Wymiana uszczelki pod głowicą - Procedura demontażu, montażu

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Marcinpulkowski
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2018, o 11:10
Model Lexusa: is200
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Wymiana uszczelki pod głowicą - Procedura demontażu, montażu

Post autor: Marcinpulkowski »

Cześć, zabrałem się samodzielnie za wymianę uszczelki pod głowicą w moim Is200 . Podczas normalnej jazy na odcinku 120 km prędkość 110 Km/h w aucie wystrzelił korek z chłodnicy wyciekł górą cały płyn z układu chłodzenia, najprawdopodobniej główną przyczyną było przedostawanie się spalin do układu chłodzenia . Inne objawy typu . ciągła para z wydechu (temp.otoczenia około 15 stopni) zapach spalin z pod korka w chłodnicy . Podkreślę ze kupiłem auto 2 miesiące temu stało około dwa lata w oczekiwaniu na nowego właściciela. Przejechałem nim około 3 tyś. i po miesiącu zamontowałem lpg . Pokonałem w ciągu 3 tygodni około 2,5 tyś kilometrów (auto służy na dojazdy do pracy 100 Km w jedną stronę ) i stało się :LEXUS: kaput . Może ktoś się spotkał z podobną awarią ze winowajcą była instalacja lpg . Ewentualnie czy przyczyną mogło być zbyt długi postój nieużywanego auta . To tak na uboczu . Powracając do tematu Moje pytanie brzmi czy jest ktoś w posiadaniu schematu instrukcji demontażu wałków rozrządu oraz montażu ? Zależy mi bardziej na montażu wszystkich podzespołów (Siła dokręcenia głowicy, panewek, znaki na wałkach rozrządu )
Marcinpulkowski
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2018, o 11:10
Model Lexusa: is200
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą - Procedura demontażu, mon

Post autor: Marcinpulkowski »

Dodam jeszcze je , głowica została oddana do planowania ,regulacji zaworów ,sprawdzenia szczelności . Czekam na odzew fachowca . Zobaczymy w jakich zakresach są luzy zaworowe
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą - Procedura demontażu, mon

Post autor: dS »

Zajrzy sobie na tą stronkę
http://lexus.solar3.eu/ (otwierać w internet Explorerze)
rozwiń sobie drzewko Repair Manual ->> Engine Mechanical -> Cylinder Head
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości