Założenie haka do lexusa rx 330

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
mati11011
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 4 lip 2016, o 14:06
Model Lexusa: rx330
Skąd:: Marklowice
Kontakt:

Założenie haka do lexusa rx 330

Post autor: mati11011 »

Witam. mam pytanie czy może ktoś sie orientuje jak wyglada zakłdanie haka do rx 330
mam pytanie czy trzeba przycinac zderzak , czy trzeba wiercić dziury w samochodzie, jak wyglada podłączenie elektryki,
i może ktoś wie jaki hak najlepiej wybrać
Pozdrawiam Mati
franklin1978
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2015, o 10:21
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Założenie haka do lexusa rx 330

Post autor: franklin1978 »

Hak zamontowałem sam nie posiadając w tym żadnego doświadczenia. Zajęło mi to cały dzień.
Kupiłem hak w internecie firmy Steihoff ze zwykłą wiązką bez modułu. Zderzak lekko wycina się od dołu. Jest to konieczne. Nic nie trzeba wiercić. Hak pasuje w miejsca fabryczne do tego przeznaczone. Trzeba jedynie odciąć uchwyty mocujące tylną Belkę, która znajduje się pod zderzakiem. Do haka jest dołączona szczegółowa instrukcja.
Elektrykę podpiąłem do tylnego oświetlenia. Wszystko działa i nie wyskakują żadne błędy. Jak się zdejmie listwę psrogową od bagażnika to idzie cała wiązka od oświetlenia. Wystarczy zwykła probówka z ostrym czubkiem żeby odnaleźć właściwe przewody. Nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Wystarczą klucze nasadowe, szlifierka kątowa, lutownica.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Założenie haka do lexusa rx 330

Post autor: carsik »

franklin1978 pisze:Hak zamontowałem sam nie posiadając w tym żadnego doświadczenia. Zajęło mi to cały dzień.
Kupiłem hak w internecie firmy Steihoff ze zwykłą wiązką bez modułu. Zderzak lekko wycina się od dołu. Jest to konieczne. Nic nie trzeba wiercić. Hak pasuje w miejsca fabryczne do tego przeznaczone. Trzeba jedynie odciąć uchwyty mocujące tylną Belkę, która znajduje się pod zderzakiem. Do haka jest dołączona szczegółowa instrukcja.
Elektrykę podpiąłem do tylnego oświetlenia. Wszystko działa i nie wyskakują żadne błędy. Jak się zdejmie listwę psrogową od bagażnika to idzie cała wiązka od oświetlenia. Wystarczy zwykła probówka z ostrym czubkiem żeby odnaleźć właściwe przewody. Nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Wystarczą klucze nasadowe, szlifierka kątowa, lutownica.
a podpinałeś do tego haka przyczepę i nie wyskoczyły błędy?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości