Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Hej, wspominałeś w wątku, że znalazłeś aplikację na telefon, która się automatycznie łączy będąc w zasięgu urządzenia mirabox. Zacząłem grzebać po sklepie play ale jak do tej pory znalazłem głównie aplikacje wyświetlające dużo reklam i nie pomagające w niczym. Czy mógłbyś się podzielić wiedzą co zastosowałeś do ogarnięcia tematu? Z góry dzięki.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Hej

Uzywałem taskera. Teraz w xiaomi mam skrót na belce więc nie używam taskera. Ale w tym programie możesz ustawić scenariusz - np jak połączy z zestawem BT to włącz Wifi i uruchom program miracast - to skrót do funkcji w systemie (do pobrania z google play). Jak masz roota to możesz potem ustawić kliknięcie na liście.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Hej
W końcu wczoraj udało mi się zainstalować i przetestować miracasta w moim samochodzie. Wszystko działa, wymaga jeszcze drobnych poprawek bo mi się kabelek od zielonego koloru gdzieś urwał w ferworze walki. Widać też jakieś takie linie skośne na ekranie jakby coś nie do końca poprawnie było z synchronizacją. Mam nadzieję że to ogarnę szybko i pozostanie cieszyć się działającym rozwiązaniem.
Dzięki za inspirację i odpowiedzi.


Kontynuuję:
Kabelek od zielonego poprawiony teraz są wszystkie kolory.
Niestety wciąż mam dwa problemy do rozwiązania.

Pierwszy to te ukośne linie. Wygląda to mniej więcej tak jak na załączonych obrazkach.
Obrazek
Powyżej widać też jakieś takie półokrągłe linie, ale to jakieś efekty związane z samym zdjęciem. Chodzi mi o te ukośne jasne linie idące w poprzek ekranu.

Obrazek
Tutaj te linie widać głównie na górze i dole ekranu. Poprzedni obraz był wygenerowany jedynie przez sam moduł wspomniany poniżej, ten - z podpiętym i włączonym modułem miracast.

Na moje oko ten efekt wprowadza modulik, którego użyłem do przekształcenia sygnału z VGA na RGBS. To taki modulik zakupiony u Chińczyków:
Obrazek


Drugi problem to kwestia odpowiedniego ustawienia kontrolek jasności, kontrastu, nasycenia kolorów. Można je ustawić tak, że obraz jest wyświetlany bardzo ładnie (nie tak jak na zdjęciu powyżej), ale po odłączeniu zasilania i ponownym włączeniu ustawienia się gubią i obraz jest przejaskrawiony jak na drugim zdjęciu.
Parametry ustawia się przy pomocy menu obsługiwanego tymi mikroprzełącznikami widocznymi na płytce. Nie ma tam opcji typu "zapisz" lub czegoś podobnego. Może nie da się tego zapisać, a może trzeba użyć jakiejś magicznej funkcji.

Ktoś może miał do czynienia z powyższymi i byłby w stanie się wypowiedzieć?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Nie widać zdjęć...
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Sorry coś mi się pozajączkowało i poszło dwa razy to samo ... :/
Ze zdjęciami zawsze jakieś problemy ;). Zaraz pogrzebię i sprawdzę - ja je widzę :)
Ostatnio zmieniony 7 maja 2018, o 22:37 przez q3_, łącznie zmieniany 1 raz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Usunąłem dubel ;)

Już widzę. Na vpn nie mam połączenia do tej strony :)
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Nie ma to jak czujne oko Moderatora ;) Dzięki

Hehe z vpnami tak bywa.

Od razu dodam, że w swoim rozwiązaniu użyłem przekaźników sterowanych bezprzewodowo (od Chińczyka oczywiście) i do włączenia/wyłączenia całości używam pilota w samochodzie - nie ciągnąłem dodatkowych kabelków do przełączników.

I może przy okazji podsumuję. Kupiłem następujące moduły:
Konweter VGA/RGBS
Obrazek
Moduł miracast
Obrazek
Zespół przekaźników
Obrazek
Konwerter 12V/5V
Obrazek
Zdalne sterowanie
Obrazek

Plus trochę złączek żeby się wpiąć w system LSa i pudełko do zainstalowania wewnątrz całej tej elektroniki.
Ostatnio zmieniony 7 maja 2018, o 22:51 przez q3_, łącznie zmieniany 1 raz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Rzeczywiście, problem tkwi pewnie w konwerterze.

U mnie były trymery do jasności, kontrastu i nasycenia. Dzięki temu ustawienie zostawały także po odłączeniu zasilania. Może zapytaj Chińczyków czy mają na to jakiś sposób?
Mój sprzedawca był bardzo pomocny i pomógł rozwiązać problem z masą w audio.

Bezprzewodowe przekaźniki to fajny patent. Teraz też pewnie bym tak zrobił. Z tymi kablami było mnóstwo zabawy. A tak tylko cyk i już.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: q3_ »

Sprzedawca się niestety w międzyczasie zamknął - te moduły leżą u mnie prawie pół roku. Nie mniej inni mają to w ofercie, więc może ktoś będzie chciał się podzielić wiedzą. Zobaczymy.
A z audio akurat nie było u mnie problemu - gra pięknie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Pilot do miracast jest radiowy czy na IR?

Z moim modułem jest też jeden problem. Na mrozie po włączeniu obraz jest chwilę czarno biały. Ale to kwestia zmiany pojemności. Ciężko znaleźć wspólny zakres by kamera cofania i miracast działały idealnie. Ostatecznie wpadł kondensator tantalowy dobrany empirycznie, który zastąpił niestabilny trymer.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości