[IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Awatar użytkownika
Dud.ek
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2011, o 20:09
Model Lexusa: IS200
Skąd:: BIELSKO-BIAŁA

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Dud.ek »

Też szarpłem się na modyfikacje fabrycznej navi bo mam wersje cd. Zakupiłem budżetową nawigacje 5 cali, nie inwestowałem w lepszy sprzęt bo nie byłem pewien powodzenia tego projektu. Nawigacja weszła w fabryczną ramke wewnątrz mechanizmu otwierania. Lag widoczny na filmie jest spowodowany włączeniem urządzenia w chwili nagrywanie, normalnie jest nieco lepiej. Nawigacja przetestowana w praniu, w miejscu anteny ma zrobione dodatkowe otwory aby blacha nie blokowała sygnału. Guzik widoczny na górze made by Me. Na dole kabel usb do ładowania w zapalniczce poprowadzony tyłem deski rozdzielczej, zwinięty wystaje tylko wtyczka nie widoczna w normalnym użytkowaniu . Programy to Mapa Map i Sygic. Na obu działa jednak preferuje nieco prostszą mape map. Modyfikacja tania (jedynie koszt nawigacji) oraz szybka w wykonaniu bo bez lutowania i wiekszych przeróbek.

https://www.youtube.com/watch?v=BvufEfePg94
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Rybstonik »

No i mi udało sie wmontowac tabcia lenovo w navi. Niestety mialem przedlift wiec ciecie ramki bylo obowiazkowe. Nad estetyka musze popraciwax zeby wygladalo jak seria i mam na to maly pomysl ale wszystko z czasem. Narazie ciesze sie czyms takim
Obrazek
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Damian91 »

Płacę w złotych polskich jak ktoś się podejmie takiego montażu w moim! ;)
Ja bym chciał coś w co wgram automape i podepne kamerę cofania
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: dzida »

Damian91 pisze:Płacę w złotych polskich jak ktoś się podejmie takiego montażu w moim! ;)
Ja bym chciał coś w co wgram automape i podepne kamerę cofania
masz przedlifta czy polifta?
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Damian91 »

SC, polift ;)
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: dzida »

Problemem jest brak czasu czy umiejętności? Ja robiłem to samodzielnie nie mając styczności z tym i wyszło ok. Opisałem to w swoim temacie, a jeszcze dokładniej na innym forum:
http://www.forumsamochodowe.pl/lexus-is ... tm#p551265
Awatar użytkownika
Rybstonik
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015, o 12:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janówek Drugi
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Rybstonik »

Tak naprawdę każdy robi to na własną odpowiedzialność i efekt jest jaki jest. Ja wiem juz co bym poprawił w swojej pracy aby efekt był bardziej zadowalający:) Dużo cięcia i później dopacowywania:) z ramki navi niewiele zostaje po całej operacji.

Tak naprawdę to sam tez sobie poradzisz Damian91 :)
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4908820004
Opcja na kamerę cofania. Wszystko zależy ile chcesz wydać i jak dużą masz fantazje :)
(Przedstawiona opcja jest najprostsza)
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: WoznY »

@Rybstonik
1.Co to za model lenovo?
2.Jak Ci się spisuję?
3. Działa Ci navi elegancko?
4.. Używasz GSM do navi?
Zewus
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:50
Model Lexusa: IS200
Skąd:: KATOWICE
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: Zewus »

Chłopaki mam pytanie o sposób zasilania tabletów, wszystko pięknie ładnie mam zrobione tablet sam się wzbudza i usypia przy otwieraniu czy zamykaniu ale pojawia się problem że na krótkich trasach do pracy i do domu za mało jest ładowany i po dłuższym czasie takiej jazdy się rozładowuje.

Wyłączacie za każdym razem tablet? Uruchomienie go trochę trwa i to mnie denerwuje dlatego chciałem żeby przechodził w trym uśpienia. Pozatym zależy mi na możliwości namierzenia pozycji auta
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS200 IS300] montowanie tabletu 7" w miejsce nawigacji

Post autor: dzida »

Jest kilka sposobów na to.
Jam mam tak:
- na górze zrobiłem przycisk, który przylega do oryginalnego i włącza/wyłącza tablet
- w przypadku ładowania tablet się wybudza i nie wygasza "tryb samochodowy" - ustawiłem to za pomocą appki tasker (płatna)
- w przypadku braku ładowania tablet po minucie się wygasza
- gdy wyciągam kluczyk, a tablet jest niewyłączony rozlega się sygnał akustyczny przypominający o tym (też tasker)
- tablet wyłączam gdy wiem, że nie będę go długo używał (jak wstawiam auto do garażu)
- jak jeżdżę często to go nie wyłączam i jest zawsze gotowy (włączenie tabletu zajmuje trochę czasu)
- w zależności od godziny tablet się przyciemnia lub rozjaśnia -tryb dzienny i nocny (tasker)

Dodatkowo
1. programistycznie - można zrootować androida aby wyłączał się i włączał w zależności od ładowania ale jak sam zauważyłeś to trochę trwa i tracisz gwarancję.
2. mechanicznie - można zastosować przekaźnik wlutowany pod włącznik tabletu, podpięty do zapłonu, który sam będzie włączał tablet (nie mamy wtedy żadnego przycisku)
3. zastosować automatyczne wyłączenie np. o 22 każdego dnia

Co do ładowania ja jeżdżę duż na krótkich odcinkach i po prostu go nie włączam, bo zanim dojadę to nie zdąży się odpalić ;) Ładowarka minimum 1A aby wyrobiła na obciążony apkami, przesyłąniem danych itp. tablet
Jeśli chcesz namierzać auto to podepnij ładowanie bezpośrednio pod akumulator i go nie wyłączaj. Będzie niestety kradł prąd z niego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości