[IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: rafiq2144 »

Tu chodzi chyba o to, ze mieszany w mieszalni bedzie wodny, a te spraye sa na bazie ostrych rozpuszczalnikow i moglby Ci zmatowic cala polerke, jakby zareagowal z plastikiem ;)
Awatar użytkownika
KRYSPIN_lex
Lex user
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2016, o 17:02
Model Lexusa: RX330 GS....
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re:

Post autor: KRYSPIN_lex »

Damian87 pisze:Umieszany masz na myśli dobrany z utwardzaczem?
:ok:

jednoskładnikowy spray jest dobry do popsikania jakiejś pierdoły ale nie lampy - no chyb,a że nie mamy kompresora to wyjścia nie ma (ale to lepiej poszukać mieszalni i nabić dwuskładnikowy), po za tym na plastikowej lampie zżółknie szybciej niż dwuskładnikowy, a przy pracy włożonej w demontaż lampy polerkę papierami pastą i lakierowaniu wypadało by mieć pewność, że nie robimy tego na pół lata
GS300 MK2 angol i EU na śrubki .... priv
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: lorak »

Damian87 pisze:
Dawid0ss pisze:Ktoś może polecić jakiś fest bezbarwny lakier do zabezpieczenia reflektorów po polerce ? Pzdr
Przyłącze się do pytania... czym zabezpieczyć lampy po polerce?
gdzieś wyczytałem że ten środek daje dobre efekty ochrony przed uv: CarChem Nano Sealant
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Damian87 »

KRYSPIN_lex

Czyli co jeśli nie mam pistoletu powiedzieć w mieszalnia aby mi dobrali klar z utwardzaczem do zabezpieczenia reflektorów tak? Czy jeszcze na coś zwrócić im uwagę?
Awatar użytkownika
KRYSPIN_lex
Lex user
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2016, o 17:02
Model Lexusa: RX330 GS....
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: KRYSPIN_lex »

Damian87 pisze:KRYSPIN_lex

Czyli co jeśli nie mam pistoletu powiedzieć w mieszalnia aby mi dobrali klar z utwardzaczem do zabezpieczenia reflektorów tak?
Niech Ci umieszają klar z rozpuszczalnikiem i utwardzaczem.

Damian87 pisze:KRYSPIN_lex

Czy jeszcze na coś zwrócić im uwagę?


Zwróć uwagę czy schody nie są śliskie żebyś się nie pier...ł jak będziesz wychodzić ze sklepu z umieszanym preparatem :mrgreen:
GS300 MK2 angol i EU na śrubki .... priv
Awatar użytkownika
babelpoznan
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2013, o 23:22
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: babelpoznan »

Panowie, podpinam się pod temat. Mam problem z zajechanymi lampami przednimi.

Aktualnie wyglądają tak: https://imgur.com/a/wPbAdbC

Dramat, przerabiałem już czyszczenie pastami etc, przez chwilę jest spoko (np. tak https://imgur.com/a/WTn7iTB), ale po 2-3 tygodniach znów jest to samo.

Ktoś mi podsunął temat, aby je spolerować i polakierować, pewnie lepiej wiecie o co chodzi - ja jestem zielony w tym temacie.

Proszę o rozwinięcie tematu i podpowiedź gdzie to mogę zrobić w Poznaniu oraz z jakim kosztem trzeba się liczyć. Z góry dzięki :piwo:
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Damian87 »

babelpoznan pisze:Panowie, podpinam się pod temat. Mam problem z zajechanymi lampami przednimi.

Aktualnie wyglądają tak: https://imgur.com/a/wPbAdbC

Dramat, przerabiałem już czyszczenie pastami etc, przez chwilę jest spoko (np. tak https://imgur.com/a/WTn7iTB), ale po 2-3 tygodniach znów jest to samo.

Ktoś mi podsunął temat, aby je spolerować i polakierować, pewnie lepiej wiecie o co chodzi - ja jestem zielony w tym temacie.

Proszę o rozwinięcie tematu i podpowiedź gdzie to mogę zrobić w Poznaniu oraz z jakim kosztem trzeba się liczyć. Z góry dzięki :piwo:
Dokładnie tak jak piszesz,
1.najpierw zdzierasz starą warstwę, zaczynasz od papieru powiedzmy 240 i tak do 2500.
2. Potem lakierujesz lakierem bezbarwnym z utwardzaczem( koniecznie lakier 2k)
3. Polerujesz ewentualne niedoskonałości po lakierowaniu;)
Ja tak robiłem u siebie i już 2 lata jest spokój :zryw:
Awatar użytkownika
babelpoznan
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2013, o 23:22
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: babelpoznan »

Dzięki!

Dla kogoś, kto ma dwie lewe ręce (czytaj dla mnie) brzmi jak cały dzień roboty, ale może nie będę miał wyjścia :mad: Orientowałeś się może, czy da się to gdzieś to zrobić i ile za taką usługę wołają? Wolałbym to oddać, ale za kilka dni przegląd, a obawiam się, że jak zobaczą "mleko" na lampach to mi nie podbiją :|
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: Damian87 »

Nie orientowałem się bo nie miałem zamiaru nikomu tego zlecać.
Jak boisz się że nie przejdzie przez to przeglądu to dzień wcześniej kup zwykłą pastę tempo( turbo) i postępuj według instrukcji na chwilę pomorze;)
Tak Na marginesie, nie tylko dla Ciebie to cały dzień roboty, mi też trochę zeszło bo wyciągnąłem lampy i trzeba potem poczekać przed ponownym montażem aby lakier dobrze wysechł, ale trzeba się z tym liczyć jak chcesz to dobrze zrobić.
Awatar użytkownika
babelpoznan
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2013, o 23:22
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [IS 200] Lakierowanie lamp przednich i halogenów

Post autor: babelpoznan »

Dzięki za informacje i poświęcony czas. Muszę przemyśleć co z tym zrobić, bo to nie jedyny "detal", który muszę ogarnąć w moim Lexie :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości