IS 250 całkowite wyłączenie kontroli trakcji

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: IS 250 całkowite wyłączenie kontroli trakcji

Post autor: FeniX »

panowie a w automacie można to całkowicie usunąć??
carfun

Re: IS 250 całkowite wyłączenie kontroli trakcji

Post autor: carfun »

FeniX pisze:panowie a w automacie można to całkowicie usunąć??
Dokładnie i czy w IS300 I gen tez jest jakis myk na wyłączenie VSC :?:
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: IS 250 całkowite wyłączenie kontroli trakcji

Post autor: q3_ »

W moim IS 220 dłuższe przytrzymanie przycisku TRC na postoju (nie pamiętam, ale być może musi być zaciągnięty ręczny) wyłącza całkowicie kontrolę trakcji. Wyświetla się wtedy pomarańczowy samochodzik w poślizgu na zegarach. Podobnie działało w IS250 kolegi. Nie wiem po co cała procedura... Ponowne włączenie systemu następuje przez krótkie przyciśnięcie ww guzika.
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: IS 250 całkowite wyłączenie kontroli trakcji

Post autor: IgoR_KilleR »

Cóż za kombinacja alpejska. Po co coś takiego? nie mogli po prostu zrobić wyłączania przyciskiem?
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: IS 250 całkowite wyłączenie kontroli trakcji

Post autor: doOh »

q3_ pisze:W moim IS 220 dłuższe przytrzymanie przycisku TRC na postoju (nie pamiętam, ale być może musi być zaciągnięty ręczny) wyłącza całkowicie kontrolę trakcji. Wyświetla się wtedy pomarańczowy samochodzik w poślizgu na zegarach. Podobnie działało w IS250 kolegi. Nie wiem po co cała procedura... Ponowne włączenie systemu następuje przez krótkie przyciśnięcie ww guzika.
no to sprobuj sobie poleciec bokiem :) Kontrole trakcji wylacza ale nie kontrole stabilizacji jazdy czy jakos tak - ESP :)

@Igor_killer, od 08 roku jest przycisk dopiero ... niestety :)
carfun

Re: IS 250 całkowite wyłączenie kontroli trakcji

Post autor: carfun »

doOh pisze:
q3_ pisze:W moim IS 220 dłuższe przytrzymanie przycisku TRC na postoju (nie pamiętam, ale być może musi być zaciągnięty ręczny) wyłącza całkowicie kontrolę trakcji. Wyświetla się wtedy pomarańczowy samochodzik w poślizgu na zegarach. Podobnie działało w IS250 kolegi. Nie wiem po co cała procedura... Ponowne włączenie systemu następuje przez krótkie przyciśnięcie ww guzika.
no to sprobuj sobie poleciec bokiem :) Kontrole trakcji wylacza ale nie kontrole stabilizacji jazdy czy jakos tak - ESP :)

@Igor_killer, od 08 roku jest przycisk dopiero ... niestety :)
Czyli ratuje nas wyjęcie bezpiecznika jedynie :-) wtedy zapewne VSC, ABS i TRC będzie na OFF.
Albo całej wtyczki ze sterownika zawiadującego tymi sprawami.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: IS 250 całkowite wyłączenie kontroli trakcji

Post autor: q3_ »

doOh pisze:
q3_ pisze:W moim IS 220 dłuższe przytrzymanie przycisku TRC na postoju (nie pamiętam, ale być może musi być zaciągnięty ręczny) wyłącza całkowicie kontrolę trakcji. Wyświetla się wtedy pomarańczowy samochodzik w poślizgu na zegarach. Podobnie działało w IS250 kolegi. Nie wiem po co cała procedura... Ponowne włączenie systemu następuje przez krótkie przyciśnięcie ww guzika.
no to sprobuj sobie poleciec bokiem :) Kontrole trakcji wylacza ale nie kontrole stabilizacji jazdy czy jakos tak - ESP :)

@Igor_killer, od 08 roku jest przycisk dopiero ... niestety :)
O ile mnie pamięć nie myli to latałem bokiem po śniegu i samochód w żaden sposób nie ingerował w tor jazdy. Mało brakowało a ściąłbym latarnię na parkingu przy tej zabawie. Włączony pozostawał ABS.
Awatar użytkownika
Dymis
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 13 maja 2014, o 11:48
Model Lexusa: IS
Skąd:: SBI
Kontakt:

Re: IS 250 całkowite wyłączenie kontroli trakcji

Post autor: Dymis »

Przyda sie to info, dziś będe testował
edit. Działa napewno :zryw:
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: IS 250 całkowite wyłączenie kontroli trakcji

Post autor: gucio6 »

w is250 w automacie długie przytrzymanie przycisku od trakcji całkowicie ją wyłącza. pojedyncze naciśnięcie wyłącza ją tylko częściowo i po przekroczeniu 60km/h aktywuje się z powrotem pełna kontrola trakcji.
Tony.
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 20 maja 2015, o 18:18
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: IS 250 całkowite wyłączenie kontroli trakcji

Post autor: Tony. »

Panowie posiadam IS300 z 2002r. Jak całkowicie wyłączyć kontrolę w moim aucie? Bo podriftowałby czlowiek :(
Dodam, że auto mam w automacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości