[ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: niven »

Tym razem RC200T z USA. Przyrost mocy mniejszy niż w wcześniej robionym GS200t. Moment podobnie. Wydaje się ze mniejsza moc wynika z mniejszego intercoolera w RC200t niż w GS200t
kamilb pisze:Box zamontowany :biggrin2: Moc wzrosła z 230 na 256KM moment z 350 na 440NM. Samochód jest wyraźnie bardziej elastyczny czuć spore zwiększenie momentu, w górnym zakresie obrotów różnica jest niewielka. Generalnie polecam koszt to raptem kilka tankowań, a fan z jazdy na pewno się polepszył :hobby:
bartolini9
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 21:33
Model Lexusa: Lexus NX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: bartolini9 »

A czy jest już jakiś NX z turbobenzyną z tym boxem?

Jestem ciekaw efektów.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: niven »

To ten sam silnik

NX wychodzi ok +50KM i + 100Nm
bartolini9
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 21:33
Model Lexusa: Lexus NX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: bartolini9 »

Witam,

Być może już ktoś się z Was natknął na ten temat ale ja spróbuję go podsumować tutaj.

Otóż pewien tuner w USA, OrangeVirus Tuning, w ostatnich miesiącach w końcu rozgryzł jak zrobić chipa (a nie boxa) do aut z silnikiem 8AR-FTS. Oferują cały zestaw, którym zczytujemy dane z ECU i co najważniejsze z TCU (skrzynia) również, bo to chyba ona i jej limitery stanowi główny problem np. w Lexusach NX. Po paru dniach wysyłają gotowy program, który wgrywa się w 2 minuty. Przed serwisem jest bardzo łatwo wgrać serię. Testy potwierdzają bardzo duży wzrost responsywności, brak turbo laga. Obiecują wzrosty rzędu 30-40 KM oraz 60-80 NM. Pisałem z kilkoma osobami z forum Club Lexus i wyniki są podobne, czasem wyższe. Chwalą, że rzeczywiście auta zaczynają jechać w końcu.

Link do zestawu:
https://www.ovtuned.com/collections/lex ... -erom-tune

Opis jednego z patchy (aktualnie już wyszedł 1.02)
https://www.ovtuned.com/blogs/news/8ar- ... patch-1-01

Temat na clublexus.com (warto przewinąć sobie do stycznia 2019 żeby przejrzeć wszystkie wątki, wykresy, zdjęcia)
https://www.clublexus.com/forums/perfor ... e-269.html

Może któryś z polskich tunerów by się zainteresował tym i ogarnął temat? :) Myślę, że chętnych byłoby sporo.

Pozdrawiam
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: niven »

1) działa tylko do IS200T
2) TTI TUNING z tajwanu oferuje taki zestaw od dobrych 2 lat
glowix
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 3 sie 2014, o 21:31
Model Lexusa: IS Mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: glowix »

Na forach w US jest długa dyskusja o OV. Moje wnioski - preferuja OV, bo z rodzimego kraju i komunikacja lepsza pomimo tego, że zarzutów do ich mam i niedopracowań jest kilkanaście stron, a poprawki mało skuteczne.
bartolini9
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 21:33
Model Lexusa: Lexus NX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: bartolini9 »

Nie tylko z IS200t. Jest kilka NX200T tez po tym. Pisałem z jednym gościem i jest zachwycony, szczególnie po ostatniej, chyba finałowej poprawce. OVT zrobił soft to skrzyni 6 biegowej, dlatego z NX tez już działa, chyba o to tam chodziło.

Było kilka niedopracowań ale to dość młody projekt. Generalnie wychodzi na to że jest już bardzo dobrze.

Będę rozmawiał z OVT o cenach, żeby zamówić jeden cały zestaw a potem dokupować tylko licencję. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam na PW.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: niven »

TTI TUNING chyba za zestaw do zrobienia ECU + TCU z wysylka i napisaniem programu do jednego auta chciał 1000 USD
glowix
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 3 sie 2014, o 21:31
Model Lexusa: IS Mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: glowix »

niven pisze:TTI TUNING chyba za zestaw do zrobienia ECU + TCU z wysylka i napisaniem programu do jednego auta chciał 1000 USD
W tym 200 kaucja / cena interfejsu. Możesz zatrzymać lub odesłać po zmianach. Jeżeli odeślesz zwracają 100%.
bartolini9
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 21:33
Model Lexusa: Lexus NX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [ROZWIAZANIE] CHIPTUNING 8AR-FTS 200T

Post autor: bartolini9 »

OVT akurat ma do końca dnia dziś discount 10%. Wychodzi 626$. Już z przesyłką. Sporo taniej niż TTi.

Rozmawiałem z gościem co miał oba programy i bardziej chwali aktualnie OVT.

https://www.ovtuned.com/collections/lex ... -erom-tune
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości