[IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
PBMiura
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 14 lis 2014, o 13:27
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pabianice
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: PBMiura »

U siebie też chcę wsadzić 6 cali, mierzyłem swój seryjny ekran i ma wymiary prawie identyczne z Navroad smart duo.
Kupiłem już nawet tablet, ale nie mam czasu się za to zabrać, poza tym ma być bez żadnych dziur i śladów ingerencji.
Poza tym chcę ogarnąć klawiaturę bezprzewodową na OTG, wejscie na pendrive z muzyką na OTG i kilka innych bajerów.
Zobaczymy co mi z tego wyjdzie, ale pewnie nie prędko będę miał odrobinę czasu aby się tym zająć :/
Awatar użytkownika
Lisek
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 21:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Lisek »

Nieźle wyszło , ale mnie niestety strasznie by 'raził' ten wystający bok. Ja również poszukuję co by tam zamontować. Tylko ,że u mnie jest navi przedliftowa a to co tam zamontuję mam zamiar przeważnie używać do muzyki. Ostatnio przez przypadek znalazłem w sklepie cyfrową ramkę 6 cali na zdjecia i z możliwością odtwarzania muzyki ,ale nie miała wyjścia aux.
Ronald
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 8 sty 2015, o 23:48
Model Lexusa: IS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Ronald »

Jak zamontujecie 6", wtedy wyświetlacz nie wypełni całej luki po oryginalnym wyświetlaczu navi i będzie widać np logo producenta. Także i tak źle i tak niedobrze, choć ja wolę i tak dobrze i tak dobrze :-)
Jeżeli masz pytania ws IS430 to pisz bezpośrednio na 512 424 819, bo na forum bywam niestety rzadko.
Zewus
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:50
Model Lexusa: IS200
Skąd:: KATOWICE
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Zewus »

Ronald pisze:Jak zamontujecie 6", wtedy wyświetlacz nie wypełni całej luki po oryginalnym wyświetlaczu navi i będzie widać np logo producenta. Także i tak źle i tak niedobrze, choć ja wolę i tak dobrze i tak dobrze :-)


Przedlft miał mniejszy ekran i 6" pasuje prawie idealnie, kombinowałem nawet z RaspberryPI albo Odroida +7cali ekran dotykowy, wtedy nie ma problemu z cięciem daszka a ekran jest spory ale gra nie warta świeczki moim zdaniem bo trzeba dokładać GPS itp a montując table czy telefon masz wszystko w jednym.
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: dzibi »

zastanawiałem się, czy nie podłączyć klawiatury BlueTooth do takiego tabletu. Na pewno na postoju ułatwiłoby korzystanie z niego :)
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: madkiw »

A ja mam do was takie pytanie, też myślę żeby to zrobić, tylko ja chciałem tam wrzucić jakąś zwykłą nawigację. Tylko tak myślę nad zasilaniem jej. I tak wpadłem na to:
http://allegro.pl/przetwornica-napiecia ... 05974.html
Kabelek wlutowałbym z jednej strony bezpośrednio w nawigację, tylko skąd wziąć zasilanie 12V z auta, wiem że z tej kostki można, ale wpiąć się pod baterię, czy może ACC ?
Jeśłi ACC to dostawałaby prąd dopiero po przekręceniu kluczyka ? Dobrze myślę ? Nie jestem elektrykiem, stąd te pytanie :)
Ronald
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 8 sty 2015, o 23:48
Model Lexusa: IS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Ronald »

Miałem kiedyś taką przetwornicę w Alfie 159. Przetwornica była na 500W, 4 laptopy były podpięte nonstop i ledwo ledwo to ciągnęła. Koszt montażu 500 zł,gdzie koszt samej przetwornicy oscylował w grnicy 100 zł. Reszta to materiały i robocizna. Miałem ją podłączoną na zapłon do samochodu. Uważam, że jeżeli to ma być tylko do navi, to są tańsze sposoby.
Jeżeli masz pytania ws IS430 to pisz bezpośrednio na 512 424 819, bo na forum bywam niestety rzadko.
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: WoznY »

Oj panowie panowie, przerabiałem ten temat przez całe lato i wyszło to u mnie tak:

Obrazek

Nic nie wystaje, z prawej strony jest tylko mały estetyczny guziczek do wygaszania tabletu:)

7" tablet :) wysuwa się i chowa, ekran się sam włącza podczas odpalenia.

Pozostało mi tylko do ogarnięcia podłączenie AUX do orginalnego radia ( teraz mam subwoofer nieorginalny dlatego radio nieorginalne, ale to też sie zmieni na serie + sub w tylne glosniki)
I kwestia ładowania, mam albo za kiepski przewod, albo ładowarkę.

Najwiekszym problemem wg mnie są zakłucenia z alternatora po odpaleniu auta ( używałem już filtrów i niestety nie pomogły)
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: kupiec1985 »

podłacz minus bezpośednio pod aku a nie do masy kozystajac z grubej plecionki w dobrej izolacji , w innych autach jak robiłem tak to pomagało na taką dolegliwość

co do AUX in jest sprawa prosta tylko trzeba rozebrać całe radio by się wlutować , ja tez wrzucałem oem głośniki do słupków (razem z słupkami z tyłu i suba bo nie miałem :( słupki grają bez problemu co do suba narazie gra pasywnie bo nie mam czasu ogranąc na aktywny po oem wzmacniaczu w nim wbudowanym
ten tablet to napewno masz 7" ?? bo widze że navi masz przedlifta i tam nie ma tak dużej przekątnej , chyba ze coś ciełeś
Zewus
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:50
Model Lexusa: IS200
Skąd:: KATOWICE
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Zewus »

WoznY

Jaki tablet włożyłeś, możesz zrobić dokładniejsze zdjęcie daszka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości