Renowacja Lakieru i nie tylko

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: bunny54 »

Ok Błaszu, nie spinam się, jak będziesz wolniejszy to się odezwę. Dzięki.
Błaszu
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, o 00:26
Model Lexusa: -
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Błaszu »

bunny54 pisze:Ok Błaszu, nie spinam się, jak będziesz wolniejszy to się odezwę. Dzięki.
Pewnie :) dam Ci znać kiedy będę miał więcej czasu. Na spokojnie się zgadamy :lol:

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: dzibi »

A czy we Wrocławiu ktoś zna jakiś dobry i profesjonalny detailing?
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Damian91 »

Wilczynsky :)
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: tomcio105 »

A ja mam pytanko do tych którzy oddawali auto do detailingu z lub bez powłoki.
Ile czasu przewiduje producent i ile czasu rzeczywiście widać ten efekt jak jest z powłoką, a jak bez?
Awatar użytkownika
LS*
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 10 lut 2016, o 02:03
Model Lexusa: LS400 DARK BROWN PEARL
Skąd:: Morąg
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: LS* »

Tu kolega napisał o detailingu, który robił w Elblągu:

viewtopic.php?f=86&t=11272&hilit=detail ... 5g&start=0

A tu jest profil na facebooku tej firmy:

https://m.facebook.com/ShinyCarAutoDetailing :ok:
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: jordi007 »

Ja miałem tylko twardy wosk pierwsze 3 miesiace była rewelacja pozniej stopniowo sie zmieniało kolo 6 miesiecy sie wszystko trzymało ale ja robiłem w styczn(snieg sol ) i czesto myłem auto ale tylko na bezdotykowej i raczej woda sama. powoka trzyma sie ponad rok ale jaka prawda to kolega moze napisze
Błaszu
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, o 00:26
Model Lexusa: -
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Błaszu »

tomcio105 pisze:A ja mam pytanko do tych którzy oddawali auto do detailingu z lub bez powłoki.
Ile czasu przewiduje producent i ile czasu rzeczywiście widać ten efekt jak jest z powłoką, a jak bez?
tomcio105 To zależy jak dbasz o auto i w jaki sposób je myjesz. Lakier Lexusów i Toyot uchodzi na jeden z bardziej miękkich więc jest też łatwo złapać niechciane rysy. Powłoki mogą mieć twardość nawet ponad 9H dzięki czemu zabezpieczają lakier przed rysowaniem. Uszkodzeniu ulega powłoka a nie lakier. W niektórych przypadkach można uzupełniać powłokę.
jordi007 pisze:Ja miałem tylko twardy wosk pierwsze 3 miesiace była rewelacja pozniej stopniowo sie zmieniało kolo 6 miesiecy sie wszystko trzymało ale ja robiłem w styczn(snieg sol ) i czesto myłem auto ale tylko na bezdotykowej i raczej woda sama. powoka trzyma sie ponad rok ale jaka prawda to kolega moze napisze
jordi007 Polecam Ci zakup QD - quick detailera do pielęgnacji wosku. Uzupełnia wosk i odświeża wygląd lakieru. Trzeba odpowiednio dobrać QD do wosku w zależności czy masz na aucie syntetyk czy naturalny wosk :smile:

Jesli chodzi o powłoki to można napisać o nich kilka książek. Są różne powłoki o różnych właściwościach (twardość, wytrzymałość skład). Powłoki podstawowe wytrzymują 1-2 lata minimum. Niektóre z nich można uzupełniać środkami typu reload przedłużając ich trwałość. Część z nich posiada dedykowane środki do zwększania hydrofobowości i zrzucania brudu a część jest powłokami kompletnymi, których sie nie warstwuje ani tymbardziej nie uzupełnia ponieważ takie zabiegi pgarszają właściwości powłok. Przez ostatnie 3 lata rynek znacznie się poszerzył. Jest bardzo duży wybór i bardzo zróżnicowane powłoki. Trzeba też zwrócić uwagę na aplikacje powłok - niektóre z nich są dość przyjazne w aplikacji a do niektórych potrzeba dwóch osób bo bardzo szybko odparowywują a jeszcze inne są dostepne tylko dla studia detailingowego, które zdobyło certyfikat na szkoleniu u producenta danych powłok. Jak widzicie jest całkiem sporo informacji na temat powłok a to raptem wierzchołek góry lodowej :biggrin2:
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: bulikcbr »

za tydzień będę robił swojego IS-a pełna korekta i UNC-R na koniec .Pocykam fotki i wrzucę co i jak.
Błaszu
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, o 00:26
Model Lexusa: -
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Renowacja Lakieru i nie tylko

Post autor: Błaszu »

bulikcbr pisze:za tydzień będę robił swojego IS-a pełna korekta i UNC-R na koniec .Pocykam fotki i wrzucę co i jak.
Widzę że kolega ma podobne zainteresowania ;) Na jakim sprzęcie działasz jeśli mogę spytać? Dobry wybór z UNC-Rem. Ja na razie będę działał z Si3D i Gloss Coat. Spróbuje sobię tego opti - bardzo ładny efekt daje ;)
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2016, o 09:35 przez Błaszu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości