Programowanie kluczyka IS200

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: rafiq2144 »

Takie pytanie: jeśli po wymianie baterii w zalanym kluczyku(trafił do prania przypadkiem) sterowanie centralnym działa w jakichś 80% - zamykanie z pilota dziala, otwieranie bagażnika też, tylko przy otwieraniu jest problem. Kierunki migają, zamki słychać, jakby się otwierały, ale rygle nawet nie drgną. Będzie to uszczerbek w samym pilocie, czy cos w aucie? Teoretycznie sam pilot daje sygnał, ale nie mam pomysłu, gdzie szukać problemu. Z klucza w zamku da się otworzyć normalnie auto, z pilota nie.
rotor7
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 20 lip 2018, o 21:44
Model Lexusa: is
Skąd:: szczwcin
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: rotor7 »

Panowie
Mi przestał działać centralny zamek po odłączeniu aku na 2 tygodnie.
Więc nie tylko wymiana kluczyka ale również odłaczenie baterii wymaga ponownego kodowania.
tak dla informacji.
Pozdrawiam
Neutrino

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Neutrino »

n0rek pisze: Programowanie zaplonu/immo
1. Wloz w stacyjne kluczyk matke/zaprogramowany. Nie wlaczaj zaplonu
2. Nacisnij i pusc pedal gazu 5 razy
3. Nacisnij i pusc pedal hamulca 6 razy
4. Wyciagnij klucz ze stacyjki
5. Wloz nowy klucz w stacyjke.
6. Nacisnij i pusc pedal gazu 1 raz
7. Zaczekaj minutę. Swiatlo "security" powinno migac przez ta minute, gdy przestanie to twoj klucz jest prawidlowo zaprogramowany
8. Aby zakonczyc programowanie nacisnij pedal hamulca 1 raz

Note:
Zwracaj uwage na diode security, powinna zgasnac po punkcie 1 i nie zaswiecic sie ani razu az do punktu 6, pozniej zacznie migac przy punkcie 6 i zniknie znowu na zakonczenie 7.
Jezeli po punkcie 4 zacznie migac to musisz zaczac od nowa bo gdzies dales ciala :)
Po pkt.4, czyli wyciągnięciu mastera kontrolka security miga - procedura nie działa...i co teraz?
Próbowałem wielokrotnie i wciąż tak samo. Gdzie leży przyczyna?
Dodam, że programowanie zdalenego otwierania/zamykania z kluczyka sie powiodło. Bardziej jednak zależy mi na tym by auto dało sie urouchomić z drugiego/zapasowego kluczyka.
Ma ktoś jakiś pomysł?

Zrobiłem wszystko w/g instrukcji, tak jak ten Pan na filmiku
https://youtu.be/1aKb96V8A44
proztx
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 7 cze 2018, o 11:21
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: proztx »

Mam to samo co kolega wyżej, po punkcie 4. kontrolka miga, próbowałem ze 20 razy albo i lepiej.
Kluczyk otwiera i zamyka drzwi + otwiera bagażnik, ale przez to, że nie przechodzi programowania immo nie odpala.
Ma ktoś jakiś pomysł? Może jest jeszcze inna kombinacja? Na tę chwilę wertuje anglojęzyczne fora, jeżeli coś wpadnie - dam znać.
Neutrino

Re: Programowanie kluczyka IS200

Post autor: Neutrino »

Ja mam szary kluczyk, jako jedyny oryginalny. Podobno używając tego szarego nie da się zaprogramować immo. :-/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości