[IS200] Automatycznie składane lusterka

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS200] Automatycznie składane lusterka

Post autor: luki90 »

O ekstra :D
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
Arri3
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 11 mar 2014, o 21:45
Model Lexusa: IS300 Sport
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200] Automatycznie składane lusterka

Post autor: Arri3 »

Hahaha zobacz ile radości możesz dasz innym użytkownikom. :)
Widziałem, że można sobie taki moduł kupić. Wykorzystuje on impulsy centralnego do zamknięcia i otwarcia oraz oświetlenie wnętrza, które się włącza i wyłącza przy otwieraniu i zamykaniu. Nie przyglądałem się jak to tam dokładnie działa, wiem natomiast, że trzeba tam ustawić szacowany czas zamykania i otwierania lusterek potencjometrem.
pezet6
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2016, o 11:50
Model Lexusa: is 200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Automatycznie składane lusterka

Post autor: pezet6 »

witam, wszystkich, temat super zamówiłem przekazniki, czy moze coś ruszyło na temat centralnego zamka
wydaje mi sie ze lepiej by było gdyby lusterka składały sie razem z zamykaniem samochodu i jego otwieraniem niż przękrecaniem stacyjki
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Automatycznie składane lusterka

Post autor: brat_z »

Jestem ciekawy jak długo wytrzymają te mechanizmy lusterek przy ciągłym zamykaniu i otwieraniu...
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Automatycznie składane lusterka

Post autor: blue »

Właśnie z tego powodu nie uważam tej modyfikacji za sensowną.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200] Automatycznie składane lusterka

Post autor: kupiec1985 »

brat_z pisze:Jestem ciekawy jak długo wytrzymają te mechanizmy lusterek przy ciągłym zamykaniu i otwieraniu...
z tego co kojarzę mechanizmy te w lusterkach padają jak są długo nie użytkowane tak samo jak wycieraczka na tyle w SC
ja składam ręcznie codziennie i przy największych mrozach bez problemu działało , automatyka tego elementu z zamykaniem z pilota wraz z centralnym była by wisienka na torcie :LEXUS:
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Automatycznie składane lusterka

Post autor: endrju1 »

a co przy dużych mrozach? trzeba by pomyśleć w stosunku do tego moda, aby guzikiem dało się wyłączyć automatyczne składanie.
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS200] Automatycznie składane lusterka

Post autor: luki90 »

kupiec1985 pisze:
brat_z pisze:Jestem ciekawy jak długo wytrzymają te mechanizmy lusterek przy ciągłym zamykaniu i otwieraniu...
z tego co kojarzę mechanizmy te w lusterkach padają jak są długo nie użytkowane tak samo jak wycieraczka na tyle w SC
ja składam ręcznie codziennie i przy największych mrozach bez problemu działało , automatyka tego elementu z zamykaniem z pilota wraz z centralnym była by wisienka na torcie :LEXUS:
Też tak uważam :acute: Jakiś czas temu umyłem L wieczorem, rano przychodzę i oczywiście jak na tą porę roku w nocy ścisnął mróz, lusterka nawet się nie zajękneły.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
pezet6
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2016, o 11:50
Model Lexusa: is 200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Automatycznie składane lusterka

Post autor: pezet6 »

kupiłem te przekazniki co były podane z allegro, jednak lusterka nie działaja, moze przy tym przekazniku trzeba inaczej podpiąć??

http://allegro.pl/przekaznik-5v-12a-no- ... 41911.html
Vincenzo92
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 20:50
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Głubczyce
Kontakt:

Re: [IS200] Automatycznie składane lusterka

Post autor: Vincenzo92 »

Po uno jeśli się boicie zużycia mechanizmu lusterek to proponuje może komunikację miejską bo się samochód zużywa. Tak na poważnie ludzie po to coś jest żeby tego używać. Jeśli chodzi o mróz to nie zrobiłem nic innego od tego co jest a jedynie zastąpiłem guzik układem przełączającym po zapłonie, w czym więc problem skoro się nie zająkneły na mrozie z przyciskiem to tak samo będzie z tym układem. Pan powyżej otrzymał już odpowiednią pomoc wszystko działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości