Lakierowanie zacisków z logo LEXUS

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
peter
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 3 lis 2013, o 15:08
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Milton Keynes
Lokalizacja: Milton Keynes
Kontakt:

Re: Lakierowanie zacisków z logo LEXUS

Post autor: peter »

zapomnialem zalaczyc
Załączniki
zacisk.jpg
maku_20
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 31 sie 2014, o 12:05
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Jasło
Kontakt:

Re: Lakierowanie zacisków z logo LEXUS

Post autor: maku_20 »

peter pisze:A co powiecie na pomarnczowy mat.
To zależy jakie fele i kolor nadwozia
Awatar użytkownika
peter
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 3 lis 2013, o 15:08
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Milton Keynes
Lokalizacja: Milton Keynes
Kontakt:

Re: Lakierowanie zacisków z logo LEXUS

Post autor: peter »

tak wyglada koncowy efekt
Załączniki
koncowy efekt.jpg
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Lakierowanie zacisków z logo LEXUS

Post autor: Yarecki »

peter pisze:tak wyglada koncowy efekt
Znacznie lepiej niż czerwone.
NIe wiem jak Wy ale zauważyłem pewną cechę hamulców w lexach ( japońcach).
Bardzo rzadko jest tak by tarcza był gładka po pewnym czasie używania, zawsze mają jakieś linie albo inne cuda.
W niemieckich autach jak czasem spoglądam tarcza wyciera się równomiernie bez tego typu efektów.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

No fakt. Nawet ostatnio z kims na to zwrocilem tez uwage. Sa takie wyzlobienia.
maku_20
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 31 sie 2014, o 12:05
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Jasło
Kontakt:

Re: Lakierowanie zacisków z logo LEXUS

Post autor: maku_20 »

Ufff a już sie bałem że tylko u mnie takowe są
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lakierowanie zacisków z logo LEXUS

Post autor: szyman_leo »

peter pisze:tak wyglada koncowy efekt
Podoba mi się :ok:
Yarecki pisze:Bardzo rzadko jest tak by tarcza był gładka po pewnym czasie używania, zawsze mają jakieś linie albo inne cuda.
W niemieckich autach jak czasem spoglądam tarcza wyciera się równomiernie bez tego typu efektów.
Patrząc optymistycznie z humorem, z czasem zwiększa się powierzchnia styku klocek-tarcza, czyli wzrasta siła hamowania :laugh1: .
A swoją drogą japońce od dawna postawili na materiałoznawstwo, czyli pracę nad parametrami komponentów, więc bym im zaufał i stwierdził, że tak jest dobrze.

Kiedyś w latach '90 zagadałem z mechanikiem przy obsłudze corolli, że autko fajne, silnik i blachy zdrowe a te śrubki przy silniku jakieś takie skorodowane, a nie takie ładne jak w niemcach. Stwierdził, że ok wizualnie to niedobrze wygląda, ale te japońskie skorodowane po latach zawsze się odkręcą, a w niemcu spory odsetek zwyczajowo się ukręci.
Taka dygresja w odniesieniu do zastosowanych materiałów.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Lakierowanie zacisków z logo LEXUS

Post autor: Yarecki »

szyman_leo pisze:
peter pisze:tak wyglada koncowy efekt
Podoba mi się :ok:
Yarecki pisze:Bardzo rzadko jest tak by tarcza był gładka po pewnym czasie używania, zawsze mają jakieś linie albo inne cuda.
W niemieckich autach jak czasem spoglądam tarcza wyciera się równomiernie bez tego typu efektów.
Patrząc optymistycznie z humorem, z czasem zwiększa się powierzchnia styku klocek-tarcza, czyli wzrasta siła hamowania :laugh1: .
A swoją drogą japońce od dawna postawili na materiałoznawstwo, czyli pracę nad parametrami komponentów, więc bym im zaufał i stwierdził, że tak jest dobrze.

Kiedyś w latach '90 zagadałem z mechanikiem przy obsłudze corolli, że autko fajne, silnik i blachy zdrowe a te śrubki przy silniku jakieś takie skorodowane, a nie takie ładne jak w niemcach. Stwierdził, że ok wizualnie to niedobrze wygląda, ale te japońskie skorodowane po latach zawsze się odkręcą, a w niemcu spory odsetek zwyczajowo się ukręci.
Taka dygresja w odniesieniu do zastosowanych materiałów.
Hmmm, ja bym nie był takim optymistą w tym wypadku, nie jestem zwolennikiem aut niemieckich ale wiem jedno hamulce w nich właściwie zawsze działają jak należy co w japońcach nie jest takie oczywiste, bo to są elementy specjalnej troski.
Dla porównania mam w rodzinie beetla którym się poruszam czasem heble nie są już pierwszej świeżości , bo przed wymianą ale żadnych wibracji z układu hamulcowego nie ma, czy ciepłe czy zimne działają ok czego o heblach w lexach powiedzieć nie można, nic nie stuka w układzie hamulcowym etc w w IS jest notoryczne.
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lakierowanie zacisków z logo LEXUS

Post autor: szyman_leo »

Wibracje, to kwestia tarczy, a tą można wrzucić germańską, co nie gwarantuje sukcesu. Zwichrowanie na skutek skoków temperatur, studzenie w kałużach po ostrzejszej szarży, to i niemcom się zdarza. Połączenie tarcza-piasta też istotne, więc zmieniamy sami lub patrzymy na rączki, bo inaczej "będzie Pan zadowolony" :kawa:

Co do zacisków, to fakt, zaglądamy przy każdej okazji, nie tylko przy zmianie kół. W swoim :LEXUS: wyłapałem wczesne stadium problemu z PP zaciskiem, a w poprzedniej zabawce z tej samej stajni dopiero jak piszczało z tyłu i zniszczyło klocek i tarcze, co skończyło się regeneracją spowalniaczy na tylnej osi.

OK, bo trochę OT się wdarło, co nie zmienia faktu, że ten matowy orange wygląda super :ok2:
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
MateuszGD
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2014, o 20:50
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lakierowanie zacisków z logo LEXUS

Post autor: MateuszGD »

Kontynuując wątek to ja też piszę się na wlepy do malowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości