Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
raffi80
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Post autor: raffi80 »

wuju pisze:Ale piszecie bzdury, a szczególnie ci którzy nigdy tego nie robili, oczywiście że ma sens.
Tylko trzeba zrozumieć że nie usunie ono odprysków a drobne rysy po wycieraczkach czy osady kamienne, drogowe itd..
Nie zrobimy nowej szyby ze starej, ale jak szyba potrzebuje odświeżenia, to polerowanie da rade jak najbardziej.
Na google czy yt, można zobaczyć sporo przykładów jaki daje to efekt. Odpryski dalej będą ale rys już sporo mniej.
Omnibusie, wszystko zależy od stanu szyby, więc nie pisz "bzdury", bo bzdurą może być również jej renowacja. To bardzo indywidualna kwestia. Moja jest zbyt zniszczona, więc ratowanie jej jest bez sensu.
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Post autor: wuju »

raffi80 pisze:
wuju pisze:Ale piszecie bzdury, a szczególnie ci którzy nigdy tego nie robili, oczywiście że ma sens.
Tylko trzeba zrozumieć że nie usunie ono odprysków a drobne rysy po wycieraczkach czy osady kamienne, drogowe itd..
Nie zrobimy nowej szyby ze starej, ale jak szyba potrzebuje odświeżenia, to polerowanie da rade jak najbardziej.
Na google czy yt, można zobaczyć sporo przykładów jaki daje to efekt. Odpryski dalej będą ale rys już sporo mniej.
Omnibusie, wszystko zależy od stanu szyby, więc nie pisz "bzdury", bo bzdurą może być również jej renowacja. To bardzo indywidualna kwestia. Moja jest zbyt zniszczona, więc ratowanie jej jest bez sensu.
No to przecież to napisałem :biggrin2:
Jak masz szybę w odpryskach to tego nie ruszysz, ale rysy po wycieraczkach rozcierających brud po szybie już tak.
Tak jak piszesz to indywidualna kwestia.

Ale to :
cetus pisze:Polerowanie szyb mija sie z celem.
Jest bzdurą.
Polerowałem szybę i widziałem co da się usunąć a co nie.
Odprysków na lakierze też polerka nie ruszy :biggrin2: a jednak ludzie polerują :dirol: :dirol:
raffi80
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Post autor: raffi80 »

Nie chcąc zakładać nowego wątku zapytam tutaj - czy warto dopłacić do markowej szyby, np. Pilkington, która kosztuje około 1200 zł, czy taka: https://allegro.pl/oferta/szyba-czolowa ... 7693870375 też będzie dobra? Jak by nie patrzeć - trzy razy tańsza.
Awatar użytkownika
ProMienisty
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 4 lis 2016, o 00:30
Model Lexusa: HONDA
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Post autor: ProMienisty »

warto dopłacić ,szyby tanie są wykonane słabo ,
- maja często mniejszy wymiar ,2-4 mm i zaczyna się problem -że niby źle wklejona bo szumi
-są cieńsze ,nie mają często filtra uv,zdecydowanie mniej ważą-szybciej pękają np,podczas uderzenia-wypadku
-są gorzej wyprofilowane ,gorzej pracują wycieraczki ,odpowiednie wygięcie szyby to też większa ochrona pasażerów
jakość szyby i profesjonalny montaż to podstawa,3razy tańsza i 3 razy gorsza ,nie ma nic za darmo ,polecam te droższą
raffi80
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Post autor: raffi80 »

@ProMienisty Dzięki. W ASO szyba ze znaczkiem Lexus kosztuje wraz z montażem ~ 3000 zł. O logo Nippona mogę zapomnieć. Szyba Pilkingtona w Poznaniu przy Hawelańskiej 1 z montażem ~ 1200 zł. Są jeszcze jakieś marki godne uwagi?
Awatar użytkownika
ProMienisty
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 4 lis 2016, o 00:30
Model Lexusa: HONDA
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Post autor: ProMienisty »

Saint-Gobain_Sekurit,oraz Pilkington to pierwsza liga zamienników
raffi80
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Post autor: raffi80 »

@ProMienisty Tak właśnie myślałem. Dzwoniłem parę dni temu do Saint-Gobain Sekurit, ale się nie dodzwoniłem. Obie marki dobre, więc wybiorę po prostu tańszą. :)
raffi80
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Post autor: raffi80 »

Saint-Gobain - Sekurit nie mają w ofercie szyby ogrzewanej. :szok: Stąd cena wynosząca około 500 zł. Nie licząc ASO, zostaje tylko Pilkington za około 1200 zł. Ten rynek jest zmonopolizowany. :(
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Post autor: Jago »

https://szyby24.pl/pl/szukaj?search_que ... derway=asc

Szyby muszą mieć tę samą grubość, co te fabryczne, bo w przeciwnym razie producent nie otrzymałby atestów / homologacji.

https://allegro.pl/uzytkownik/26265043/oceny

"100,0% kupujących poleciło tego sprzedawcę w ostatnich 12 miesiącach". Ponad 5000 pozytywnych opinii i ani jednej negatywnej. To się rzadko zdarza. Ja bym zaryzykował i wziął od niego. Jak by nie patrzeć, szyba około czterokrotnie tańsza od Pilkingtona. Po montażu będzie się przez nią patrzeć tak samo.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Najskuteczniejszy sposób na usunięcie rys z szyb?

Post autor: gmiter »

Mam u siebie w IS300 taką szybę za 400zł z ogrzewaniem. Moja była tak zajechana od kamieni że miałem dosyć. Nie warto wydawać 1200zł za Pilkingotna jeśli można kupić za 400-500zł. Szyba spełnia te same wymogi co fabryczna aby dostać homologację.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości