Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Dokładnie - z jednej strony tak ale teoretycznie miracast w kabinie też idzie podpiąć. Ja zrobiłem tak bo kamerka jest w bagażniku i musiałbym od niej ciągnąć sygnał do kabiny. A z tyłu przy navi jest trochę miejsca i mi tam pasowało.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

To jeszcze pooglądam, może jednak wszystko u mnie wyląduje w podłokietniku lub w okolicy. Kamerkę mam (polift) jak już wspomniałem.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Wiem, dlatego w tunelu środkowym spokojnie mógłbyś to umieścić. Chyba nawet wygodniej. W bagażniku było wybitnie niewygodnie to robić. Pozycje które trzeba było przybrać to naprawdę cyrkowe akrobacje ;) Jedyne co, to używając miarboxa kamera nie przełączy Ci się sama, bo sygnał jest współzielony z navi - z tego co pamiętam. Jak masz ekran na radio albo klimę to włącza się automatycznie kamera?
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

O ile dobrze kojarzę, to obojętnie co jest na ekranie, włączenie wstecznego powoduje przełączenie na kamerę.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Obawiam się tylko, czy w tej sytuacji niezaleznie co bedzie na ekranie, to pokaze Ci obraz z mirabox.

Navi jest wpięte do modulu od kamery, który przesyła sygnał dalej - ale jest to jedna linia SRGB. Kiedy kamera jest wyłączona to idzie sygnał z navi. Jak wepniesz się między moduł kamery i moduł wyświetlacza to sygnał z kamery będzie ingnorowany. Musiałbyś wpiąc się między navi, a moduł od kamery.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Racja. Tutaj chyba nie będzie lepszego rozwiązania poza wpięciem się między nawigację i kamerę.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

q3_ pisze:O ile dobrze kojarzę, to obojętnie co jest na ekranie, włączenie wstecznego powoduje przełączenie na kamerę.
Tak właśnie jest - sprawdziłem.
Ale dodatkowo jeśli mam włączony wsteczny, obraz z kamery się wyświetla i nacisnę któryś z przycisków (obojętnie który) typu: Audio, Map itp, to obraz się zmienia na ten, związany z uruchomioną funkcją. I powrót do obrazu z kamery wymaga przejścia na inny bieg i włączenia ponownie wstecznego.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

owczar pisze:Na Jdmfsm.info jest wszystko. Schematy navi w zasadzie te same bo czytnik pasuje p&p.

U Ciebie dochodzi moduł od kamerki, ale i tak najlepiej podpiąć się przed navi. Wtedy widok z kamery będziesz miał normalnie z większym priorytetem.
Wracam do tematu (ostatnio nie było czasu). Czy mógłbyś nieco rozwinąć temat wpięcia się z sygnałem wideo? Z Twojego opisu nie wynika, żebyś przełączał sygnał wideo między nawigacją a miraboxem (czy raczej konwerterem AV/RGBS), a powyżej piszesz o priorytecie. W jaki sposób wymusza się wyższy priorytet danego urządzenia?

Ze schematu wynika, że u mnie sygnał z kamery oraz nawigacji jest kierowany (osobne sygnały) do urządzenia nazywanego Television Camera ECU, a stamtąd idzie już jeden komplet okablowania do wyświetlacza.

Pzdr.
Q3
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Podepnij się między navi a tym modułem.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Ale w sensie równolegle, bez przełączania sygnału między mirabox a nawigacją ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości