doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Lucek ŁDZ
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 20 gru 2017, o 14:17
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Lucek ŁDZ »

LuxusIS3 pisze:Mam siedzenia manualnie sterowane. Czy jak wstawie elektryczne to wiązki wszystkie są i wystarczy podpiąć i będą działać. Czy to nie zadziała?
Działa, nawet Ci podgrzewanie będzie działało jak nie miałeś wcześniej tyle, że do wymiany jeszcze będzie panel środkowy + panel do podgrzewania foteli.
Lucek ŁDZ
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 20 gru 2017, o 14:17
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Lucek ŁDZ »

beier.margret pisze:Trochę jest to skomplikowane.
Fotele - 2h roboty
Panel środkowy - 30 min roboty

Jeśli masz tylną kanapę składaną. Podstawową tapicerkę/ czarna - materiał. To można też kupić fotele przód od F-sport z wersji low. :lol: Wtedy wykończenie jest takie same jak kanapa tylna. Tyle, że fotele elektryczne, podgrzewane i wygodniejsze. :biggrin2: Czas pracy skraca się do zdemontowania maskownic śrub ilość 8 sztuk, odkręcenia 8 śrub, odpięcie 6 kostek [po trzy na fotel] i zamiana. :dirol:

Kostki masz te same, wszystko P&P. A idzie zima i fajnie jak grzeje! :cenzura:

Serio wystarczy trochę czasu i idzie to szybko :piwko:
Awatar użytkownika
Dom1n
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 paź 2018, o 20:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dom1n »

Potwierdzam, sam to robiłem ale jeszcze zrobiłem konwersję z nierozkładanej kanapy na rozkładaną. Szkoda tylko, że moje f-sporty nie maja wentylacji bo mi się strasznie plecy grzeja w lato.
Lucek ŁDZ
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 20 gru 2017, o 14:17
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Lucek ŁDZ »

Dom1n pisze:Potwierdzam, sam to robiłem ale jeszcze zrobiłem konwersję z nierozkładanej kanapy na rozkładaną. Szkoda tylko, że moje f-sporty nie maja wentylacji bo mi się strasznie plecy grzeja w lato.
Nie wiem czy sam. :biggrin2: Coś taki kolor znajomy, i ta nierozkładana tylna kanapa. Ale może zbieg okoliczności.
Z wentylacją mam osobę co podejmie mi się zrobienia tego. Tylko muszę mieć czas aby jechać w drugi koniec Polski... :?
Ciekawostka co do wentylacji. Fotel na "stole" dając mu zasilanie nie utrzymuje napięcia na wentylacje. Daje sygnał i puszcza. Sprawdziłem to na kilku wentylatorach i schemat się powtarza.
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

Lucek ŁDZ pisze:
Dom1n pisze:Potwierdzam, sam to robiłem ale jeszcze zrobiłem konwersję z nierozkładanej kanapy na rozkładaną. Szkoda tylko, że moje f-sporty nie maja wentylacji bo mi się strasznie plecy grzeja w lato.
Nie wiem czy sam. :biggrin2: Coś taki kolor znajomy, i ta nierozkładana tylna kanapa. Ale może zbieg okoliczności.
Z wentylacją mam osobę co podejmie mi się zrobienia tego. Tylko muszę mieć czas aby jechać w drugi koniec Polski... :?
Ciekawostka co do wentylacji. Fotel na "stole" dając mu zasilanie nie utrzymuje napięcia na wentylacje. Daje sygnał i puszcza. Sprawdziłem to na kilku wentylatorach i schemat się powtarza.

daj znać tu jak ogarniesz wentylacje bo wszystkim kontrolki święcą a mało komu wentyluje
Awatar użytkownika
Dom1n
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 paź 2018, o 20:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dom1n »

Lucek ŁDZ pisze:
Dom1n pisze:Potwierdzam, sam to robiłem ale jeszcze zrobiłem konwersję z nierozkładanej kanapy na rozkładaną. Szkoda tylko, że moje f-sporty nie maja wentylacji bo mi się strasznie plecy grzeja w lato.
Nie wiem czy sam. :biggrin2: Coś taki kolor znajomy, i ta nierozkładana tylna kanapa. Ale może zbieg okoliczności.
Z wentylacją mam osobę co podejmie mi się zrobienia tego. Tylko muszę mieć czas aby jechać w drugi koniec Polski... :?
Ciekawostka co do wentylacji. Fotel na "stole" dając mu zasilanie nie utrzymuje napięcia na wentylacje. Daje sygnał i puszcza. Sprawdziłem to na kilku wentylatorach i schemat się powtarza.
Nie pamiętam żeby mi ktoś pomagał, co najwyżej żona mogła coś potrzymać;)
Dr.Redrum
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 kwie 2020, o 21:28
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dr.Redrum »

Panowie tak z ciekawości zdjałem dzisiaj poduszkę bo przymierzam się do montażu tempomatu.
Jak to jest z tą wtyczką? Mam tylko jedną białą i coś jest do niej wpięte. Mam to wypiąć i dać tempomat? Wtedy obawiam się że przyciski kierownicy mogą nie działać.
filiptrojan
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2020, o 21:42
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: filiptrojan »

Witam,

Jestem nowy na forum. Przymierzam się do zakupu Lexusa IS 300h i mam pare pytań. Otóż nowe auto mogę kupić obecnie jedynie w wersji F-Sport edition, w której brakuje pare rzeczy, które jednak chciałbym mieć. Pare info o niektórych przeróbkach znalazłem tutaj, ale pytania dalej się nasuwają.

1. Fotele przednie z wentylacją. Czy po ich założeniu i zakupie przycisków do pamięci jest wszystko P&P? Czy w drzwiach jest instalacja i kable do przycisków pamięci?
2. Czy zmiana ekranu na 10,25" jest możliwa? Czy muszę zmieniać też sterowanie? Pewnie musiałbym kupić cały zestaw razem z modułem i dyskiem...
3. Czy jest możliwość zamontowania aktywnego tempomatu i aktywnego prowadzenia po pasie? Jak tak to co trzeba kupić?
4. Czy autmatyczne długie działają P&P po zmianie paru głupot?
5. Elektrycznie składane lusterka przy zamykaniu auta? Pewnie drobiazg, ale może ktoś podpowie? Kodowaniem?

Co jeszcze można pododawać?
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: pss »

Podłączam się, bo nie mogę znaleźć, robił ktoś te lusterka by składały się same ?
Wymiana modułu na jakiś z allegro/ali czy więcej zabawy ?
maxiek
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2016, o 10:37
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Jarosław, Przemyśl,
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: maxiek »

Tempomat zamontowany, czas operacyjny 7min razem z oglądaniem filmiku na yt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości