Malowanie błotnika

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Pitrek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2020, o 16:07
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Malowanie błotnika

Post autor: Pitrek »

Witam,
mam pytanko. Muszę zamalować rdzę ok 1 cm na błotniku na styku ze zderzakiem. Wiem, że należy to oczyścić, zaszpachlować i pomalować. Czy jestem w stanie sam to wykonać? Lub czy znacie kogoś, kto za niedużą kasę to zrobi? Boję się trochę, ze sam nie dam rady potem tego założyć.
pantralalinski
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2020, o 17:48
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Malowanie błotnika

Post autor: pantralalinski »

Jeżeli chcesz tylko zabezpieczyć blachę i żeby to miejsce nie rzucało się w oczy tak gdzieś z 10 metrów, to możesz to zrobić metadą chałupniczą. Trzeba oczyścić miejsce zardzewiałe do białego metalu, następnie zneutralizować rdze, która nawet po bardzo dokładnym oczyszczeniu zainfekowała blachę. Najlepszy do tego celu jest preparat r-stop. Konieczne jest też zastosowanie podkładu epoxyd owego. Na to możesz już polozyc kolor. Dobrym i tanim rozwiązaniem jest kupno gotowego lakieru sprzedawanego w takich pojemniczkach jak lakier do paznokci. Są dostępne w sklepach motoryzacyjnych. Dobierane są po nazwie lub kodzie lakieru.
Niestety taka naprawa jest tylko doraźna i miejsce będzie widoczne. Jeśli chcesz by to było naprawione porządnie, trzeba to zrobić jak Bozia przykazała. Albo oddajesz do lakiernika, płacisz powiedzmy 400 zł i reszta Cię nie interesuje albo próbuj sił z lakierowaniem sam. Przy dobrym przygotowaniu merytorycznym nawet amator taki jak ja może ogarnąć temat. Pomocne w zbieraniu wiedzy są kanały na YouTube - "Paint Society" i "kazek.lakiernik"
Życzę powodzenia :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości