnowala z uwagi na mala sprzedaz spowodowana jakby nie patrzec caly czas mala populatnoscia tego modelu.
www. sklep.selected.pl
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: ArtIS »

Może i coś powstało tylko po jakiego grzyba? Specjalnie zrobili 2 inne modele które są lepiej przygotowane do większej mocy. Nie tylko konie mechaniczne a także hamulce czy zawieszenie się liczy przy podnoszeniu mocy auta. Patrząc tez na wagę większości Lexusów zamiast modyfikować silnik wystarczy wybebeszyć wnętrze i już jest rakieta :D
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: ledziu »

Tomx pisze:Słaby do modyfikacji jest tylko i wyłącznie przez pieprzone ecu które jest ciężkie w modyfikacji. Sam silnik jest bardzo dobry i znosi spore wartości. Ludzie to uturbiają na świecie i bez zakucia latają na wartosciach bezpiecznych 320/440 przy boostach rzędu 0,7bara! Po prostu na 'fachu' znaja sie nieliczni i stad większosc nie ma pojecia.
Swojego czasu Arma opracowala uturbienie 4gr-fse i bardzo ladnie im to wyszlo. Swoje kosztowalo ale bylo przetestowane w 100%. Z produkcji zrezygnowala z uwagi na mala sprzedaz spowodowana jakby nie patrzec caly czas mala populatnoscia tego modelu.
A widziałeś, jechałeś, testowałeś... :doh: Nawet nie znasz ludzi którzy "masowo" tworzą te super projekty więc nie wiesz czy to jest marketingowa papka żeby dzieci się cieszyły czy ktoś podaje rzetelne wyniki dotyczące jakiegoś projektu... Już nie wspomnę o stwierdzeniu "bez kucia latają na 320/440" tia... i to w usa :laugh1: W tuningu przy wiedzy z USA to stwierdzenie ma znaczenie :crazy:

Arma przetestowała swoje turbo w 100% śmiechłem :laugh1:

Tak więc ECU jest problemem ale jednym z wielu ... :ok:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: carinus »

Na swoim przykładzie widzę że jest potrzeba zajęcia się modyfikacją tego silnika.Pierwsza generacja powoli się wykrusza ze względu na swój wiek i przebiegi.Sam miałem pomysł na przekładkę silnika w tej generacji IS-a przy dużym nacisku na problem z brakiem możliwości instalacji LPG.Jednak im bardziej zagłębiam się w temat,tym bardziej zaczyna się to klarować i pojawiają się nowe możliwości wykorzystania fabrycznego silnika.Myślę ze to będzie tylko kwestia czasu gdy ktoś opracuje skuteczny sposób na opanowanie kontroli nad silnikiem bez wydawania worka kasy.
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS250/350/ISF/RCF Tuning ECU - podnoszenie mocy...

Post autor: ledziu »

carinus pisze:Na swoim przykładzie widzę że jest potrzeba zajęcia się modyfikacją tego silnika.Pierwsza generacja powoli się wykrusza ze względu na swój wiek i przebiegi.Sam miałem pomysł na przekładkę silnika w tej generacji IS-a przy dużym nacisku na problem z brakiem możliwości instalacji LPG.Jednak im bardziej zagłębiam się w temat,tym bardziej zaczyna się to klarować i pojawiają się nowe możliwości wykorzystania fabrycznego silnika.Myślę ze to będzie tylko kwestia czasu gdy ktoś opracuje skuteczny sposób na opanowanie kontroli nad silnikiem bez wydawania worka kasy.
Carinus nie obraź się :piwo: wiem,,, napiszesz że jestem malkontentem :biggrin2: ale nikt niczego nie zgłębi przy 250tce bo jest to rzeźba w gównie taka sama jak dłubanie przy 1g... tylko widzisz problem polega na tym że przy tuningu jest inna droga dojścia do pewnych wniosków gdzie nie wystarczą tabelki/wykresy jak w przypadku seryjnych aut.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości