Renowacja Lakieru i nie tylko

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
ODPOWIEDZ
Błaszu
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, o 00:26
Model Lexusa: -
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Błaszu »

Panowie i Panie

Myślałem o Lexie ale plany się pozmieniały... $$$, które miałem przeznaczyć na cztery kółka spod znaku :LEXUS: poszły na własny biznes :fiu: Mam nadzieję, że zostanę pełnoprawnym użytkownikiem tego forum ale jak to mówią jeszcze trochę wody upłynie zanim do tego dojdzie. Mimo wszystko chciałbym zaprosić wszystkich użytkowników forum do mojej strony na FB (www.facebook.com/detailingLAB2016) i skorzystania z preferencyjnego rabatu 10% dla wszystkich użytkowników z ponad trzy miesiącznym stażem na forum. Pytajcie, piszcie, dzwońcie - postaram się odpowiedziec na wszystkie pytania ;)
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: sardzent »

Furacz umyty przed zima ... usluga door2door ... polecam

Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: bulikcbr »

Błaszu próbowałeś już piany time to shine snow white?
Błaszu
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, o 00:26
Model Lexusa: -
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Błaszu »

Miałem dostać na testy od producenta ale suma sumarum paczka do mnie nie doszła. Myślę, że warto zainteresować sie pianą hydrofobową od Fireball'a ;) Jeżeli ktoś chce na szybko uzyskać efekt hydrofobowy to jest całkiem fajna opcja. Jeżeli nie posiada się pianownicy to można użyć produktu od tego samego producenta o nazwie Easy Coat. Z piany aktywnej polecam Bays Wash'a a z pian neutralnych dla aut zabezpieczonych mogę polecić piany Blinka - co kto lubi (fajne zapachy) ;)

Błaszu
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, o 00:26
Model Lexusa: -
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Błaszu »

Pozwolę sobie wrzucić link do galerii forumowego IS-a 300 SC, którego przygotowałem dla użytkownika Ka_Wa;)

LINK
Keja
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 5 lut 2017, o 21:36
Model Lexusa: IS
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Keja »

A ja Wam powiem, że polerki robiłem w różnych miejscach we wro, w każdym swoim aucie, ale moim ISem byłem na Krzemienieckiej, za stacją Pieprzyk i nigdy nikt mi takiego lustra jak oni nie zrobił. Do tego żadnych hologramów, a od tego czasu minęło pare miesięcy i dalej wosk się nie zmył... Mega zadowolony jestem, nie zwykłem nikogo tak reklamować, ale warto dać tak auto na polerkę. Robią też powłoki ceramiczne, ale na razie odpuszczę, bo to już większy wydatek (powloki-ceramiczne.pl)
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: tekro »

A jakich past polerskich czy wosku używacie do pielęgnacji lakieru, karoserii? Aby osiągnąć efekt nowości?
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: jordi007 »

korekta lakieru 2 stopniowa, glinkowanie, otłuszczenie lakieru ipa - http://allegro.pl/italko-ipa-cleaner-od ... 48619.html 50 na 50 wymieszana z woda
wosk- http://pokrowceserwisowe.pl/pl/p/ProSta ... -100g/1094
robi robote
Załączniki
DSC_0398.JPG
DSC_0398.JPG (46.39 KiB) Przejrzano 4870 razy
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: tekro »

Zwykle używam szamponu z woskiem do renowacji lakieru. Doraźnie dosyć dobrze załatwia sprawę. Natomiast moim zdaniem nie warto oszczędzać na dobrych pastach z woskiem, bo są wydajne i spokojnie wystarczą na cały sezon. Ważne, aby konsystencja sprawiała aby łatwo się nakładał oraz polerue.
Dobre będą te dwa od Wurth:
1. https://eshop.wurth.pl/is-bin/INTERSHOP ... %255B%255D
2. https://eshop.wurth.pl/is-bin/INTERSHOP ... %255B%255D

Pierwszy to wosk konserwujący, a drugi zabezpieczający np przed promieniowaniem UV.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości