[IS200] Zmiana podświetlenia na LED

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
qubak
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 maja 2011, o 11:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Zmiana podświetlenia na LED

Post autor: qubak »

Hej, mam mały problem z jasnością świecenia żarówek LED w5w. Założyłem zamienniki i świecą strasznie słabo. Nie wiem czy ma jakiś wpływ na to regulator mocy, który jest przy kierownicy i przy zwykłych żarówkach reguluje jasność świecenia, czy po prostu te zamienniki LED nie dają wystarczająco mocnego światła aby rozświetlić całą deskę rozdzielczą.
Poniżej wrzucam fotkę świecącej deski:
Obrazek

Zastosowałem żarówki W5W walcowe z kątem świecenia 180 stopni, oraz dwie żarówki T5 również walcowe.
Niebawem wrzucę fotorelację ze sposobu wymiany żarówek w desce rozdzielczej.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [IS200] Zmiana podświetlenia na LED

Post autor: legato97 »

No kiepsko to troche wyglada, szczegolnie, ze fotka w nocy, a w nocy ledy ladnie widac, u mnie regulacja jasnosci dziala elegancko i na ledach, moze jakies slabe, bo widzialem juz roznie swiecace mimo, ze wygladaly tak samo, no i watpie, ze maja kat swiecenia 180'.
Awatar użytkownika
qubak
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 maja 2011, o 11:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Zmiana podświetlenia na LED

Post autor: qubak »

A jakie diody użyłeś? Ja zastosowałem zamienniki W5W z jedną diodą próbowałem zarówno z kulistą oprawką jak i z walcową, która miała rozpraszać światło. Podłączając same diody do zasilacza w domu świeciły nawet całkiem ładnie...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [IS200] Zmiana podświetlenia na LED

Post autor: legato97 »

U mnie siedzi cos takiego http://allegro.pl/zarowka-dioda-led-wal ... 46544.html.
No i u mnie wyglada to tak
Obrazek

Moze przez te oprawki swiatlo jest zagluszone
Awatar użytkownika
qubak
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 maja 2011, o 11:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Zmiana podświetlenia na LED

Post autor: qubak »

sam nie wiem dlaczego tak jest... mam jeszcze białe ledy, więc spróbuję podmienić i zobaczę czy też tak słabo będą świeciły... obawiam się, że może u mnie w IS ta regulacja za bardzo ogranicza te ledy, albo są za słabe... u mnie są dwie żarówki w oprawkach T5 i trzy W5W...
dealer
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 11:45
Model Lexusa: is200
Skąd:: stara wieś
Kontakt:

Re: [IS200] Zmiana podświetlenia na LED

Post autor: dealer »

Panowie, czy te diody w radiu przepalają się?? U mnie świeci się tylko wyświetlacz w radiu a przyciski już nie:(( może być jakaś inna przyczyna niż spalone diody??
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Zmiana podświetlenia na LED

Post autor: carinus »

dealer pisze:Panowie, czy te diody w radiu przepalają się?? U mnie świeci się tylko wyświetlacz w radiu a przyciski już nie:(( może być jakaś inna przyczyna niż spalone diody??
Przyczyną są spalone żarówki.
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: [IS200] Zmiana podświetlenia na LED

Post autor: passat1978 »

dealer pisze:Panowie, czy te diody w radiu przepalają się?? U mnie świeci się tylko wyświetlacz w radiu a przyciski już nie:(( może być jakaś inna przyczyna niż spalone diody??
niestety z moich doświdczeń wynika ze diody czasem też sie przepalają bo to nie to samo co z przed 20 lat gdzie są wieczen pod warunkiem ze je spararą nie palisz
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Lexus is200
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 3 lut 2012, o 18:42
Model Lexusa: Lexus is250 07
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: [IS200] Zmiana podświetlenia na LED

Post autor: Lexus is200 »

Witam, chciałbym wsadzic u siebie do wewnątrz is200 lampki led w z przodu oraz pośrodku górnej tapicerki ale nie mogę znależć oznaczeń lampek, może ktoś pomoże?wiem ,że pośrodku jest ona mała rurkowa, a z przodu w kształcie małej kulki.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: [IS200] Zmiana podświetlenia na LED

Post autor: passat1978 »

jak masz możliwośc to zamontuj 12v diody 3 lub 5 mm i można je wstawić prawie do wszystkiego w aucie bez względu na rodzaj żarówki. Czasmi by światło było rozproszone trzeba diode świecąca troche przypilować.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości