[IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Neutrino

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Neutrino »

babelpoznan pisze:Panowie, podpinam się pod temat. Mam problem z zajechanymi lampami przednimi.

Aktualnie wyglądają tak: https://imgur.com/a/wPbAdbC

Dramat, przerabiałem już czyszczenie pastami etc, przez chwilę jest spoko (np. tak https://imgur.com/a/WTn7iTB), ale po 2-3 tygodniach znów jest to samo.

Ktoś mi podsunął temat, aby je spolerować i polakierować, pewnie lepiej wiecie o co chodzi - ja jestem zielony w tym temacie.

Proszę o rozwinięcie tematu i podpowiedź gdzie to mogę zrobić w Poznaniu oraz z jakim kosztem trzeba się liczyć. Z góry dzięki :piwo:
Miałem lampy w podobnym stanie i mam wrażenie, że moje zdolności manualne są na poziomie Twoich. Nie bój się. Dasz radę.
Ja robiłem to dwa dni, bo pierwszego mi nie wyszło lakierowanie. Drugiego dnia musiałem robić wszystko od nowa.
Najważniejsze to odpowiedni papier, cały czas pryskać wodą, drobne kroczki a na koniec odpowiedni lakier.
Filmiki na YT sobie pooglądaj jak ludzie to robią (tylko nie te cwaniaki co mają odpowiednie pomieszczenie i sprzęt do tego, ale tacy co robią to tak jak my sporadycznie, pod domem).
Ja posiłkowałem się między innymi tymi filmikami, ale obejrzałem dużo więcej
https://youtu.be/jlJrA0W0GNU
https://youtu.be/UEJbKLZ7RmM

Powodzenia!
menioo
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2019, o 13:20
Model Lexusa: ls200
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: menioo »

Ew. jak nie chcesz lakierować, to po papierku i polerce użyj specjalnego wosku do lamp. Mało gdzie to można stacjonarnie dostać, ale poszukaj na necie.
Nakładasz co któreś mycie i jest ok.
Zajmuje się oprogramowaniem związanym z gastronomią, potrzebujesz oprogramowania do restauracji to zapraszam - gastro.pl
Awatar użytkownika
kierowca20
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 1 sie 2019, o 14:54
Model Lexusa: SC430
Skąd:: Wola
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: kierowca20 »

Zawsze obawiam się samodzielnej modyfikacji pojazdu.
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Prestige »

Akurat parę dni temu brat robił mi polerkę lamp w moim is250 2007r.Lampy były jakby spękane i bardzo żółte przy soczewkach ,teraz są jak nowe.Zostało parę tych pęknięć ale są one wewnątrz i nie rzucają się bardzo w oczy..Pracuje on od 10 lat podajże przy polerkach samochodowych i mówił że dla plastikowych lamp najlepsze jest stopniowe matowienie lamp różnymi papierami na mokro i potem polerka , malowanie ich potem lakierem jest bez sensu ponieważ lakier po jakimś czasie się nagrzewa i zaczyna się łuszczyć , może też uszkodzić powłokę ,fabrycznie nigdy one nie są lakierowane i nie można ich lakierować , kończąc papierem 3000 albo drobniejszym na mokro wystarczy tylko późniejsza polerka i dobry wosk.Po jakimś czasie wystarczy je ponownie lekko spolerować i efekt utrzymuje się bardzo długi czas.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: owczar »

Po pierwszej polerce zdziera się ochronę UV z lampy... dlatego efekt jest bardzo krótkotrwały.

U mnie po lampy wymagąły kolejnej polerki. Nie pomagało regularne woskowanie, na które nie miałem zresztą czasu. Ochrona UV w wosku jest o kant tyłka potłuc, więc zabieg trzeba ciągle powtarzać. Czasem po chemii na myjni lampy robiły się obrzydliwe i trzeba było ręcznie czyścić i od razu dawać wosk żeby jakoś wyglądało.

Długo gryzłem się z opcją malowania, bo opinie są różne, ale zaryzykowałem. Po 2 latach lampy wyglądają wciąż jak nowe. Nie trzeba ich woskować ani się z nimi pieścić. Nic się nie łuszczy, nie odpryskuje od kamieni - choć widać ślaby od uderzeń.

Malowałem lakierem 2k w sprayu. Bardzo ładnie się rozlewa, a jeszcze tego samego dnia pięknie można spolerować.
Ten sam lakier użyłem na kierownicy i tak samo się pięknie trzyma.
Mniej pracy, a efekt lepszy i trwałszy niż polera.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: gmiter »

Wszystko zależy od tego jak bardzo lampa jest zajechana. Jeżeli wymaga ingerencji papieru to warstwa ochronna UV na pewno zniknie. W poprzednim Lexie tak mialem i dlatego tam od razu kupiłem nowe lampy.
W obecnym MK2 lampy były delikatnie od góry matowe - wystarczyło dosłownie 5 sekund z maszyną w reku i pasta Finish Menzerny i lampa jest jak nowa. Żadne piany aktywne nie powodują utleniania i matowienia - a trochę robali po szybkich trasach już musiałem spryskać dobrą chemią.
W XC90 polerowanie nic nie dało i zdecydowałem o lakierowaniu bezbarwnym lakierem. Efekt jest super bo nie matowieją ale warto na to dać folię ochronną bezbarwną i efekt utrzyma się na baardzo długo.
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Prestige »

Hmmm no ja też sądziłem podobnie ale brat mi to odradzał , może sama folia była by lepszym rozwiązaniem po świeżej polerce niż lakierowanie ?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: gmiter »

W IS200 masz w miarę równą płaszczyznę więc folie bardzo łatwo nałożysz. Ja bym tak zrobił. W 350 też oklejam lampy dla zabezpieczenia.
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Prestige »

No to będzie chyb a najlepsze wyjście , zobaczę jak stracą blask to je spoleruję jeszcze raz i okleję.Dzięki :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości