doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Postprzez Lucek ŁDZ » 11 gru 2020, o 21:49

Przemysław.mazurek napisał(a):Cześć,
Lucek ŁDZ napisał(a):Radar, znaczek, wiązka pasa przedniego wypinana z skrzynki bezpieczników, kierownica z odpowiednimi przełącznikami, manetka tempomatu też się różni. Ale szczerze mówiąc jest to bajer. Osobiście myślałem nad montażem tak samo jak kamerą na szybę ale po konsultacji ze znajomym co mu zakładałem - zrezygnowałem. Koszt duży a funkcjonalność jest jaka jest. :D
Koszty: radar + znaczek + wiązka + kierownica = 3000.- +/- 500~~ do tego kalibracja zależy od elektronika jeden woła 300.- inny 1000.-
Podobno dużym problemem jest fakt, że potrafi się "rozkalibrować" np podczas awaryjnego hamowania... i wtedy powtarzamy proces kalibracji... :D

Polecam już bardziej duży ekran od wersji po lifcie albo dołożenie pełnego ML. Przyjemne dla oka lub ucha. :)

Mam kilka pytań co do tego.

1. Czy musi zgadzać się rocznik tj. czy wszystko koniecznie trzeba kupić z roku modelowego jaki posiadamy. Jeśli nie to czy części muszą być z tego samego rocznika?
2. Czy to jednocześnie pozwoli na działanie PCS?
3. Najważniejsze. Czy to na 100% działa? Bo czytałem, na którymś forum, że ktoś zza wielkiej wody próbował i mu właśnie nie działało?

Lucek ŁDZ napisał(a):
2. Możliwe ale drogie. Do wymiany ekran, wiązka deski, radio/nawigacja. W moim przypadku zmiana na kosztowała 8k.

4. Czy jesteś w stanie wskazać numer wiązek kablowych?

Pozdrawiam

Sprawa wygląda tak.
Wymieniliśmy znaczek, wiązkę pasa przedniego, domontowaliśmy radar, wymieniliśmy szybę, domontowaliśmy kamerę, wymieniliśmy wiązkę podsufitki, wymieniliśmy taśmę air bag, kierownice. Dalej już elektryk się bawił. Ale Zadziałało. Rocznikowo brałem jak leciało. od 14 do 20 roku. :D Jak będę się z nim widział zapytam czy coś jeszcze robił.

A co do nawigacji - nie.
Kupiłem wiązkę od polifta na duży ekran i wyciąłem kabel ekranu. Cała reszta została. Wiązkę płaciłem 1200 zł. Ekran kupowałem w Holandii a nawigacje ściągałem z Norwegii. :hobby: Cała operacja dokładnie kosztowała powyżej 8k bo musiałem jeszcze wymienić wzmacniacz... Musiał być również od polifta... Ale działa. :klucz:

Jak będę miał więcej czasu wrzucę na forum zdjęcia i listę modyfikacji jaką robiłem przy aucie.
Lucek ŁDZ
Lex user

Model Lexusa: IS 300H

Postprzez Lucek ŁDZ » 23 gru 2020, o 17:30

Doposażenie lexusa w PDC jest możliwe! :pijak:
Dziś znalazłem kilka godzin na zdemontowanie deski i domontowanie komputera PDC, podpięcie wiązki i sprawdzenie.
POTWIERDZAM p&p - no prawie. Trzeba dziury na PDC porobić.

Orientacyjny koszt zabawy kompletu PDC przód i tył wyszedł + komputer, etc wyszedł kawałek nieco 3100.- + oczywiście czas. :dance3:
Lucek ŁDZ
Lex user

Postprzez _3rd » 23 gru 2020, o 18:15

Instalował ktoś system monitorowania martwego pola z Ali?
£179.62 40% Off | Car BSD System BSA BSM Blind Spot Detection Driving Warning Safety Radar Alert Mirror For Lexus IS XE30 2013 2015 2017 2019 2020
https://a.aliexpress.com/_BOURnE
_3rd
Lex user

Model Lexusa: IS200t

Postprzez kamilguti » 15 lut 2021, o 13:33

IS 250 2014r. Czy zmiana zegarów na zegar F-Sport (wyświetlacz) jest możliwa plug and play ?
kamilguti
Nowy lex user

Model Lexusa: IS250

Postprzez machony79 » 16 lut 2021, o 11:32

Czy montaż łopatek do zmiany biegów przebiega P&P ? Nie wiem czy taśma jest przygotowana.
machony79
Lex user

Model Lexusa: NX200t

Postprzez kamil263 » 17 lut 2021, o 12:29

kamilguti napisał(a):IS 250 2014r. Czy zmiana zegarów na zegar F-Sport (wyświetlacz) jest możliwa plug and play ?

Jeśli masz odpowiednie zegary to tak.
kamil263
Lex user

Model Lexusa: IS 200T

Postprzez kamil263 » 17 lut 2021, o 12:30

machony79 napisał(a):Czy montaż łopatek do zmiany biegów przebiega P&P ? Nie wiem czy taśma jest przygotowana.

Na 99% tak
kamil263
Lex user

Model Lexusa: IS 200T

Postprzez machony79 » 17 lut 2021, o 14:18

Jeśli zmieniamy zegary to który przebieg będzie wyświetlany? Obecny czy z nowego licznika?
Gdzie w ogóle zapisany jest przebieg?
machony79
Lex user

Model Lexusa: NX200t

Postprzez pss » 17 lut 2021, o 16:07

Powinien być na sterowniku silnika i w liczniku - to taki standard.
Więc jest spora szansa, że po wymianie trzeba będzie poprawić przebieg w liczniku :)
pss
Lex Driver

Model Lexusa: is200t

Postprzez Lucek ŁDZ » 17 lut 2021, o 17:41

Już odpowiadam.
1. Co do łopatek tak, można jeśli kierownica jest pod dany model. Czyli jeśli masz teraz golasa. To szukaj kierownicy golasa z łopatkami. :biggrin2:
Ja zmieniając kierownica w swoim IS na polifta początkowo miałem problem z sterowaniem. Łopatką zmiany biegów uruchamiałem tempomat i takie tam. Musiałem dopasować aby kierownica i przełączniki były pod moje wyposażenie tyle, że od lifta. :biggrin2:

2. Licznik można zmienić, przebiegu nie. Nie da się. A dokładniej nie spotkałem się aby komuś się to udało. Zmieniasz licznik p&p z 250 na 250 f-sport. wtedy działa cacy. Jak masz jakieś pytania pisz na PW.

Za kilka dni będę testował zmianę kierownicy na podgrzewaną. :biggrin2:
Dam znać czy to p&p czy nie.
Lucek ŁDZ
Lex user

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zrób to sam