[Lexus] Rozpórki

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] Skłądana tylna kanapa

Post autor: Ralfx »

dS pisze:Poprawianie fabryki zawsze jest kosztem czegoś. Gleba i rozpórki to lepsze właściwości jezdne i ładniejszy wygląd ale niższy komfort i gorsze bezpieczeństwo.
Moim zdaniem bezpieczeństwo większe jest właśnie dzięki tym właściwościom jezdnym. Tak wiec tutaj można patrzeć dwojako.

Myślę że moderator powinien przenieść naszą rozmowe na temat rozpórek itd. do osobnego tematu bo już dawno zapomnieliśmy o kanapach :P
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [is200] Skłądana tylna kanapa

Post autor: janasek »

dS pisze:
klexus pisze:. Gleba .... niższy komfort i gorsze bezpieczeństwo.
Nie zgodze sie: bezpieczeństwo prowadzenia i jazdy jest na pewno większe, bo "przesuwasz" w gorę możliwości pojazdu. Koomfort z reguły niższy, ale mozna skonfigurować zawieszenie tak żebyś miał trochę lepsze parametry jezdne i nie odczuł pogorszenia komfortu (czasmi wwystarczy zastosować innego producenta amortyzatorów lub ich rodzaj - trudna rzecz ale do wykonania)

Odnośnie Crashtestu to nie możesz porównywać pojazdów: jeden po glebie, drugi nie. To tak jakbyś porównał zderzenie czołowe pojazdu osobowego z ciężarówką. Na różnych wysokościach sioedzą kierowcy, ale różnice elementów (w naszym przypadku) nie są wysokościowo jakoś specjalnie inne więc nie ma to większego znaczenia.

Generalnie dobrze założone rozporki i dobrej klasy zwiększają bezpieczeństwo rowniez podczas wypadku bo zapewniają większą sztywnośc karoserii. A czy są uszkodzenia większe? Jest to element, który ciągnie drugą stronę pojazdu w razie kraksy, więc tutaj trochę racji macie... Ale nie przesadzajmy, to wszystko zależy od prędkości w czasie kolizji. Przy mniejszych prędkościach myślę że wręcz może ograniczyć rozmiary uszkodzeń (auto jest sztywniejsze, są dwa elementy, które rozporwadzają siłe udzrzenia po całej kaście, czyli siła rozprowadzona bardziej równomiernie po całej budzie=mniejsze uszkodzenia).

Pozdro
Ostatnio zmieniony 11 lis 2010, o 19:54 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [is200] Skłądana tylna kanapa

Post autor: dS »

Ralfx pisze:
dS pisze:Poprawianie fabryki zawsze jest kosztem czegoś. Gleba i rozpórki to lepsze właściwości jezdne i ładniejszy wygląd ale niższy komfort i gorsze bezpieczeństwo.
Moim zdaniem bezpieczeństwo większe jest właśnie dzięki tym właściwościom jezdnym. Tak wiec tutaj można patrzeć dwojako.
Chodziło i o bezpośrednie bezpieczeństwo w momencie wypadku a nie pośrednie które daje większą szansę jego uniknięcia.
janasek pisze: ... (w naszym przypadku) nie są wysokościowo jakoś specjalnie inne więc nie ma to większego znaczenia.
tu się niestety mylisz bo 3cm w wysokości zawieszenia robi sporą różnice przy zderzeniu
janasek pisze: Generalnie dobrze założone rozporki i dobrej klasy zwiększają bezpieczeństwo rowniez podczas wypadku bo zapewniają większą sztywnośc karoserii. A czy są uszkodzenia większe? Jest to element, który ciągnie drugą stronę pojazdu w razie kraksy, więc tutaj trochę racji macie... Ale nie przesadzajmy, to wszystko zależy od prędkości w czasie kolizji. Przy mniejszych prędkościach myślę że wręcz może ograniczyć rozmiary uszkodzeń (auto jest sztywniejsze, są dwa elementy, które rozporwadzają siłe udzrzenia po całej kaście, czyli siła rozprowadzona bardziej równomiernie po całej budzie=mniejsze uszkodzenia).
Ale większa sztywność nie gwarantuje ci większego bezpieczeństwa a wręcz przeciwnie, obecne auta robione są tak że w momencie zderzenia buda pochłania energię uderzenia, jak ją usztywnisz to energia która nie została pochłonięta zostanie przekazana, a im więcej energii tym większe zniszczenia. I wtedy jest tak jak klexus pisze, gdy dostaniesz strzała w bok poprzez usztywnienie energia przekazywana jest na drugą stronę auta przez co zniszczenia są znacznie większe. Pomijam tutaj kwestię rozchodzenia się energii gdy stosuje się klatkę, bo to inna bajka.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] Skłądana tylna kanapa

Post autor: Ralfx »

Coś tam w tym jest co mówicie, aczkolwiek jak wolę się nie rozbijać wcale zatem jestem za rozpórkami. Rozórka na pewno zaburza strefy zgniotu, ale dziwi mnie fakt że zniszcznia są większe. Gdybym miał strzelać to powiedziałbym że samochód z rozpórkami powinien sie lepiej prezentować po derzenia (w końcu jest sztywniejszy). Moglibyście jakoś zapodać tutaj ten test porównawczy?
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

[Lexus] Rozpórki

Post autor: maxkow »

Temat przeniesiony z innego działu


Co do rozpórek to ostanio wjechała do Leszka dolna rozpórka . :biggrin2:

Obrazek

Obrazek


Nie ukrywam ze za jakis czas bede myslał o tylnej dolnej rozporce.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [Lexus] Rozpórki

Post autor: tomekb »

Fajna rozpóra napewno przy tej mocy sie przydaje co ty masz :)
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [Lexus] Rozpórki

Post autor: Narf »

rozporkato fajna sprawa, na pewno przydaje sie podczas jazdy po zakretach, poprawia sztywnosc, dzieki czemu, auto pewniej sie prowadzi
p.s. maxkow mogles dac jakes ladniejsze srubki :biggrin2:
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus] Rozpórki

Post autor: Ralfx »

Maxkow masz może jakieś dojście fajniejsze do takich rozpórek? Ja do swojego szukałem i znalazłem tylko przednią na kielichy :|
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [Lexus] Rozpórki

Post autor: maxkow »

Ralfix nie mam jakis specjalnych dojsc do rozpórek , ta dotarła do mnie z DE .

Narw co do ladniejszych srubek to nie ma wieszego sensu , poniewaz i tak rozpórki nie widac . :)
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [Lexus] Rozpórki

Post autor: forest »

SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość