doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
dev
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2017, o 18:16
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: dev »

marianex pisze:Cześć,
chce do mojego IS200t założyć tempomat
czy dżojstik od np RX nada się? Z tego co widzę wyglądają tak samo ale czy np śruby i mocowania będą kompatybilne?
Znalazłem coś takiego na allegro: klik

@Wezu40 jakieś protipy co do rozebrania obudowy kierownicy i montażu?
Będę wdzięczny za pomoc :)

ps jeszcze pytanie czy nie zostanie mi dziura w obudowie kierownicy jak nie zamontuje jakiegoś plastiku? Chyba że zrobię dziurę na manetkę w obudowie
Ja dosłownie tydzień temu montowałem tempomat. Co do tej manetki z linku się nie wypowiem, bo nie widzę dokładnie styków + nie wiem czy są śrubki w zestawie.
https://www.youtube.com/watch?v=DbYIZkIm5qc tym filmem się sugerowałem podczas demontażu. Generalnie nie musisz nawet odpinać poduszki etc. Po lewej i prawej stronie kierownicy masz zaślepki które zdejmujesz. Następnie po lewej stronie musisz zlokalizować dwa takie bolce/druty https://youtu.be/a4C2b4UL4NI?t=43 tutaj fajnie pokazane o które mi chodzi, po prawej jest tylko jeden. Wystarczy je nacisnąć i można zdemontować poduszkę/klakson. Wtedy montujesz manetkę. Później tylko trzeba podczas montażu spowrotem znowu te bolce ponaciskać żeby swodobnie element wrócił na swoje miejsce. Cała operacja tak jak kolega napisał wyżej 10min roboty.
Awatar użytkownika
Dom1n
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 paź 2018, o 20:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dom1n »

Czy ktoś sprawdzał czy w podsufitce jest kabelek do lusterka fotochromatycznego? A może ktoś wie jak wyjąć lampke sufitową tak aby jej nie uszkodzić?
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: niven »

nie ma ale możesz się podpiac pod kable przy konsoli w podsufitce - średnio ogarnięty elektryk zainstaluje Ci to w 15 minut - uchwyt lsuterka w szybie jest taki sam
Awatar użytkownika
Dom1n
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 paź 2018, o 20:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dom1n »

Spoko, dzięki tylko nie rozumiem stwierdzenia "przy konsoli w podsufitce". Brakuje kawałka wiązki, tylko pytanie odkąd brakuje. Znalazłem schemat elektryczny, 3 kabelki potrzebne są do lusterka, jak nie będzie wytczki to sam będę rzeźbił.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: niven »

nie ma wtyczki - wystarcza dwa plus i minus - trzeci to sygnał od wstecznego żeby lusterko się nie sciemnialo jak cofasz - bezsensowna opcja
Awatar użytkownika
Dom1n
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 paź 2018, o 20:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dom1n »

No to luz, pociągnę kabelki z lampki;)
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: niven »

poszukaj powinno tam być po stacyjce

inaczej będziesz musial wylaczac lusterko przyciskiem wysiadając z auta
kanu
Lex user
Posty: 99
Rejestracja: 22 mar 2018, o 13:05
Model Lexusa: n/a
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: kanu »

Wracając do kwestii kamery cofania w ISie, nie wiem czy zauważyliście ale zwykła blenda ma jakby odciśnięty/zaznaczony ślad wg którego należy wyciąć otwór pod kamerkę :)
Jestem na etapie poszukiwania takowej i możliwe, że niedługo do mnie dotrze, postaram się zrobić jakieś foto story z montażu. Mam nadzieję, że zadziała.
Póki co zakupiłem drugą blendę (25zł) do zabawy by nic nie popsuć w oryginalnej :P
Awatar użytkownika
Dom1n
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 paź 2018, o 20:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: Dom1n »

Ja kupiłem kamerkę od avensisa t27 na 4 piny, dorobiłem trochę wiązki i działa. Czekam tylko na sprzyjającą aurę żeby zająć się blendą.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: doposazanie Plug and Play lexus is 3 gen

Post autor: niven »

pytanie jak działa - pamiętaj ze w IS kamera jest na samym srodku blendy a w avensisie jest tam po skrajnej prawej czy lewej więc kamera z avensisa ma inny kąt......
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości