doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
JacekKo
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 11:51
Model Lexusa: -
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: JacekKo »

W związku z tym, że myślę o zakupie IS 300h przeglądam oferty, ale większość samochodów jakie widzę nie ma kamery cofania ani klimatyzacji dwustrefowej.
Patrząc na ten wątek odnoszę wrażenie, że jest to całkiem proste.
Czyli kupując taki lub taki samochód, następnie kamerę i panel na portalu aukcyjnym lub od kogoś z forum, aby po kilkudziesięciu minutach pracy mieć klimatyzację dwustrefową i kamerę cofania lub tempomat (po wcześniejszym zakupie dźwigienki)?
Jacek
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: pss »

No montaż kamery nie jest taki szybki, bo trzeba zrobić dziurę w blendzie z tworzywa lub kupić taką z dziurą, a dalej dziurę w karoserii i przepchnąć kamerę :)
kanu
Lex user
Posty: 99
Rejestracja: 22 mar 2018, o 13:05
Model Lexusa: n/a
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: kanu »

Kamera: albo szukasz dedykowanej do tego konkretnego modelu albo rzeźbisz inne. Tak jak @pss napisał jest trochę roboty z montażem (szczególnie dziurka i przysposobienie blendy, chyba że kupisz dedykowaną).

Panel: sporo rozbierania ale ponoć działa :) niestety znaleźć panel odpowiedni jest ciężko, dostępność albo cena kiepska :) ja ciągle szukam, są niby na alledrogo ale np ten po lifcie już ma inny front. Lub idziesz w anglika jak ci nie przeszkadza odwrotność przycisków. Pytanie: czy można przełożyć sam fron panelu (z szybką) do innego panelu od klimy? jest to na tyle rozbieralne by nie uszkodzić? mój nie ma porysowań a oznaczenia są i tak tylko na przyciskach... Więc jakby tak kupić ściuchrany to taka podmianka dała by dobry efekt. Ktoś to przeabiał już, jakieś fotki macie może, jak rozebrać by nie popękało?

Tempomat: chyba najprostsza i najszybsza zmiana, odpiąć aku (co by przypadkiem poduszka nie odpaliła:P ), dalej manetka, zdjęcie poduszki, podpięcie kostki i wkręcenie 2 śrubek i już.

Fotele (plus panel grzania pod radio): same fotele wykrecenie wkrecenie, bo kable są wyprowadzone z kostkami. montaż panela z przyciskami rozbieranie konsoli jak w przypadku panelu od klimy... ;)
sandex
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 31 maja 2018, o 10:11
Model Lexusa: is 300 III
Skąd:: Rze
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: sandex »

Chciałem zapytać o doposażenie auta w aktywny tempomat, co myślicie. Jeden gość doposażyli Gs, ale chyba poprzedni model.
JacekKo
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 11:51
Model Lexusa: -
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: JacekKo »

No dobrze, może kamera zajmie i ze 2-3h, ale mając wiertarkę, pilniki i może jeszcze kilka innych rzeczy-powinno się udać w czasie krótszym niż potrzeba na realizację planu pięcioletniego? ;)
Ta dwustrefowa klimatyzacja mnie chyba najbardziej martwi. Właśnie-ciekawe, czy da się rozebrać ten panel? Ktoś już przecież to wymieniał, chyba nawet sam autor wątku-może się wypowie? :)
Odnośnie tempomatu-wyłączenie akumulatora... o tym nie pomyślałem.
Jacek
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

a po co rozbierac panel? kupujesz 2 strefowa i montujesz w miejsce starej
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

co do rozbierania panelu ja nie rozbieralem ale na 99% sie da go rozebrac.......mysle ze chodzi o za miane z klima po lifcie tu nie mam pojecia
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

co do aktywnego tempomatu tez o tym myslalem ale nie wiem czy jest wiazka to raz a 2 to sam radar to ok 1500 uzywka + drugie 1500 za szklany znaczek lexusa(za nim montuje sie radar) kolejne rzeczy to joystik od wersji z aktywnym tempomatem i jeszcze panel na kierownicy z opcja radaru........ joystik z opcja radaru nawet mam jesli ktos by chcial moge odsprzedac
Awatar użytkownika
LuxusIS3
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 7 kwie 2019, o 15:47
Model Lexusa: Lexus IS III 200T
Skąd:: Piła
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: LuxusIS3 »

Cześć

Jak to jest z tą manetką tempomatu. Czy ta będzie pasowa?

https://allegro.pl/oferta/lexus-gs450h- ... 7732988102

Wydaje się, że układ montażowy uchwytów jest ten sam, wielkość również, no właśnie tylko czy się nie wydaje?
Jak w ogóle ta manetka przychodzi, nie trzeba zmieniać tej plastikowej obudowy kierownicy?

Pyt. 2 Do tych co wycinali otwór pod kamerkę w klapie. Robiliście to twornicą, wycinaliście ręcznie w kwadrat, jakieś podpowiedzi?
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2019, o 06:57 przez LuxusIS3, łącznie zmieniany 1 raz.
Wezu40
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 11 lut 2017, o 04:29
Model Lexusa: IS III 250, NX300h
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Wezu40 »

co do manetki niewiem czy bedzie pasowac cm roznicy i juz nie zamocujesz poza tym niewiem jak kostki ja bym nie eksperymentowal tymbardziej ze dedykowana mozna znalesc za 150 -200zl.....a ta w aukcji ma napisane ze pasuje tylko do is 2005-2012r ........ co do otworow w klapie i blendzie polecam szlifierke modelarska szybko i estetycznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości