Kamera cofania z OEM Navi na przykładzie LS430 [220zł]

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: Kamera cofania z OEM Navi na przykładzie LS430 [220zł]

Post autor: Damnian »

Przeanalizowałem i układ pinów jest ten sam jak u w Twoim LS, także teraz trzeba się rozglądnąć za jakimś przetwornikiem sygnału. Mam kumpla magika elektronika, myślę że on jest w stanie to ogarnąć :)
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kamera cofania z OEM Navi na przykładzie LS430 [220zł]

Post autor: owczar »

U ciebie jest inna wtyczka i nr pinow. Zwróć uwagę na kolory kabelkow ;)
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: Kamera cofania z OEM Navi na przykładzie LS430 [220zł]

Post autor: Damnian »

owczar pisze:U ciebie jest inna wtyczka i nr pinow. Zwróć uwagę na kolory kabelkow ;)

faktycznie, układ jest inny, ale numerki się zgadzają :D

btw:
poszukałem po forum i kuszące jest wstawienie tunera DVBT z jakimś odtwarzaczem ;D opcji jest sporo :D

edit:
znalazłem takie cudo:
http://allegro.pl/konwerter-pc-vga-na-t ... 15360.html

itakie o cudo"

http://www.epanorama.net/circuits/vga2rgbs.html

edit 2:

Znalazłem najlepsze rozwiązanie, a mianowicie tuner DVB-T z wyjściem SCART (EURO). Z tego sygnału już bez problemu przejdziemy na RGBs. Warunek jest jeden: tuner czy inne urządzenie z wyjściem SCART musi posiadać aktywny pin nr 20 i 16, żeby mieć skąd wziąć synchronizację.
http://www.pinout.net/connectors/scart_to_rgb.gif

Szukałem na allegr tych tunerów, i znalazłem jeden który miał napisane że ma złączę SCART 576i. Czyżby to był pełen pin out? Jeżeli ktoś wie coś więcej o standardzie SCART proszę o info. Dzięki temu w łatwy sposób możemy zwiększyć funkcjonalność wyświetlaczy od navi, nie ryzykując wybiciem szyby.
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kamera cofania z OEM Navi na przykładzie LS430 [220zł]

Post autor: owczar »

Tuner TV raczej mi się nie przyda :)

Ja myślałem nad car pc ze sterowaniem dotykiem z fabrycznego ekranu- ekran rezystancyjny, ale brak czasu na testy i zabawę. Wtedy możliwości byłyby nieograniczone....
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kamera cofania z OEM Navi na przykładzie LS430 [220zł]

Post autor: owczar »

Mały upgrade w temacie. Gdy auto stało u lakiernika, listwa z kamerą leżała gdzieś w złej pozycji, bo od strony kabla dostała się do niej woda i zaczęła parować. Nie rozkręcałem jej już bo chciałem przy okazji zrobić szerszy kąt.

Tak więc wpadła kamera z szerszym kątem. Chciałem coś w okolicach 170 stopni, ale jak to z aliexpress, kupujesz 170, a dostjesz 125 - realny zmierzony kąt. Jest sporo lepiej, ale aut jadących z boku niestety przy cofaniu nie widać. W drugim aucie mam prawie fish eye i jest to bardzo przydatne jak wycofuje z miejsca parkingowego. Tutaj z prostopadłego nie da rady, ale ze skośnego już tak. Jakość ok, cena ok, więc zostaje. Obraz lepszy niż w starej - tam zdecydowanie był problem z szumami. Na zdjęciach tego nie widać, ale jak na LCD sprzed prawie 20 lat (LCD było zaprojektowane przed 2000 rokiem), to jest naprawdę spoko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Kamera cofania z OEM Navi na przykładzie LS430 [220zł]

Post autor: Tomaszeks »

Czy można po prostu zamienić samą oryginalną kamerkę cofania z RX 400h na taką uniwersalną z oświetleniem IR, czy trzeba jakiejś większej przeróbki?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kamera cofania z OEM Navi na przykładzie LS430 [220zł]

Post autor: owczar »

Mozliwe ze zadziala - tam jest sygnal av.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Kamera cofania z OEM Navi na przykładzie LS430 [220zł]

Post autor: Gregor0388 »

Witam
Podpinam się. Czyli trzeba od klapy zasuwac z kablami aż do radia tz monitora??czy po drodze jest rozlaczanie kabli?? A nie można obciąć kamery za obudową klapy i zlutowac kabli od nowej kam. Wiem że to trochę słabe ale szybkie i trwałe jeśli dobrze się to zrobi.
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Kamera cofania z OEM Navi na przykładzie LS430 [220zł]

Post autor: Tomaszeks »

A nie warto (jak się już zmienia kamerkę) wstawić kamerkę z podświetleniem IR?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kamera cofania z OEM Navi na przykładzie LS430 [220zł]

Post autor: owczar »

Przecież to IR to jest proteza. Te kilka diod led ma tak małą moc emisyjna że nie mają większego znaczenia. W drugim aucie mam i z ciekawości sprawdzałem co widać jak światła cofania nie świecą i nie widać zbyt wiele.

Ostatnio przez lakiernika zmieniałem kamerkę. Dałem szerszy kat z lepszą czułością i światło obiektywu 1.8. Nocą widać prawie jak w dzień - choć oczywiście z jakimś szumem. Największe znaczenie mają światła cofania. Choć nawet jak w lusterkach nocą widać nie za wiele, to kamera nadrabia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości