Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Jako, że oem mapy. nawet aktualne nie są zbyt dopracowane i nie oferują wielu funkcji dostępnych w telefonie, postanowiłem poszukać alternatywy. Od dłuższego czasu myślałem o podłączeniu telefonu do wyświetlacza OEM po kablu, ale nie było od jakiegoś czasu telefonów z wyjściem AV. Ale ostatnio pojawiła się możliwość łączności bezprzewodowej czyli miracast i airplay. Są już gotowe urządzenia w Chinach, które dodatkowo obsługują DLNA.

Pozostaje podłączenie do wyśietlacza OEM i systemu audio. Ten temat u mnie częściowo jest ogarnięty, bo potrzebny jest konwerter sygnału av do rgbs - navtool lub customowe rozwiązanie.
Ja mam u siebie coś takiego:
http://allegro.pl/konwerter-cvbs-fbas-k ... 70752.html

Sygnał RGBS od kamery cofania jest przełączany automatycznie 4 przekaźnikami po włączeniu wstecznego.

Do miraboxa muszę jeszcze dorobić przełączanie sygnału audio (4 separowane linie +/- L +R) oraz przełączanie sygnału na wejściu konwertera RGBS.
Do tego celu zaprojektowałem prosty układ na 6 przekaźnikach. Schemat ideowy:
Obrazek

Części właśnie przyszły i będę powoli zaczynał składanie.

Jeśli chodzi o mirabox to zamówiłem z Chin 5G+2.4G na chipsecie RT1185. Zamówione przed chwilą, więc pewnie będzie za 2 tygodnie. Do tego czasu chcę zrobić wyprowadzenia w aucie plug and play.
http://www.aliexpress.com/item/5G-WIFI- ... 07371.html

Sterowanie wizją i audio będzie realizowane za pomocą 2 przełączników w podłokietniku. Będzie trochę zabawy z podłączeniem, ale potem możliwoście nieograniczone - można podpiąć dodatkowe wyświetlacze LCD, odtwarzać filmy, muzykę, przesyłać tylko dźwięk lub obraz, a wszystko taniej niż jakaś cyfrowa zmieniarka czy inne rozwiązania.

A tak to działa:
https://www.youtube.com/watch?v=zMg-iL-zhFY
mamut55
Lex user
Posty: 163
Rejestracja: 9 lut 2016, o 22:42
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: mamut55 »

Czarna magia póki co :D Czekam aż już wszystko zamontujesz i jaśniej napiszesz co trzeba dokładnie kupić, gdzie podpiąć itd :D
Rumcyk27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 7 mar 2016, o 17:34
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: OST
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: Rumcyk27 »

Baardzo ciekawy pomysł, mam tylko prośbę, jakby można było wstawić większy rysunek, lub wrzucić go na serwer, byłoby lepiej i bardziej czytelne. Brak mi opisu wyprowadzeń radia, bo może też bym coś w przyszłości pokombinował. W poprzednim aucie również podpinałem zagłówki dvd, efekt był znakomity, z tym, że radio nota bene"chińczyk" był do tego świetnie przygotowany. Nie mniej jednak rozumiem, że przekaźniki są ustawione w trybie bramki logicznej, w przypadku uruchomienia kamerki cofania - sygnał automatycznie się przełączy na kamerkę - tak mam to rozumieć??? A po drugie co można podać na wejście AUX???? Tylko fonię??
Moondravsky
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 4 sty 2015, o 18:45
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Kłodzko
Kontakt:

Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: Moondravsky »

A nie lepiej włożyć tablet i wtedy dosłownie wszystko się ma w samochodzie a i koszt niewielki w porównaniu do stacji multimedialnych. Koszt około 600 zł.
Link o co w tym chodzi:
http://www.pcworld.pl/artykuly/399197/T ... odowy.html

Obrazek
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Rumcyk27 pisze:Baardzo ciekawy pomysł, mam tylko prośbę, jakby można było wstawić większy rysunek, lub wrzucić go na serwer, byłoby lepiej i bardziej czytelne. Brak mi opisu wyprowadzeń radia, bo może też bym coś w przyszłości pokombinował. W poprzednim aucie również podpinałem zagłówki dvd, efekt był znakomity, z tym, że radio nota bene"chińczyk" był do tego świetnie przygotowany. Nie mniej jednak rozumiem, że przekaźniki są ustawione w trybie bramki logicznej, w przypadku uruchomienia kamerki cofania - sygnał automatycznie się przełączy na kamerkę - tak mam to rozumieć??? A po drugie co można podać na wejście AUX???? Tylko fonię??
Wrzucę gdzieś większy screen. To tylko schemat ideowy. Z radia biorę sygnał audio.

Założenie jest takie, że wyjściowo na LCD jest sygnał z navgacji. W momencie gdy przełączę sygnał video przyciskiem pojawi się obraz z mirabox. Ale jak wrzucę wsteczny, to niezależnie na której pozycji będzie przełącznik pojawi się obraz z kamery.


Moondravsky pisze:A nie lepiej włożyć tablet i wtedy dosłownie wszystko się ma w samochodzie a i koszt niewielki w porównaniu do stacji multimedialnych. Koszt około 600 zł.
Link o co w tym chodzi:
http://www.pcworld.pl/artykuly/399197/T ... odowy.html

Obrazek
Dawno bym tak zrobił, ale w LS430 ekran jest wielofunkcyjny - obsługuje z niego navi, klimatyzację, radio, ustawienia i inne. Druga rzecz, to do tabletu będzie problem podłączyć kamerę cofania. Kolejna sprawa, to mimo wszystko chcę zachować wewnątrz totalną serię, a ten dodatek będzie ukryty w czeluściach bagażnika :)
Awatar użytkownika
c-7
Lex user
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 14:54
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: c-7 »

Czy mirabox ma własną stronę z ofertą.
Dlaczego wybrałeś akurat ten model miraboxa?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Kupno w Chinach to generalnie loteria. Ale jest ochrona kupujacych. Sprzedawca jest responsywny, a moduł niby obsługuje 5G i 2.4G. Na 5G internet działa mi o wiele szybciej, stąd decyzja o zakupie modułu z 2 częstotliwościami.
Na tej aukcji sprzdawca podaje także chipset RT1185. No i cena była dobra :)
Awatar użytkownika
c-7
Lex user
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 14:54
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: c-7 »

Jasne.
RGBS to to samo co CVBS ?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Niestety nie - CVBS to inaczej AV. A RGBS to rozdzielony sygnał red green blue i sync.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Mirabox, airplay na wyświetlaczu OEM

Post autor: owczar »

Prace powoli idą do przodu. Moduł do przełączania AV gotowy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozostało zarobienie wtyczki 8 pin. W weekend montaż w aucie - czyli wyprowadzenie zasilania - rozpięcie syngału audio i wyprowadzenie do chinch-y. Uporządkowanie kabli i zarobienie kostki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości