GS 430 MK II Serwis zawieszenie/Silnik naprawy

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
digichaos
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 6 maja 2019, o 18:07
Model Lexusa: GS
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

GS 430 MK II Serwis zawieszenie/Silnik naprawy

Post autor: digichaos »

Witam Forumowicze.
Mam pytanie odnosnie Lexusa GS 430 MK II Po lifcie 2001-2003
Mianowicie chodzi mi o kwestie serwisowe:
Pytania - skad bierzecie cześci
Zawieszenie --> Rozumiem ze tylko ASO ?
Wydech - naprawa modyfikacje , wymiana na nowy custom ? gdzie u kogo za ile
Filtry Paliwa Oleju Kabinowe ? - ASO ? Zmieniacie co rok ?
Skrzynia biegow - jak sprawdzacie dzialanie przed zakupem ? Czy tryby zmienia sie poprostu kliknieciem przycisku ? Mozna to robic w trakcie jazdy ?
Najwazniejsza sprawa 3UZ - co ile zmieniacie olej ? 10k ?
Na co zwrocic uwage podczas ogladania takie auta ? a wlasciwie silnika ?
Co ile zmienia sie rozrzad ? To jest lancuch czy pasek ? Jaki jest koszt takiej imprezy ?
Zawory i regulacja luzow zaworowych ? Kiedy jest potrzebna ? Jak sprawdzic czy jest potrzebna ?
Co nalezy zrobic po zakupie GS 430 z 3UZ jako "pakiet startowy" ?
Chcialbym wiedziec i byc przygotowanych na posiadanie i dbanie o takie auto - chce wiedziec gdzie co kupic u kogo zrobic itp
Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi !
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: GS 430 MK II Serwis zawieszenie/Silnik naprawy

Post autor: WSR »

Witam Forumowicze.
Mam pytanie odnosnie Lexusa GS 430 MK II Po lifcie 2001-2003
Mianowicie chodzi mi o kwestie serwisowe:
Pytania - skad bierzecie cześci

Zawieszenie --> Rozumiem ze tylko ASO ?
Zależy co potrzebujesz, w porównaniu do VW zamienników prawie nie ma, a dobrych to jak na lekarstwo.

Wydech - naprawa modyfikacje , wymiana na nowy custom ? gdzie u kogo za ile
Nie wiem.

Filtry Paliwa Oleju Kabinowe ? - ASO ? Zmieniacie co rok ?
Paliwa jest w baku i trzeba wyciągać całą pompę, nie widziałem aby ktoś to robił, reszta noromalna dostępna u markowych producentów jak i w ASO.

Skrzynia biegow - jak sprawdzacie dzialanie przed zakupem ? Czy tryby zmienia sie poprostu kliknieciem przycisku ? Mozna to robic w trakcie jazdy ?
O trybach możesz sobie poczytać na forum, sprawdzasz jak każdy inny automat, generalnie biegi zmienia raczej niezauważalnie, czasem przy bardzo niskich prędkościach czuć zmiany, głównie 1-2 (podobno typowe) masz normalny bagnet, więc można sprawdzić jak wygląda i czy jest olej.

Najwazniejsza sprawa 3UZ - co ile zmieniacie olej ? 10k ?
Ja 10k lub co roku, jak inni nie wiem.

Na co zwrocic uwage podczas ogladania takie auta ? a wlasciwie silnika ?
Często korodowały chłodnice, nowa ok. 700 zł, fajnie jesli jest wymieniona,
czasem rdzewieją tylne nadkola, stan zawieszenia zwłaszcza tulei drążków reakcyjnych przód i sworzni dolnych wahaczy.

Co ile zmienia sie rozrzad ? To jest lancuch czy pasek ? Jaki jest koszt takiej imprezy ?
Pasek, fabryka chyba 170 k, aftermarket jak uważasz, 90 jest bezpieczne, nie wiem ile kosztuje, robiłem sam i nie pamiętam.

Zawory i regulacja luzow zaworowych ? Kiedy jest potrzebna ? Jak sprawdzic czy jest potrzebna ?
Luz sprawdzasz przy okazji wymiany rozrządu, jak jest w tolerancji to teoretycznie co 150 k (o ile dobrze pamiętam), na gazie częściej.

Co nalezy zrobic po zakupie GS 430 z 3UZ jako "pakiet startowy" ?
Należy zrobić "pakiet startowy" :D rozrząd, płyny, świece,

Chcialbym wiedziec i byc przygotowanych na posiadanie i dbanie o takie auto - chce wiedziec gdzie co kupic u kogo zrobic itp
Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi !

Poczytaj forum, są odpowiedzi na twoje pytania, generalnie auto nie ma za dużo typowych usterek ani bolączek, stąd chyba też wynikają jego dosyć kosmiczne ceny jak za rocznik.
P.S. jakbyś napisał post jakoś tak ładniej, z polskimi znakami, przecinkami i numerami pytań być może uzyskałbyś więcej odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości