Lexus GS300 MKII. XENONY

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
lexusgs300anglik
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 23 lut 2014, o 19:57
Model Lexusa: gs300+is200
Skąd:: bytom
Kontakt:

Lexus GS300 MKII. XENONY

Post autor: lexusgs300anglik »

Witam jestem posiadaczem Lexusa GS300 MKII Z 2001.
Chciałem sie dowiedziec czy są jakieś żarówki do lamp przednich które świecą mniej więcej jak xenony??
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKII. XENONY

Post autor: szejk_m »

Przecież GS300 MKII w lampach przednich ma właśnie żarniki ksenonowe. Są to lampy o oznaczeniu D2S.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Sa tez lampy bez xenonow..jezeli kolega nie chce wrzucic xenonu to to sa zarowki philipsa i osram..
Awatar użytkownika
lexusgs300anglik
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 23 lut 2014, o 19:57
Model Lexusa: gs300+is200
Skąd:: bytom
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKII. XENONY

Post autor: lexusgs300anglik »

szejk_m pisze:Przecież GS300 MKII w lampach przednich ma właśnie żarniki ksenonowe. Są to lampy o oznaczeniu D2S.
Wiem że są lampy xenonowe ale ich koszt jest bardzo duży, a ja chciałbym zaoszczędzić i wsadzic jakieś żarówki xenony podobne ;)
Awatar użytkownika
lexusgs300anglik
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 23 lut 2014, o 19:57
Model Lexusa: gs300+is200
Skąd:: bytom
Kontakt:

Re:

Post autor: lexusgs300anglik »

legato97 pisze:Sa tez lampy bez xenonow..jezeli kolega nie chce wrzucic xenonu to to sa zarowki philipsa i osram..
Możesz może więcej opowiedzieć o nich? Np jaki koszt?
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKII. XENONY

Post autor: dzibi »

Z tego co wiem, do reflektorów xenonowych nie wolno zakładać niexenonowych i odwrotnie. Chodzi o zgodność z homologacją. Inne odbłyśniki, inna konstrukcja żarnika, inne rozproszenie światła. Jak chcesz to zrobić zgodnie ze sztuką i przepisami, wymień reflektory na niexenonowe, poprowadź instalcję i wetknij halogenowe żarniki, więc nie wiem czy wyjdzie taniej ;) podobno same żarniki można regenerować, więc może taka opcja Cię zadowoli ;)
Awatar użytkownika
lexusgs300anglik
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 23 lut 2014, o 19:57
Model Lexusa: gs300+is200
Skąd:: bytom
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKII. XENONY

Post autor: lexusgs300anglik »

dzibi pisze:Z tego co wiem, do reflektorów xenonowych nie wolno zakładać niexenonowych i odwrotnie. Chodzi o zgodność z homologacją. Inne odbłyśniki, inna konstrukcja żarnika, inne rozproszenie światła. Jak chcesz to zrobić zgodnie ze sztuką i przepisami, wymień reflektory na niexenonowe, poprowadź instalcję i wetknij halogenowe żarniki, więc nie wiem czy wyjdzie taniej ;) podobno same żarniki można regenerować, więc może taka opcja Cię zadowoli ;)
Nie wiem czy znasz takie powiedzienie ,,przepisy są po to żeby je łamać''. Ja mam reflektory fabryczne bez xenonów, wejście na żarówki to HB4, a ja chciałbym trochę zaoszczędzić i prostym sposobem włożyć do reflektorów jakieś żarówki które świecą mniej więcej jak xenony, i chyba się pomyliłes bo napisałeś , wymień reflektory na niexenonowe' ja właśnie mam niexenonowe ;)
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKII. XENONY

Post autor: sandr »

szejk_m pisze:Przecież GS300 MKII w lampach przednich ma właśnie żarniki ksenonowe. Są to lampy o oznaczeniu D2S.
Z małym (acz istotnym) zastrzeżeniem -> oświetlenie HID w GS300 MKII wymaga palników D2R (D2S przeznaczone są do reflektorów soczewkowych).
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKII. XENONY

Post autor: legato97 »

lexusgs300anglik pisze: Możesz może więcej opowiedzieć o nich? Np jaki koszt?
Nie ma sensu nic pisac..masz google youtuba...wszystko mozna samemu wyszukac...pozdro.
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKII. XENONY

Post autor: szejk_m »

sandr pisze:
szejk_m pisze:Przecież GS300 MKII w lampach przednich ma właśnie żarniki ksenonowe. Są to lampy o oznaczeniu D2S.
Z małym (acz istotnym) zastrzeżeniem -> oświetlenie HID w GS300 MKII wymaga palników D2R (D2S przeznaczone są do reflektorów soczewkowych).
Całkiem możliwe, opierałem się na katalogu BOSMA, który nie jest może zbyt wiarygodny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości