Felgi 16" na zime

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Felgi 16" na zime

Post autor: highcontrast »

Nie znam się na tym, muszę szybko jakieś koła mniejsze zimowe skołować i mam pytanko czy będą pasować te co znalazłem na allegro http://moto.allegro.pl/lexus-felgi-alum ... 28788.html lub http://moto.allegro.pl/769-felgi-16-5x1 ... 66928.html ? ...wybór nie za bogaty ;(
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Felgi 16" na zime

Post autor: janasek »

Powinny pasować bez problemu . ET 35 przy tej szerokości też powinno być oki.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Felgi 16" na zime

Post autor: Ralfx »

Mimo wszystkich walorów estetycznych jakie posiadają alufelgi polecam na zimę stalówki. Sól ma zły wpływ na aluminium, a śliskie drogi mają kiepski wpływ na "kształt" felgi. Pare dni temu już załadowałem sie przednim kołem w krawężnik jak sie okazało że jest żywy lód i z 10 km/h mnie ze skrzyzowania wynisło. Efektem jest wygryziona felga i wygląda to średnio, gdyby to była stalówka to by się wyklepało i po problemie.
Kolejną zaletą stalówek jest cena ;) można kupić nowe za 500zł komplet.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Felgi 16" na zime

Post autor: tomekb »

beda pasowac felgi z et 35 mam ja troche wystaja za obrys i brudza autko lepiej sie prowadzi i jak masz ori chlapacze bedzie dobrze mi ich brak ale i tak nie zaminie na stalki bo kupilem je w cenie stalek tzn ok 450PLN nie pamietam dokladnie wybur wieksz poszukaj poprostu 16" z roztawem 5x114'3 nie pamietam jaki jest otwor centrujacy w lexusie ale pierscienie centrujace sa tanie
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Felgi 16" na zime

Post autor: highcontrast »

hmm, jak wspomniałem jestem zupełnym, laikiem...więc te oznaczenie ET najlepiej jakie powinno być 40, 35 , czy moze jeszcze inne ( a może od np 35 do 40?) i czy ma znaczenie tu szerokość tych felg, bo chce zakupić opony 205. ? widze, ze doszło kilka pozycji http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... gory=18751 , zastanawiam się czy np takie z czarnymi wstawkami, bo i cena dobra ... http://moto.allegro.pl/6956-felgi-alu-1 ... 22181.html ale pewnie na zime się to nie sprawdza... qrcze dylemat mam bo dopiero co doprowadziłem autko po zakupie do sprawności i teraz stoi na parkingu na letnich. W sumie gdzieś czytałem że na zime powinny być najprostsze pięcioramienne bez żadnych bajerów...
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Felgi 16" na zime

Post autor: janasek »

Na zimę lepsza jest opona węższa. Tomekb pisze że wchodzą ale lepsze by były pewnie z przedziału o ET40 a 50, nie będą tak wystawały. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Felgi 16" na zime

Post autor: highcontrast »

Co do węższych opon to znalazłem coś takiego:
Zakładając opony węższe na zimę wydłużamy swoją drogę hamowania. W przypadku hamowania na zaśnieżonej, oblodzonej, suchej czy nawet mokrej nawierzchni opony węższe są zdecydowanie gorsze od szerszych. Podobnie z utrzymaniem właściwej przyczepności na zakrętach – węższe opony nie zapewniają nam należytego bezpieczeństwa. Jeśli dodatkowo, nasze auto dysponuje większą mocą, wąskie opony mogą tracić trakcję już przy każdym gwałtowniejszym przyspieszaniu.
Oraz:
Montaż węższych opon może spowodować, iż opona w pewnych sytuacjach i przy większej mocy silnika, o wiele szybciej będzie zrywać przyczepność. Systemy takie jak ASR, ABS itd. są ustawiane biorąc pod uwagę zalecane dla danego pojazdu ogumienie. Montaż niewłaściwych opon może sprawić, iż systemy te mogą odbierać niewłaściwe sygnały wynikające z innego zachowania się węższej opony na podłożu.

Żródło: http://www.opony.com.pl/artykul/czy-wez ... sze/?id=18

Więc ciekawi mnie jaką wy zakładacie szerokość na zimę?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Felgi 16" na zime

Post autor: tomekb »

polecam 205/55 r16 et jak znajdziesz 40-45 to bedzie dobrze jesli chodzi o 5 ramion łatwiej utrzymac przy nich czystosc
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Felgi 16" na zime

Post autor: Ralfx »

Highcontrast a znalazłeś może informację że nacisk powierzchniowy jest większy w węższej oponie i łatwiej jest jej się wgryzać w śnieg? (bo po to ma przecież lamelki) To co napisałeś to się wszystko zgadza w przypadku nawierzchni odśnieżonej. W śniegu weższa opona będzie miała łatwiej. Oczywiście bez przesady. Trzeba znaleźć złoty środek. Zazwyczaj przyjmuje się rozmiar opon zimowych 1-2cm węższe od letnich.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Felgi 16" na zime

Post autor: highcontrast »

Dzięki, no i takie tomekb chce właśnie założyć.
Ralfx, one będą węższe, bo na lato mam 215/45R17

myślicie że takie się w zimę sprawdzą ( http://moto.allegro.pl/6956-felgi-alu-1 ... 22181.html ) , zastanawia mnie czy ten czarny lakier wytrzyma. Może ktoś z was jeździ na takich lakierowanych? Bo w sumie bym może je jutro już zamówił
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości