Jednomas w IS200

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
mateuszkaczmarczyk
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 23:39
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Leszczyny
Kontakt:

Jednomas w IS200

Post autor: mateuszkaczmarczyk »

Nowy. Jeszcze nie mam Lexusa, ale się staram.
Temat jest oczywisty dla fanów, ale nie dla laików.
Co tak naprawdę robi jednomas w tym konkretnym modelu, złego i dobrego?
Domyślam się, że radzi sobie z problemem mulastości niskich obrotów, na które cierpi ten model Lexusa, ale co poza tym?
Czy szkodzi, czy pomaga silnikowi?
Czy wibracje są znośne, czy nie do zniesienia?
Czy wymiana całego sprzęgła jest musem?
Jak to wpływa na żywotność?
NAJWAŻNIEJSZE: jak to w realny sposób wpływa na zachowanie auta?
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: Dawid0ss »

1. Domyślam się, że radzi sobie z problemem mulastości niskich obrotów, na które cierpi ten model Lexusa, ale co poza tym? Jednomas nic nie zmienia, nie słuchaj ludzi, którzy oceniają to subiektywnie, przyśpieszenie do "setki" zmieni się tak, że nawet tego nie poczujesz, na dolnych nie zmienia się NIC, auto ma max Nm od 4,6k rpm i pomoże tutaj tylko sprężarka
2. Czy szkodzi, czy pomaga silnikowi? Nie szkodzi, nie pomaga, to się się przekłada na układ napędowy
3. Czy wibracje są znośne, czy nie do zniesienia? Różnica jest naprawdę niewielka, ale warunek, to tip top stan tłumika skrętnych na sprzęgle, przy starym sprzęgle może się okazać, że do wywalenia
4. Czy wymiana całego sprzęgła jest musem? Jak wyżej
5. Jak to wpływa na żywotność? Na pewno wpływa negatywnie na żywotność układu napędowego, ale przy stock ustawieniach i 190Nm w ogóle bym się tym nie przejmował
6. NAJWAŻNIEJSZE: jak to w realny sposób wpływa na zachowanie auta? Na zachowanie auta ? Masz wpływ na komfort i masz trochę taniej, jak Cię stać, bierz dwumasę
felizz
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 6 lut 2017, o 13:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: felizz »

Z moich doświadczeń nie ma się czego bać.
Szybciej się wkręca, lepsza reakcja na wciśnięcie gazu, na czas do 100 ,tak jak kolega napisał, jakieś setne sek. urwiesz.
Wibracje jakieś są, zależy czy jesteś fanatykiem komfortu. A jak sobie zrobisz wyważenie kompletu z dociskiem, to będziesz miał pewność że przy daily użytkowaniu na pewno się nie stanie nic złego z jakąkolwiek częścią układu.
Tarcza sprzęgłowa dwumasy ma inny rodzaj tłumików, potrzeba zmienić na taką ze zwykłymi sprężynami. Może ktoś robił bez, ale to chyba jacyś hardkorowcy.
Podsumowując, nie zepsuje ci auta, nie zmienia osiągów, ale i tak poprawia humor. Nie wróciłbym do dwumasy.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: Dawid0ss »

felizz pisze:Z moich doświadczeń nie ma się czego bać.
Szybciej się wkręca, lepsza reakcja na wciśnięcie gazu,
Nie ściemniaj koledze :-]

Proszę o pomiar GPS u Ciebie teraz 60-100 na piątym biegu. Chętnie zobaczę w liczbach te lepsze "wkręcanie" się na obroty vs Stock (dwumasa). Tylko zmierz proszę na równym.

Pzdr
felizz
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 6 lut 2017, o 13:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: felizz »

Dawid0ss pisze:
felizz pisze:Z moich doświadczeń nie ma się czego bać.
Szybciej się wkręca, lepsza reakcja na wciśnięcie gazu,
Nie ściemniaj koledze :-]

Proszę o pomiar GPS u Ciebie teraz 60-100 na piątym biegu. Chętnie zobaczę w liczbach te lepsze "wkręcanie" się na obroty vs Stock (dwumasa). Tylko zmierz proszę na równym.

Pzdr
Nie ściemniam. Nie miałem na myśli jazdy tylko ogólnej pracy silnika na luzie :)
Z resztą napisałem na koniec, że nie poprawia osiągów.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: gmiter »

Po co komu lepsza reakcja silnika na gaz na luzie? Jaki to ma wpływ na osiągi?
felizz
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 6 lut 2017, o 13:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: felizz »

Co żeście się tego tak uczepili? Jedna niedoprecyzowane zdanie (z resztą wyjaśnione co miałem na myśli), a połowa tematu o tym już zaśmiecona.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: ledziu »

felizz pisze:Co żeście się tego tak uczepili? Jedna niedoprecyzowane zdanie (z resztą wyjaśnione co miałem na myśli), a połowa tematu o tym już zaśmiecona.
No właśnie :biggrin2:
DawidOss już nie bądź taki aptekarz :laugh1:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: Dawid0ss »

ledziu pisze:
felizz pisze:Co żeście się tego tak uczepili? Jedna niedoprecyzowane zdanie (z resztą wyjaśnione co miałem na myśli), a połowa tematu o tym już zaśmiecona.
No właśnie :biggrin2:
DawidOss już nie bądź taki aptekarz :laugh1:
Po prostu nie chciałbym, aby ktoś wstawiał u siebie jednomas z przekonaniem, że mu się silnik lepiej wkręci na obroty ;-) Teraz już wiemy, że to zjawisko dotyczy już tylko ... postoju :lol:
felizz
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 6 lut 2017, o 13:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Jednomas w IS200

Post autor: felizz »

Śmieszki, śmieszki. Tak, tylko postój miałem na myśli, ale podczas bardziej agresywnej jazdy przy redukcji na niższe biegi, można też wyrównywać obroty. Mi akurat przy jednomasie fajniej się to robi, bo łatwiej trafić na obroty dopasowane do niższego biegu i przebiega to szybciej.
A już zarzucanie mi że osiągi zmienia, cóż, odsyłam do ostatniej linijki mojego pierwszego postu w tym temacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości