Stale świecące światła mijania GS450H

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Szybki1
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 maja 2016, o 23:11
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Stale świecące światła mijania GS450H

Post autor: Szybki1 »

W ASO mam znajomego, który sam stwierdził, że to jakaś zmota jest i że fabrycznie nie było takiej opcji.
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Stale świecące światła mijania GS450H

Post autor: elomike »

ech.. mi w ASO proponowali automatyczne włączanie w pozycji auto w ramach dziennych w ISie, ale podziękowałem za takie rozwiązanie.

Dziwna rzecz. A przygasa Ci podświetlenie zegarów i navi po uruchomieniu się tych świateł? Bo jeśli tak to może być coś grzebane przy czujniku zmierzchu i tam można poszukać.

Co ci ludzie wyprawiają z tymi autami, weź tu później kup używane auto bez patentów...
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Stale świecące światła mijania GS450H

Post autor: MateoM »

To ja się podłączę, bo mnie to zainteresowało :) Przeczytałem cały wątek, ale nie rozumiem - czy jeżeli NIE mam ledów do jazdy dziennej, a chciałbym korzystać w GS450H z funkcji auto w światłach to jest na to jakiś sposób? Tzn. aby w pozycji auto po odpaleniu samochodu zapalały się normalne światła i gasły po wyłączeniu silnika?
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: Stale świecące światła mijania GS450H

Post autor: adeq4 »

Tak, wystarczy zakleić, zakryć czujnik zmierzchowy. Jedyny problem jaki zauważyłem podczas tego rozwiązania to muszę ręcznie regulować jasność zegarów. Za dnia jest za ciemno, w nocy za jasno.
Szybki1
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 maja 2016, o 23:11
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Stale świecące światła mijania GS450H

Post autor: Szybki1 »

Z zaklejeniem czujnika to niegłupi pomysł jest, ale mój nie jest zaklejony. Rzeczywiście zegary się nie przełączają (podświetlenie jest stałe)- więc też podejrzewałem czujnik, ale dostać się do niego bez ściągania deski.... JAK?
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Stale świecące światła mijania GS450H

Post autor: MateoM »

adeq4 dzięki za odp. Przy takim rozwiązaniu to chyba bardziej upierdliwe jest jednak regulowanie światła niż pstryknięcie świateł... a są jeszcze jakieś sposoby? Pisaliście tu coś o przeprogramowaniu systemu.
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: Stale świecące światła mijania GS450H

Post autor: adeq4 »

A tego czujnika się nie wydłubuje ?

MateoM, możesz na początek zakleić kawałkiem izolacji i stwierdzisz czy Ci to przeszkadza czy nie.
Szybki1
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 maja 2016, o 23:11
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Stale świecące światła mijania GS450H

Post autor: Szybki1 »

A jeśli u kogoś (czyt. mnie) jest już taki babol... i nie jest to zaklejenie taśmą... Może ktoś wie, czy za czujnik zmierzchu odpowiedzialny jest jakiś bezpiecznik, czy może jest gdzieś w miarę dostępne dojście do wiązki/wtyczki ?? Patrzyłem na allegro jak wygląda ten czujnik i on ma takie zaczepy, że raczej dłubania nie chcę ryzykować.
Szybki1
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 maja 2016, o 23:11
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Stale świecące światła mijania GS450H

Post autor: Szybki1 »

Tajemnica rozwiązana :)
Fakt- taśmy nie było na czujniku... była pod nim :)
Jeden z zaczepów tego kapturka jest złamany, ale wydaje mi się, że jeśli ktoś szuka prostego rozwiązania jazdy na światłach w dzień- warto.
W załączeniu winowajca.
Załączniki
20170511_175355.jpg
20170511_175355.jpg (124.24 KiB) Przejrzano 4135 razy
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Stale świecące światła mijania GS450H

Post autor: elomike »

Szybki1 pisze:Tajemnica rozwiązana :)
Fakt- taśmy nie było na czujniku... była pod nim :)
Jeden z zaczepów tego kapturka jest złamany, ale wydaje mi się, że jeśli ktoś szuka prostego rozwiązania jazdy na światłach w dzień- warto.
W załączeniu winowajca.

Jeśli ktoś pokusił się o coś takiego w swoim samochodzie, to nie chcę wiedzieć jak naprawiał inne usterki... dramat... Światła można ustawić w ASO żeby świeciły cały czas w pozycji AUTO. Jeśli ktoś lubi takie rozwiązania to żaden problem, myślę że przy lekkich znajomościach to nawet nic za to nie policzą.

Ten patent z taśmą to fuszera według mnie, bo ten czujnik nie obsługuje tylko włączania/wyłączania świateł, ale też jasność deski - jeśli komuś nie przeszkadza to, że w dzień ma wszystko przygaszone że g*** widać (w sumie tak chyba jeździ 1/3 Polski - nie jestem w stanie pojąć jak to kogoś może nie drażnić) to może tak zrobić. Można też niby sobie wówczas regulować pokrętłem, tylko wtedy chyba łatwiej jest po prostu zapalić światła normalnie, a przygaszanie deski zostawić dla czujnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości