Światła do jazdy dziennej is 250

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Misha
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 14:35
Model Lexusa: 2010' IS250 | 2002' IS300SC
Skąd:: Radzymin
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej is 250

Post autor: Misha »

Światełka dziś zamontowane na powrót w aucie - jest fotorelacja, muszę tylko to ogarnąć, opisać i będzie taki mały DIY :)
Świecą ładnie ;)
cr@cker
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 7 lis 2016, o 10:10
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej is 250

Post autor: cr@cker »

a Masz zdjęcie pudełka bo na aliexpress też coś takiego jest i kosztuje połowę mniej :)
fierogt
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 lip 2016, o 16:16
Model Lexusa: is
Skąd:: sękocin
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej is 250

Post autor: fierogt »

u mnie działają bez problemu od marca montaż faktycznie mega prosty najważniejsze że wygląda to bezinwazyjnie polecam wszystkim .
cr@cker
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 7 lis 2016, o 10:10
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej is 250

Post autor: cr@cker »

No to dajcie jakies foto lub opis skąd wziąść 12v i czy wpiąć się pod kabel od postojówki (mowa o przekaźniku który jest w zestawie) czy jest jakaś kostka w która można się wpiąć
Misha
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 14:35
Model Lexusa: 2010' IS250 | 2002' IS300SC
Skąd:: Radzymin
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej is 250

Post autor: Misha »

cr@cker pisze:No to dajcie jakies foto lub opis skąd wziąść 12v i czy wpiąć się pod kabel od postojówki (mowa o przekaźniku który jest w zestawie) czy jest jakaś kostka w która można się wpiąć
Tu powinieneś znaleźć odpowiedzi ;) viewtopic.php?f=41&t=16523
CTHMIS
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 5 cze 2017, o 20:16
Model Lexusa: IS 250 AWD > IS 350 AWD
Skąd:: Podhale
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej is 250

Post autor: CTHMIS »

Witajcie,
jestem posiadaczem is250 awd od 2 tygodni, ale zdążyłem już zamontować nieco inne DRL niż opisywane powyżej.
Mam wersję USA, więc seryjnie świeciły u mnie światła drogowe z ograniczoną mocą, ale zostały wyłączone a DRL podpięte pod zasilanie po zapaleniu silnika.
Jeżeli ktoś będzie chętny to zrobię tutorial co i jak :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krzluk
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 21:08
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej is 250

Post autor: krzluk »

U mnie wygląda to tak:
https://youtu.be/eRI8KpWrSSA
Jak ktoś jest zainteresowany, dam kilka wskazówek co i jak.
Dodam, że na światłach postojowych założyłem wtyczkę, żeby nie było problemów na stacji diagnostycznej, z badaniami technicznymi...pytałem i jest to niedozwolone, ale po odłączeniu świateł dziennych zostają tylko światła o barwie pomarańczowej i diagnosta musiałby dostać się do klosza, żeby sprawdzić jaka żarówka jest włożona :biggrin2:
Po przełączeniu się na auto, światła same się przełączają - na prawdę wygoda i świetny bajer :puchar:
Awatar użytkownika
Hemski
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 24 cze 2017, o 08:34
Model Lexusa: is250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej is 250

Post autor: Hemski »

witam

a czy ktos montowal DRL zamiast halogenow?
Lub cos o tym wie.. zauwazylem ze jest taka opcja i mysle czy ich tam nie wstawic :scratch:
Ktos cos?

Dzieki!
Das-Kuechen-Studio
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2017, o 00:26
Model Lexusa: IS
Skąd:: Berlin
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej is 250

Post autor: Das-Kuechen-Studio »

CTHMIS pisze:Witajcie,
jestem posiadaczem is250 awd od 2 tygodni, ale zdążyłem już zamontować nieco inne DRL niż opisywane powyżej.
Mam wersję USA, więc seryjnie świeciły u mnie światła drogowe z ograniczoną mocą, ale zostały wyłączone a DRL podpięte pod zasilanie po zapaleniu silnika.
Jeżeli ktoś będzie chętny to zrobię tutorial co i jak :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pasują nie mniej od seryjnych :)
Awatar użytkownika
antarax177
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 4 lut 2015, o 18:33
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej is 250

Post autor: antarax177 »

Witam :smile:

Jestem nowym użytkownikiem forum i posiadaczem IS'a, jednak pierwsze co zrobiłem to właśnie montaż świateł do jazdy dziennej, dlatego pozwolę sobie podzielić się tutaj moim rozwiązaniem.
Chciałem uniknąć montowania szpetnych ledów gdzieś na zderzaku jak również rozklejania lampy żeby do środka listwy ledowe wsadzić, dlatego postanowiłem zamontować żarówki w lampie maksymalnie po wewnętrznej stronie jako, że znalazłem tam puste gniazdo na żarówkę. I tutaj pragnę zaznaczyć, mam lampy zamienniki ale z tego co się orientuje w OEM'ie też są takie gniazda (nie mam pojęcia do czego były wykorzystywane, bo każdy z moich znajomych ma je puste, wiec może ktoś tutaj będzie wiedział do czego służyły), tak więc zakupiłem ledowe żarówki z mocowaniem H11 (takie dokładnie jak w lampie jest), na początek najtańsze z alledrogo za 10 zł sztuka na diodach SMD, jednak jak to się mówi co tanie to drogie i niezbyt mocno świeciły, tak więc zakupiłem żarówki na diodach cree za 40zł za sztukę (świecą wyśmienicie). :biggrin2:
Początkowo chciałem się podłączyć do jakiegoś wolnego pinu we wtyczce do reflektorów i spróbować na komputerze ustawić działanie ich jak dziennych jednak nie mam dostępu do interfejsu, a płacić w serwisie się nie opłacało więc tego rozwiązania nie testowałem, ostatecznie kupiłem przekaźnik z przewodem do świateł pozycyjnych w celu wyłączenia dziennych, biorący zasilanie do ledów bezpośrednio z akumulatora (żeby nie zaburzać odczytów komputera wpinając się gdzieś w wiązki) natomiast załączanie ledów odbywa się poprzez podłączenie jeszcze jednego przewodu do któregoś kabla w wiązce gdzie pojawia się napięcie po włączeniu zapłonu, dodam jeszcze że przekaźnik działa na tej zasadzie, że załączy się dopiero po otrzymaniu napięcia powyżej 13.5V, więc nie musimy się martwić, że po włączeniu zapłonu, żeby na przykład posłuchać radia włączą się dzienne, nastąpi to dopiero, gdy odpalimy silnik i alternator podbije napięcie do około 14V.

Poniżej zdjęcia z efektem pracy, niestety bardzo ciężko było uchwycić aparatem efekt. Mogę jednak powiedzieć, że od założenia ledów miałem 2 kontrole rutynowe policyjne oraz byłem na przeglądzie i ani policjanci ani na przeglądzie nie było zastrzeżeń :dirol:

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości